Skocz do zawartości

tetra dziwne niałe plamki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem wczoraj dziwne dwie białe plamki u tetry. Wiem że może być to objaw ospy ale pytanie jest takie czy już się powinienem zacząć martwić i stosować jakiśpreparat na ospę? U innych rybek tego nie zauważyłem tylko u jednej. Akwarium 65 l obsada 12 neonków 5 tetr glonojad syjamski welonka (odosobniona bo też ją chyba coś dopadło albo została podgryziona nie wiem :( to w innym temacie pisałem) niestety woda nie dojrzewała tyle czasu co powinna (niestety błedy początkującego). Czy już się powinienem zacząć martwić czy jeszcze zaczekać na rozwój wydarzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopier co zwalczyłam ospę u siebie w akwarium, ponieważ działo się to w wielkanoc i nie miałam leków podwyższyłam temperaturę wody. Jeśli to ospa to najlepiej rozwija się w temperaturze 25 stopni. Jeżeli chcesz ją zatrzymać podnieś temperaturę do 30. Zwalczyć ją można w 33-34 stopniach, chociaż osobiście tego nie polecam (Zdechły mi z tego powodu 2 bocje i 4 neonki.)

A tu masz link do strony o ospie:

http://www.superakwarium.pl/ospa-rybia- ... id638.html

 

PS: Temperaturę podnoś stopniowo. Aha i do dokładnego zidentyfikowania choroby przydałoby się zdjęcie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie niestety wykonane telefonem i rybka nie chciała pozować drugą stroną gdzie lepiej widać ale też wyszło mam nadzieję że widać na górze ten guzek drugi jest podobny koło płetwy grzebietowej

Pytanie też drugie troszkę poczytałem i jeśli by to była ospa to czy by nie zaatakowała szybciej? Czy nie pojawiły by się więcej tych plamek? Na razie tylko są te dwie co pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...