Jump to content

Mieczyk-poród


Recommended Posts

Niedawno kupiłam 4 mieczyki (trzy samiczki i samca). Ostatnio zauważyłam, że samiczka jest kotna. Mój problem polega na tym, że niedawno zdechł mi samiec...(Tak przy okazji miał wielką dziurę w brzuchu, wie ktoś czym to może być spowodowane?) Boje się, że stracę narybek... Moje pytanie jest takie, kiedy mogę umieścić samicę w kotniku??? Wiem, że jest kilka podobnych pytań, jest tam nawet określona liczba dni do porodu, tylko, że nie wiem kiedy zaszła w ciąże :( To moje pierwsze młode i trochę się boje...

PS: Czy niedawno przebyta ospa może zagrozić narybkowi???

Link to comment
Share on other sites

Ospa nie powinna zagrażać narybkowi, chyba, że nadal trwa. Może zagrozić jedynie matce, może mieć powikłania, osłabiona się stanie i zachoruje na coś ponownie. Samiec miał prawdopodobnie jakieś owrzodzenia, lub uraz mechaniczny (ciężko stwierdzić). Umieścić powinnaś wtedy, kiedy zaczyna rodzić. Trzymanie jej w kotniku może spowodować poronienie (tak niektórzy uważają), a na pewno nie będzie jej dobrze.

 

Mam podobną sytuację, mieczyki mam piękne, 2 samice prawdopodobnie w ciąży, gupiki w drugim akwa też... a ja nawet kotnika nie mam :D nie wiem czy się uda mi z mieczykami, bo czasami nawet często mnie nie ma.

życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...