Skocz do zawartości

Samica gupika


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedziałbym że zwykła samica gupika,ale ponieważ występuje wiele odmian hodowlanych tej rybki to na sto procent ci nie powiem,może kirysek coś więcej powie on się w tym lepiej orientuje.

Na niego właśnie liczę :D zwykła jak zwykła ten jej ogonek zmienia kolory od zielonego po niebieski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szara, pomimo, że ma kolorowy ogon ;-) standardy i barwy odróżniamy u samców a przynajmniej tak mnie uczyli starsi koledzy. więc twoja samica jest "nijaka" służy tylko do tego, żeby dawać ;-)

ok dzięki za info :) to może wiesz z jaką odmianą samca mogą wyjść "ciekawe" młode ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki to nie farby ;-) i nigdy od razu przy pierwszym miocie Ci nie wyjdą oczekiwane odmiany. To już grubszy interes, poczytaj w kompendium o genetyce ;-) najpewniejsza szansa to żmudna selekcja kilku pokoleń i mnożenie ryb na dwóch liniach na przemian np

 

kasia i tomek

basia i arek

kasia i arek

basia i tomek

kasia i tomek

basia i arek

itd.

 

żeby "wyczyścić" samicę z poprzednich samców no to trzeba cierpliwości, nawet przy 5 miocie narybek może posiadać cechy inne niż te, które oczekujemy, to wbrew pozorom dłuuga droga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki to nie farby ;-) i nigdy od razu przy pierwszym miocie Ci nie wyjdą oczekiwane odmiany. To już grubszy interes, poczytaj w kompendium o genetyce ;-) najpewniejsza szansa to żmudna selekcja kilku pokoleń i mnożenie ryb na dwóch liniach na przemian np

 

kasia i tomek

basia i arek

kasia i arek

basia i tomek

kasia i tomek

basia i arek

itd.

 

żeby "wyczyścić" samicę z poprzednich samców no to trzeba cierpliwości, nawet przy 5 miocie narybek może posiadać cechy inne niż te, które oczekujemy, to wbrew pozorom dłuuga droga ;-)

wiem wiem ja i tak nie będę prowadził jakieś hodowli ;)

Ale jakbyś miał do niej dokupić samca to z jakiej odmiany byś wybrał?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? kupiłbym samca endlera, piękne odmiany mogą z tego wyjść przy drugim miocie już tzn siostra-brat lub matka-syn. ;-) skąd jesteś? mam dwa samce na zbyciu.

ja Wrocław a z tego co pamiętam to ty z g. śląska ;) ale spoko poszukam takich u siebie gdzieś :) wielkie dzięki za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...