Jump to content
Sign in to follow this  
Sverting

[70] BW - od dnia zalania baniaka. [Akt. str. 16]

Recommended Posts

Samca dopadł bloating.

Jeśli ktoś jest chętny na obie samiczki i może je sobie odebrać, to są do wzięcia.

Ja odpuszczam apisto do czasu dorwania zbiornika 120cm.

Jak i jeśli się pozbędę pielęgniczek, to BW trochę się rozluźni i trafi tu bojownik i dokupię jarzeńców.

Jak i jeśli się pozbędę pielęgniczek, to BW trochę się rozluźni i trafi tu bojownik i dokupię jarzeńców.

:shock: Najzagorzalszy zwolennik tworzenia biotopów, by nie rzec nawet ortodoksyjny biotopowiec, który grzmi i gani za każdym razem, gdy ktoś chce połączyć w jednym zbiorniku gatunki nie występujące w naturze obok siebie w tym samym habitacie na powierzchni jednego metra kwadratowego chce połączyć Azję z Ameryką Południową i całkowicie zburzyć harmonię i estetykę wynikającą z niemieszania biotopów przed czym przestrzega wszystkich, którzy są na tyle nieroztropni by także nosić się z takim zamiarem. Doprawdy Swertingu tego się po tobie nie spodziewałem :P

Nie bój żaby.

Zabieram się do szukania chętnych na ryby i plan z grubsza na przyszłość to:

45l - Danio ertythromicron + Betta splendens + Krewety słodkowodne ---> mcharium złożonym tylko z gałęzi

70l - Neolamprologus multifasciatus ---> piach, trzy większe skałki

lub na odwrót ;p

Także to etap przejściowy ;]

Jedyne w czym zdradzę swoje dziwactwa, to w wyborze hodowlanej formy bojownika.

Gdyby nie to, że mam to akwarium za krótkie i założyłem je bez wystarczającej wiedzy, to po prostu weszłyby nowe apisto. Teraz pokutuję za swoją głupotę.

Żal mi tylko tych odhodowanych Scyndapsisów... ;/ Korzenie maja po 40 cm...

No jeśli tak się sprawy mają to w porządku ;D Scyndapsisy zawsze możesz zostawić i wsadzić do doniczki ;) Sam mam zamiar spróbować zapodać jakieś zielsko na wystające nad wodę drewno. Muszę tylko dostać gdzieś odpowiednią zielenine.

Choć nie w moim stylu, ale pomysł bardzo oryginalny a to się ceni. Nie wiedziałam, że można do akwa wrzucić liście, założyłabym sie, ze zgniją.

Bardzo z grubsza aktualka, bo bez pilota do aparatu i statywu nic sensownego nie zwojuję. Bonus: najładniejsza z niespełna półrocznych N. brichardi którą mamy w domu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla mnie za ciemno wkurzało mnie jak ramirezki chowały się u mnie pod liśćmi a co dopiero mówić tutaj bym oszalał :D Osobiście uważam że powinno być jaśniej ale co komu się podoba :)

Paskudne zdjęcia.

Dołączona grafika

haszcze z nieostrym otoskiem

Dołączona grafika

rozkładające się liście, z tyłu widać rozkładający się nerw po liściu scyndapsisa

Dołączona grafika

helena

Ładnie, ładnie.

Jakieś młode będą?

Ha ha, nie ważne.

Zmień link w podpisie na aktualkę :P

Pisałam z rozpędu komentarz do starego filmiku :P

Zamówiony zestaw RO3 firmy Vontron, do tego komora narurowa na 0,5" w której znajdzie się torf granulowany firmy Ikola.

Schemat:

Filtr sedymentacyjny (mechaniczny) polipropylenowy

|

|/

`

Filtr liniowy węglowy wygładzający AICRO

|

|/

`

Membrana VONTRON 75 GPD

|

|/

`

Torf granulowany Ikola

Szacuję, że uzyskana woda przed trafieniem do zbiornika powinna mieć GH~0 i PH~5,5-6,0 , przy czym filtrowana będzie w dalszym ciągu FZN-1, w którym jedna komora to ceramika+gąbka, a druga to torf włóknisty+gąbka. Wydaje mi się, że w takim układzie do końca lutego powinienem z PH zejść do 5.

Planuję nasadzenie zwartki i znalezienie pnączy, które są spokrewnione z pnączami Borneańskimi, lub tam występują.

Pod uwagę biorę:

Scindapsus aureus - Scyndapsus złoty - Wyspy Salomona

Ficus pumila - Figowiec pnący - Azja południowo-wschodnia.

Marzy mi się dywan z figowca na tafli..

Aranż prawdopodobnie nie ulegnie zmianie w istotny sposób, ale możliwe że ruszy 112 litrów przeznaczone dla pielęgniczek, hokejówek i kirysa spiżowego.

Jak się nie sprawdzi, to wymienię za rok na inną, to nie jest problem ;]

Boję się tylko jaka będzie proporcja ścieków do RO przy tych 25dh. Puści się pod niskim ciśnieniem na noc to powinno być w sumie lepiej..

Powiedz mi, jak to możliwe, że te liście się trzymają w tej wodzie ?

Świetny efekt!

Rozkładają się, jak w każdym środowisku. Trochę zjedzą ryby, trochę ślimaki, trochę się rozłoży. I tak w kółko ;]

Naaaawalone tych nowych korzeni :D Aż dwa :P

Ładne zielsko, mam nadzieje, że je zostawisz w tym baniaku :)

Korzeni świeże. A zostały jeszcze te co były ;p Chociaż te zebrane już się rozpadają.. ;p Na pierwszych zdjęciach widać komplet starych korzeni.

Ostatecznie do kolegi Pawła do 200 litrów lądują:

samica Agassizi

2(3?) Pigmeje

1 otosek

5 jarzeńców.

Dojdzie nurzaniec i jakaś zwartka. No i z 3 cm piachu ;p

Dla zwartek wystarczy 0.5 wartwa podłoża. Ja u siebie (ze względów oczywistych) w Azji mam 0.5-2cm grubości podłoża. Krypcie bardzo ładnie korzenie wypuszcza i mimo bardzo małej wysokości podłoża roślina nie wychodzi i stoi na miejscu od kiedy ją zasadziłem; co więcej można zobaczeć u mnie w temacie 64L jak roślinka pięknie wyrosła :)

Czekamy na dalszy rozwój prac , myślę ,że przy twoim zaangażowaniu i wiedzy ficus pumila spokojnie zrobi dywan na tafli . Powodzenia przy dalszych pracach ;) .