Skocz do zawartości

[120L] 4 w galerii by adeptmarine


adeptmarine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem już w domku i mogę pisać poprawnie po polsku i admin się czepiać już chyba nie będzie to chciałem haniebnie pochwalić się kolejnym baniakiem...

 

Kolejny baniak w mojej małej galerii, z kolei czwarty...żona powiedziała że ostatni ;)

 

Może więcej o baniaku:

120L 60x40x50 made by Akwarlux

Podłoże 15L Amazonia new

Podsypki ADA

Żwirek o granulacji 1mm

Kamienie coś ala manteny 6kg.

Korzenie Red Moor 2kg

 

butla 1,5kg co2 24/dobę przez mini dyfuzor na razie

 

Filtr JBL E900

 

Światło 6h

BELKA T5 4x24W

2x świetlówka sylvania LUXLINE PLUS 865

2x świetlówka sylvania GROLUX

 

Rośliny:

 

In vitro:

Ammania gracilis

Ludwigia arcuata

Rotala wallichii

Didiplis diandra

Alternantera reinecki

Rotala rotundifolia

Eustralis stelalta (Pogostemon stellatus)

HC

 

Duże okazy:

Bolbitis heudelotii

anubias barteri

mech christmass

mech china moss

microsorium widelov

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w akwa dużo bąbli bo to 2h po zalaniu, a to z lewej to co2 ze spieku leci a nie napowietrzanie...

Kamienie mi się podobają, oraz powstrzymują mieszanie się amazonii z żwirkiem.

Oczywiście że nie za wcześnie...zawsze podaję co2 na samym początku tak jak większość akwarystów...tak mi się wydaje przynajmniej że to robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za niskie i zbyt krótkie na altumy :)

Pzdr :D

Pierwsze słyszę że 50 cm to za mało na altumy....

Czym planujesz nawozić? Zdecydujesz się na stepy?

Green Brighty “Shade” od początku jak to na nowej Amazonii mikro intermagu, Mg do podmian z RO ,a reszta z soli po brakach....

Hmm sądzę,że lepiej wyglądało by to akwa zawalone całe czarnym piaskiem,bo ten biały w kontraście z czarnym strasznie daje po oczach

Za 4 tygodnie czarnego nie będzie widać, sama zieleń :) więc nie widzę problemu....

BTW zapraszam na moją stronę http://www.wix.com/adeptmarine/adeptmarine

niedługo będę miał nano co2 indykatory, oraz atomizery co2 o rozpuszczalności 100% jak by ktoś chciał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale mam respekt do Pana z akwa-mania.mud.pl miałem okazję poznać go na żywo, zakładanie akwarium pokazane na tym akwa to jakieś lata 70 akwarystyki... nie można brać wszystkiego co ludzie powiedzą w necie za prawdę jedyną. Trzeba czasem sprawdzić kilka źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do zbiornika trafiły ryby:

14 x Hyphessobrycon bentosi

2 x skalar Marble Gold Pearl

5 x Corydoras Aeneus

2 x Corydoras pygmaeus

3 x otocinclus affinis

1 x bojownik czekający na swój domek

 

Skalary zadomowiły się w ciągu 24 h w postaci złożenia ikry niestety na kamieniu przytrzymującym korzeń. Nie mam gdzie przełożyć tej ikry wiec rodzice starają się ją obronić i napowietrzyć. Niestety już zaczęła pleśnieć więc nic z tego raczej nie będzie tym razem.

I tak cieszę się, że parka się zaaklimatyzowała.

 

Zdjęcie poglądowe, jak rośliny podrosną to zrobimy coś z bliska.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. altum w takim czymś?

 

Znęcanie nad zwierzętami to hobby, tak?

 

Może aranż i szafeczkę masz ładną, ale nie obraź się; wiedzy Ci brakuje.

 

P. altum dorasta nawet do 40cm wysokości, a minimalna wys. zbiornika to ok. 60cm, z czego doświadczeni hodowcy tych ryb zalecają nawet i wyższe (65-70cm).

 

Pomijam fakt, że naturalne środowisko tych ryb to tzw. Czarne Wody. Te ryby średnio bedą zadowolone z "solarium" nad pyskiem...

 

 

 

 

60cm zbiornik dla ryb dorastających do 15cm (P. scalare)... Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znęcanie nad zwierzętami to hobby, tak?

