Skocz do zawartości

Mieczyk-poród


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłam 4 mieczyki (trzy samiczki i samca). Ostatnio zauważyłam, że samiczka jest kotna. Mój problem polega na tym, że niedawno zdechł mi samiec...(Tak przy okazji miał wielką dziurę w brzuchu, wie ktoś czym to może być spowodowane?) Boje się, że stracę narybek... Moje pytanie jest takie, kiedy mogę umieścić samicę w kotniku??? Wiem, że jest kilka podobnych pytań, jest tam nawet określona liczba dni do porodu, tylko, że nie wiem kiedy zaszła w ciąże :( To moje pierwsze młode i trochę się boje...

PS: Czy niedawno przebyta ospa może zagrozić narybkowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ospa nie powinna zagrażać narybkowi, chyba, że nadal trwa. Może zagrozić jedynie matce, może mieć powikłania, osłabiona się stanie i zachoruje na coś ponownie. Samiec miał prawdopodobnie jakieś owrzodzenia, lub uraz mechaniczny (ciężko stwierdzić). Umieścić powinnaś wtedy, kiedy zaczyna rodzić. Trzymanie jej w kotniku może spowodować poronienie (tak niektórzy uważają), a na pewno nie będzie jej dobrze.

 

Mam podobną sytuację, mieczyki mam piękne, 2 samice prawdopodobnie w ciąży, gupiki w drugim akwa też... a ja nawet kotnika nie mam :D nie wiem czy się uda mi z mieczykami, bo czasami nawet często mnie nie ma.

życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...