Skocz do zawartości

[70] BW - od dnia zalania baniaka. [Akt. str. 16]


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samca dopadł bloating.

 

Jeśli ktoś jest chętny na obie samiczki i może je sobie odebrać, to są do wzięcia.

 

Ja odpuszczam apisto do czasu dorwania zbiornika 120cm.

 

 

 

 

Jak i jeśli się pozbędę pielęgniczek, to BW trochę się rozluźni i trafi tu bojownik i dokupię jarzeńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak i jeśli się pozbędę pielęgniczek, to BW trochę się rozluźni i trafi tu bojownik i dokupię jarzeńców.

:shock: Najzagorzalszy zwolennik tworzenia biotopów, by nie rzec nawet ortodoksyjny biotopowiec, który grzmi i gani za każdym razem, gdy ktoś chce połączyć w jednym zbiorniku gatunki nie występujące w naturze obok siebie w tym samym habitacie na powierzchni jednego metra kwadratowego chce połączyć Azję z Ameryką Południową i całkowicie zburzyć harmonię i estetykę wynikającą z niemieszania biotopów przed czym przestrzega wszystkich, którzy są na tyle nieroztropni by także nosić się z takim zamiarem. Doprawdy Swertingu tego się po tobie nie spodziewałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby.

 

Zabieram się do szukania chętnych na ryby i plan z grubsza na przyszłość to:

 

45l - Danio ertythromicron + Betta splendens + Krewety słodkowodne ---> mcharium złożonym tylko z gałęzi

70l - Neolamprologus multifasciatus ---> piach, trzy większe skałki

 

lub na odwrót ;p

 

 

Także to etap przejściowy ;]

Jedyne w czym zdradzę swoje dziwactwa, to w wyborze hodowlanej formy bojownika.

 

 

Gdyby nie to, że mam to akwarium za krótkie i założyłem je bez wystarczającej wiedzy, to po prostu weszłyby nowe apisto. Teraz pokutuję za swoją głupotę.

Żal mi tylko tych odhodowanych Scyndapsisów... ;/ Korzenie maja po 40 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zamówiony zestaw RO3 firmy Vontron, do tego komora narurowa na 0,5" w której znajdzie się torf granulowany firmy Ikola.

 

Schemat:

 

Filtr sedymentacyjny (mechaniczny) polipropylenowy

|

|/

`

Filtr liniowy węglowy wygładzający AICRO

|

|/

`

Membrana VONTRON 75 GPD

|

|/

`

Torf granulowany Ikola

 

 

Szacuję, że uzyskana woda przed trafieniem do zbiornika powinna mieć GH~0 i PH~5,5-6,0 , przy czym filtrowana będzie w dalszym ciągu FZN-1, w którym jedna komora to ceramika+gąbka, a druga to torf włóknisty+gąbka. Wydaje mi się, że w takim układzie do końca lutego powinienem z PH zejść do 5.

 

Planuję nasadzenie zwartki i znalezienie pnączy, które są spokrewnione z pnączami Borneańskimi, lub tam występują.

Pod uwagę biorę:

Scindapsus aureus - Scyndapsus złoty - Wyspy Salomona

Ficus pumila - Figowiec pnący - Azja południowo-wschodnia.

 

Marzy mi się dywan z figowca na tafli..

 

Aranż prawdopodobnie nie ulegnie zmianie w istotny sposób, ale możliwe że ruszy 112 litrów przeznaczone dla pielęgniczek, hokejówek i kirysa spiżowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeni świeże. A zostały jeszcze te co były ;p Chociaż te zebrane już się rozpadają.. ;p Na pierwszych zdjęciach widać komplet starych korzeni.

 

Ostatecznie do kolegi Pawła do 200 litrów lądują:

samica Agassizi

2(3?) Pigmeje

1 otosek

5 jarzeńców.

 

Dojdzie nurzaniec i jakaś zwartka. No i z 3 cm piachu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwartek wystarczy 0.5 wartwa podłoża. Ja u siebie (ze względów oczywistych) w Azji mam 0.5-2cm grubości podłoża. Krypcie bardzo ładnie korzenie wypuszcza i mimo bardzo małej wysokości podłoża roślina nie wychodzi i stoi na miejscu od kiedy ją zasadziłem; co więcej można zobaczeć u mnie w temacie 64L jak roślinka pięknie wyrosła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...