 

wiedzy Ci brakuje.

 

 

Pomijam fakt, że naturalne środowisko tych ryb to tzw. Czarne Wody. Te ryby średnio bedą zadowolone z "solarium" nad pyskiem...

 

Hehe jak patrze na twoją wypowiedź i Twoją stopkę to się zastanawiam komu tu wiedzy brakuje....

Powiedz mi od kiedy to środowisko naturalne jakim na pewno są czarne wody można zamknąć w 200L, czyż nie jest to znęcanie się nad zwierzętami??

Troszeczkę pojechałeś po bandzie więc teraz ja Ci coś powiem.

Jesteś Wielkim hipokrytą myśląc że ja znęcam się na zwierzętami a Ty już nie.

Po pierwsze primo :

Żaden zbiornik zamknięty, jakimi są akwaria nie odda nigdy i w żadnym stopniu naturalności i nie będzie nawet namiastką ich domu.

Po drugie primo :

Dostać ryby z odłowu to szczyt marzeń nie jednego akwarysty, ale ich ceny i znajomość warunków jakie trzeba im zapewnić żeby się zaaklimatyzował to drugie. Więc nie sądzę nawet że twoje ryby jakie tam trzymasz w "czarnych wodach", widziały na oczy naturalność. (Zapewne lejesz nawet kranowit twardy, i filtrujesz przez torf myśląc że zrobisz tym różnicę i "naturalne" warunki) (o Tanganice w twoim wykonaniu już nie wspomnę i żałosnych raptem 90L)

Po 3 primo ultimo :

Możliwe że skalary moje nie mają jak twoje zupy brązowej z badylami i liśćmi na spodzie, ale to tylko dlatego, że staram się pogodzić akwarystykę roślinną z hodowlą tych pięknych ryb, i nigdy nie napisałem ani nawet nie starałem się nikogo przekonać że to są warunki naturalne tych pięknych ryb.

Dlatego też jeśli nie podoba Ci się to że hoduję te ryby w akwarium roślinnym to po prostu nie czytaj moich postów, ani nie śledź wątku. Nie będzie Cie raziło w oczy moje "znęcanie się".

Teraz do wszystkich ! Nie sądzę że znęcam się nad rybami i na pewno nie brakuje mi wiedzy w ich hodowli, jeśli ktoś mnie nie zna to niech mnie nie ocenia...bo zawsze staram się jak tylko mogę i takie zarzuty są dla mnie ujmą!

 

A był bym zapomniał Pley czy Ty myślisz że ja wpuściłem w końcu altumy o których pisałem wcześniej? Czy nie do końca czytasz posty? albo nie rozpoznajesz podgatunku? A BTW Pley czy ty masz w naturze negację wszystkiego co inni piszą bo 90% twoich postów to krytyka innych ale twoich baniaków coś znaleźć nie mogę...(tak na koniec nie uwłaczając Ci to jak ja hodowałem ryby to Ciebie w planach nie było)

Nie stać mnie na altumy i przyznałem rację że może do nich jest to akwa na niskie ale na pewno nie do gold marble które w formie dorosłej składającej ikrę mają po 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich nie sfrustrowanych ale zainteresowanych tematem:

 

-Podmiana wody, czyszczenie szybek, i odmulanie dna. 4GH - 5ppm Mg z suchych soli

-wymiana wlotu szklanego na skimmer z HK po małej przeróbce niestety, oraz wylotu na szklny z HK 12/16, dosyć fajnie zawirowywuję lekko wodę.

-zamiana mchu na korzeniu, który leżał 6 tygodni w w beczce i za mocno podupadł na spiky moss (dzięki Zandar) BTW świetny mech, kolorek i gałązki nawet lepsze niż christmass.

-niestety w tej samej beczce leżał też bolbitis i też podupadł, część wyciąłem do korzeni, ale część zostawiłem, może się poprawią, jak nie to zamianie z innego akwa i może odbije

-straty, niestety jeden z kirysków albinosów przywarł do korzenia nie zauważony i odszedł do lepszego akwarium....

-tak jak się spodziewałem, ikra skalarów spleśniała i została zjedzona, następnym razem będę już przygotowany na zbiornik dla tarlaków...

Zdjęcia robione niestety kompaktem, jeszcze się lustrzanki nie dorobiłem niestety choć już dawno powinienem ale jakoś zawsze coś potrzebniejszego się znajdzie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...