Jump to content

Mętna mlecznie woda

damianoos
 Share

Recommended Posts

Witam. Wiem że bardzo dużo jest tego typu pytań ale ja nie mam pojęcia co jest z moja. Jaki tydzień temu podmieniłem wodę co z tym idzie wyczyściłem filterek pod bieżącą wodą i po prawie tygodniu zrobiła się mleczna woda. Co jest tego przyczyna? To nie jest pierwszy raz jak tak myłem filtr.

Filtr myje się w wodzie odlanej z akwarium,pod kranem wybiłeś kolonie bakterii nitryfikacyjnych stąd mleczna woda,po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy.Ciekawe tylko że robisz tak zawsze a tylko teraz pojawił się problem.

Ile wody podmieniasz i jak często?

Zakwit pierwotniaków. Filtr będzie się brudził. Przecież w akwarium masz ryby i codziennie sypiesz im żarcie.

Teraz musisz czekać i podmieniać wodę regularnie lecz nie za dużo na raz (możesz częściej niż co tydzień ale nie codziennie). Woda się wyklaruje sama.

Podejrzewam, że "wyczyn" z filtrem spowodował całe to zamieszanie.

Hm , zakwit pierwotniaków skutecznie zlikwidował by obsadę . Myślę że głównym problemem było właśnie zabicie pożytecznych bakterii. Filtr oczywiście 24/7 , daj szybkie napowietrzanie , do max 3 dni woda powinna się wyklarować , jak nie to szukaj innych przyczyn. Częsta podmiana wody może nic nie dać , przeczekaj kilka dni.

Najlepiej gąbkę wyciskać wielokrotnie w kolejnych porcjach wody z akwarium. Jak jest b. brudny to dużo razy trzeba płukać. Jeżeli zabraknie wody to filtr wkładasz w stanie takim w jakim jest i podczas kolejnej podmiany musisz więcej wody mieć (możesz podmienić więcej lub poczekać aż się ustoi). Z gąbką niestety tak bywa.