Skocz do zawartości

Identyfikacja pyszczaków


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że te ryby są kolorystycznie "niestabilne" i bez odpowiedniej wprawy i wiedzy nie ma co się sugerować kolorem. Dziękuję za cenne informacje i pomoc.

 

Co do pomarańczowej "samicy"- w sklepie ,w akwarium w którym pływały zakupione przeze mnie pyszczaki było kilka intensywnie pomarańczowych - tak też mogą wyglądać Saulosi , czy są to jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło trochę czasu i rybki sporo urosły. Jedna z żółtych okazała się być samcem-zmienia kolor-robi się ciemna, pojawiły się pionowe paski i atrapy jajowe a płetwy czernieją. "Nowy" samiec rządzi w akwarium. Zaczynam wątpić czy ryby pokazane w pierwszym poście są tego samego gatunku co pozostałe, gdyż kolorystycznie nie są podobne do wybarwiajacego się samca u którego zmiana koloru rozpoczęła sie od czernienia płetwy grzbietowej i brzusznych (u tych pierwszych płetwa grzbietowa jest pomarańczowa).

Możliwe jest , że samce saulosi różnią się tak bardzo kolorystycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te ryby nie mają nic wspólnego z saulosi.

Jak można nie widzieć tego ?

 

Te pomarańczowe to maylandia estherae red red

Tego drugiego nie znam, ale przypomina mi młode Cynotilapia Afra lub Pseudotropheus ICE BLUE ZEBRA/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 5 i 16 to samiec (to ta sama ryba) a samice to te żółte to tyle informacji juz mi wystarczy bo w takim razie inne niż saulosi muszą wylecieć z mojego akwarium. Pomarańczowa słabo jest widoczna na fotce ale uważasz ,że to red red? Jeśli tak to też wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...