Jump to content

Akwarium 112L kilka pytan kilka porad Pleas :)

Recommended Posts

Mam kilka pytań odnośnie mojego akwarium

Kupiłem sobie dzisiaj 112L

do tego mam stary filtr 600L/h zalecany do 80L akwarium czy bedzie pasował ?

Grzałka o mocy 50 wat też czy bedzie pasowała

dwie jarzeniówki o mocy 2x15w

kamienie żwirowe drobne

Jak mam je urządzić by miało ręce i nogi powiem ze żywe rośliny są dla mie skomplikowane w hodowli

pomocy!!!

1. 600 l/h przy 100 l wody powinno być dobrze

2. powinna sobie poradzić

3. to daje 0,26 w/l trochę mało ale jeśli nie będzie roślin to nie ma to większego znaczenia

4. jeśli nie zmienia parametrów wody to jest ok

urządzić według podstawowych zasad. podłoże ułożone ze spadem w kierunku przedniej szyby. 3 plany roślin. korzenie lub kamienie w zależności od wielkości jako tło na tylniej szybie lub wraz z drugim planem roślin. dobrze prezentuje się czarne jednolite tło i ciemny drobny żwir. wyloty filtrów, grzałki itp na tył za rośliny trzeciego planu. naturalne ozdoby są ładniejsze niż sztuczne zamki i mostki. wystarczy że pod ten żwir dasz warstwę ziemi ogrodowej i zapewnisz 0,3-0,5 w/l i hodowla większości roślin przestanie być trudna. według mnie akwarium bez żywych roślin jest bardziej pracochłonne i trudniejsze w utrzymaniu. przed wpuszczeniem ryb pozwól aby akwarium dojrzało. zanim kupisz ryby dokładnie przeczytaj ich opis i wymagania. unikaj kupowania ryb pod wpływem chwili i porady sprzedawcy w sklepie. nie rób zupy rybnej, wybierz 2-3 gatunki a nie po parce lub haremie z 5-6 gatunków.

Nic nie jest skomplikowane trzeba tylko chęci :D

Ja na początku nie wiedziałem nic , lampka 11w na 100l albo 25w na 130l i zadowolony byłem że mam lampkę;p Po kilkunastu godzinach spędzonych na forum, zakupiłem oświetlenie nawozy podłoże roślinki dopasowałem do warunków które mam, posadziłem jak trzeba wg planów i jakoś nabiera powoli barw to akwarium .Może tak podstawowo dołóż chociaż oświetlenia 2x więcej niż masz. Puki jest nie zalane kup ziemie ogrodową i daj pod żwirek, najtaniej wyjdzie. Niestety oświetlenie itd to są koszta, więc trzeba pomyśleć ile w to akwarium chcesz zainwestować.

MOje dotychczasowe akwarium 60L

Jak zobaczylem 112 to bardziej mi sie podoba jak stoi 60L niż 112 nie wiem czemu :(

Mod.Janusz--Dostajesz ostrzeżenie za szereg nieedytowanych postów ,które zostały prze ze mnie skasowane.

jeszcze mam pytanie co do ziemi jezeli zdecyduje sie wsadzić do akwarium to nie bedzie ona brudzić wody ?

i jakie roślinki tanie i żeby było ich dużo w sensie zagęszczenia

ziemia musi być przykryta żwirem, wtedy nic nie brudzi. odwiedź dział galerii i oglądnij inne akwaria a wtedy zobaczysz jak powinno to wyglądać. szkoda twojej pracy jeśli te 112l pójdzie w tą samą stronę co te 60l.

według mnie to do zmiany: pstrokaty żwir, plastikowe rośliny, sztuczne zamki, przypadkowo dobrane ryby, brak tła.

co do kosztów to naturalnych kamieni wystarczy poszukać, korzeń można spreparować samemu trzeba go tylko poszukać, ziemie ogrodowa wystarczy wykopać, tło od biedy można zrobić z czarnego worka foliowego, rzęsę wodna można zabrać z jakiegoś jeziora a zawsze to jakaś żywa roślina. poczytaj o wymaganiach ryb które masz i zdecyduj czy to akwarium dla karasi czy bojownika.

Ogólnie odradza się brania roślin z naturalnych zbiorników ale ja swoja rzęsę mam z jakiegoś rowu i po opłukaniu wylądowała w akwarium i nic złego się nie stało choć pewnie zaraz mnie ktoś za to skarci. do zrobienia z tego prawdziwego malawi lub BW trzeba będzie zainwestować. autor chce raczej poprawić to co ma

Ogólnie odradza się brania roślin z naturalnych zbiorników ale ja swoja rzęsę mam z jakiegoś rowu i po opłukaniu wylądowała w akwarium i nic złego się nie stało choć pewnie zaraz mnie ktoś za to skarci. do zrobienia z tego prawdziwego malawi lub BW trzeba będzie zainwestować. autor chce raczej poprawić to co ma

Swoją rzęsę też mam z naturalnego zbiornika-stawku.Faktycznie tyle trzeba będzie zainwestować w to akwa(Bw-korzenie i tyle,a w malawi trzeba będzie wydać na kamienie ;) )

Chopie :> sztuczne rośliny w akwarium to największy obciach jaki mozna mieć w tej branży, jeśli nie czujesz się na siłach i nie masz aktualnie głowy do pielęgnacji żywych roślin i ich nawożenia, obserwacji etc. to zaopatrz się w rośliny szybkorosnące takie jak np. rogatek(który chyba będzie rósł nawet w zacierze z bimbrowni) lub nurzaniec. Są zdecydowanie lepsze ładniejsze i bardziej naturalne niż ten rażący plastik na zdjęciach.

takie jak np. rogatek(który chyba będzie rósł nawet w zacierze z bimbrowni)

racja rogatek rosnie w samej toni wodnej i tak jak rzęsa nie potrzebuje żyznego podłoża i nawozów. kiedyś czytałem że na tle innych roślin ma wyjątkowe zdolności przyswajania NO2 i NO3

Share

• Create New...