Jump to content

Co się dzieję ? Zdychają mi ryby.


Recommended Posts

Witam. Moje akwarium ma 35-40l. Akwarium mam już spory czas, na początku hodowałem same gupiki - rozmnożyło mi się ich dużo. W lutym czyściłem akwarium, wymieniałem cały wystrój na nowy, dokupiłem również kilka rybek - 3 molinezje oraz parę mieczyków. Wszystko było okej , dopiero niedawno zauważyłem, że zaczynają mi zdychać rybki :(. Ze stada gupików, których małych było ze 20 kilka, zostało tylko 3 :(. Molinezje dwie mi zdechły chociaż nie wiem w jakich okolicznościach bo nie było mnie w domu - wracam a ich po prostu nie ma...Moim błędem było chyba kupienie mieczyków, ponieważ samiec urósł już duży i na moje akwarium chyba za duży. Jego sam miecz jest jak moje gupiki. Ale nie wiem co mam teraz z nim zrobić, jak się pozbyć ? Wody nie wymieniałem od lutego, po prostu dolewałem świeżej po trochu. Co może być źle ? Jestem załamany gdyż cała moja hodowla upada. Nie wiem co robić. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Na mieczyki i molinezje za małe akwarium :)

Więc nic dziwnego że padają , Oddaj do sklepu zoologicznego :)

Gupiki pewnie padły dlatego że wymieniałeś całą wode i je od razu wpuściłeś :)

Podaj wymiary akwarium :P

Pzdr :D

Link to comment
Share on other sites

No to coś dziwnie ;/ Jak kupowałem to pisało nawet na kartonie chyba 38 L. No już mniejsza.. Temperatura 26 stopni C, innych parametrów nie znam ;D. Właśnie nie, dopiero jak mi odparuje trochę to dolewam świeżej wody.

 

Ogólnie to jak podmieniać wodę ? Ja zawsze stawiam wodę z solą aż trochę postoi i dopiero wlewam do akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to podmiany wody są najważniejszą rzeczą w akwarium, raz w tyg. 10-15%. Wody nigdy nie wymieniamy całej. Poczytaj sobie o cyklu azotowym, parametrach wody, bakteriach nitryfikacyjnych.

 

 

Prawdopodobnie to jakieś pasorzyty lub grzyby zatakowały twoje rybki bo były osłabione przez tragiczne warunki w akwa(parametry wody). Ogólnie na 90% powinieneś zrobić im kilka kąpiel w preparacie bakterio-grzybobojczym jak np. sól czy nadmanganian potasu. Poczytaj dzial "Choroby ryb" tam znajdziesz odpowiedź co robić.

Link to comment
Share on other sites

Cykl azotowy to inaczej dojrzewanie akwarium (filtra) chodzi o to by w nim zagnieździły się kolonie bakterii nitryfikacyjnych pomagających w stabilizacji parametrów wody w akwarium.

Podmiany,to chyba najprostsza czynność,najlepiej je robić razem z odmulaniem dna,upuszczasz w ten sposób około 20-30 % wody z akwarium i nalewasz świeżej odstanej kilkanaście godzin-woda nie powinna stać dłużej niż 24 godziny.

Tę czynność należy powtarzać co tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się tylko nad tym, dlaczego moje gupiki wyginęły. Było ich bardzo dużo. A zostały tylko 3. Czy to dlatego że mogły być na coś chore czy dlatego, że mieczyki lub molinezje je wykończyły ?

Przeczytaj dokładnie to co ci pisaliśmy to się dowiesz

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...