Skocz do zawartości

[120L] 4 w galerii by adeptmarine


adeptmarine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kolego specu. Skoro nie jesteś ogarnięty w temacie tego, na jaką skalę są pozyskiwane ryby z ich naturalnego środowiska, to radzę więcej nie podskakiwać, bo robisz sobie więcej szkody niż mi :)

 

Piszesz głupoty i nie jesteś tego świadom, a wiek nie ma znaczenia, bo masz podejście 10latka - czego nie widziałeś i nie wiedziałeś nic na ten temat uważałeś za niemożliwe :D

 

Woda w moich zbiornikach, które odzwierciedlają biotop czarnych wód jest filtrowana poprzez system odwróconej osmozy, ale nie zaglębiam Ciebie w ten temat, bo zapewne też powiesz, że podchodzę do tematu jak laik, a Ty jako, że starszy, to masz większe doświadczenie :) :):)

 

Czy powiedziałem, że zamknięty zbiornik (akwarium) może odzwierciedlić biotop w 100%? Żeby odzwierciedlić dany biotop nie ważne są tylko parametry czy przewodność wody, a jej pochodzenie, tak jak piachu, korzeni i innych "materiałów".

 

Nie musisz wierzyć, że mam/ miałem dzikie ryby, ale w tej chwili zarzuciłeś niekompetencje wielu importerom, a co więcej- zarzuciłeś im kłamstwo.

 

Jeżeli chodzi o moją "200tkę" czy "tange", to wiedz, że one są o wiele lepszymi zbiornikami od Twojego. Może nie pod względem aranżacji, ale pod tym względem, że pokazują czym naprawdę jest akwarystyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją "200tkę" czy "tange", to wiedz, że one są o wiele lepszymi zbiornikami od Twojego. Może nie pod względem aranżacji, ale pod tym względem, że pokazują czym naprawdę jest akwarystyka :)

Patrz dalej na swoją pleśń i zgniliznę kolego "specu"

Podejście 10 latka to właśnie Ty pokazujesz w każdym swoim poście i sądzę że większość ludzi z tego forum to potwierdzi po twoich wypowiedziach i fachowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie że Pley nie jest obeznany w akwarystyce i ma podejście 10latka jak dla mnie jest po prostu śmieszne. Miałem ten zaszczyt oglądać na żywo zbiorniki Pley'a i powiem że nie widziałem tam nic nie przemyślanego. Jego akwaria są wycinkami natury. Ja może nie jestem wybitnym znawcą i pewnie nigdy nie będę ale trzymanie P. altum w takim akwarium (aranżacja jest ładna nie zaprzeczę) to jak hodowla niedźwiedzia polarnego na pustyni że tak się wyrażę. Dziękuje. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie znam się, a Ty tak :)

 

A Ty dalej patrz na cudowne mutanty, które nazywasz skalarami i trzymaj je w za małym zbiorniku :)

 

Nie dopuszczasz krytyki, oki, ale przeglądam to forum od lat i sorry, ale nikt do tej pory nie obraził się na mnie, bo powiedziałem mu prawdę. Co prawda mam niską samoocene, ale mogę Ci śmiało powiedzieć, że wątpie w to, by ktoś z tego forum podzielał Twoją opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jesteś dzieciak jeszcze i tyle. Nikt tu nie mówi że ja tu jestem guru a Ty jesteś feee... to nie przedszkole nie będziemy się licytować.

Ale na miłość boską nie nazywaj patyków nazbieranych w pobliskim lesie i wrzuconych do akwa raz z liśćmi biotopem BW.

Zanim zacząłeś mnie pouczać na temat skalarów które jak twierdzisz są mutantami to popatrz na swoje i jeśli jak twierdzisz rzeczywiście masz niską samoocenę to popatrz na prawdziwe biotopy np tworzone przez firmę ADG np na facebooku :http://www.facebook.com/adgonline i zastanów się ponownie.

Aha rozumiem że dalej upierasz się że Tanganikę można trzymać w 86L?

BTW te mutanty prawdopodobnie wyhodował i wpuścił na rynek właśnie ktoś twojego pokroju więc wrzuć na luz bo majówka się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jesteś dzieciak jeszcze i tyle. Nikt tu nie mówi że ja tu jestem guru a Ty jesteś feee... to nie przedszkole nie będziemy się licytować.

Ale na miłość boską nie nazywaj patyków nazbieranych w pobliskim lesie i wrzuconych do akwa raz z liśćmi biotopem BW.

Zanim zacząłeś mnie pouczać na temat skalarów które jak twierdzisz są mutantami to popatrz na swoje i jeśli jak twierdzisz rzeczywiście masz niską samoocenę to popatrz na prawdziwe biotopy np tworzone przez firmę ADG np na facebooku :http://www.facebook.com/adgonline i zastanów się ponownie.

Aha rozumiem że dalej upierasz się że Tanganikę można trzymać w 86L?

BTW te mutanty prawdopodobnie wyhodował i wpuścił na rynek właśnie ktoś twojego pokroju więc wrzuć na luz bo majówka się zbliża.

A od kiedy Tanganiki nie można mieć w 86l tanga to nie Malawi coś ci się pomyliło kolego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzymanie pary jednego gatunku nazywacie Tanganiką to dajecie mi kolejny dowód na to że dalej tkwicie w latach 70 akwarystyki.

Widzę że kółko wzajemnej adoracji się odezwało :D i teraz będą bronić Pleya.... niech będzie Twój wujek jest starszy... a teraz wróć do swojej piaskownicy.

End of offtopic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzymanie skalarów w 60cm nazywasz akwarystyką, to kolejny dowód, że nie wiesz o co w tym chodzi.

 

Kolega o zbiorniku monogatunkowym nie słyszał, bo kocha zupki rybne w 120L zbiornikach oświetlonych 4 rurami niczym solarium :)

 

Jeżeli chodzi o "BTW te mutanty prawdopodobnie wyhodował i wpuścił na rynek właśnie ktoś twojego pokroju więc wrzuć na luz bo majówka się zbliża." , to wypraszam sobie. Może Ty tak robiłeś w moim wieku, ale ja widocznie jestem mądrzejszy.

 

To nie kółko wzajemnej adoracji, bo z kolegą wyżej nie raz się sprzeczałem. On stwierdza fakty, ale oczywiście Ty w to nie wierzysz :) Mam to gdzieś, a ta rozmowa to nie off top, tylko obiektywna ocena zbiorika, której mi ( i innym) nie zabronisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiszę się pod Pleyem i innymi.W akwarystyce chodzi o zapewnienie jak najlepszych warunków.Podam Ci przykład-np.neony są z reguły importowane a nie rozmnażane w akwariach i właśnie dlatego chodzi o zapewnienie im środowiska podobnego do naturalnego i oczywiście wystarczająco dużo miejsca-czego twoje skalary nie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...