Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem w spadku akwarium juz w pelni wyposazone i zastanawiam sie co musze zmienic co dokupic itp opisze ci to mniej wiecej

 

filtr z nadmuchiwaczem powietrza (cholera wie jaki ale bardzzo wydolny)

termometr i grzałka-tyle ze sprzetu

3x polowki kokosa i dwa korzenie- tyle zabawek

podloze to bazalt i marmur(kamienie dosyc spore okolo 4 mm)

rybki to ( 8 neonow 6 kardynalkow 4 gupiki 3 (niewiadomo co to bo urodzone w akwarium po polaczeniu czarnej molinezji z jakas taka pomaranczowa) 4x kirysek pstry

rosliny to moczarka kabomba zabienica mech cos czerwonego z dlugimi lisciami na lodydze oraz jakas trawka

 

aaa swietlowka 15w philipsa plus cos co odbija swiatlo i akwa jest o pojemnosci 68l

 

Doradzil by mi ktos co mam zmienic dokupic czy powienien jakies nawozy dac czy cus

 

jesli ktos bardzo ciekawy to foto na mejla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur zatwardza wodę więc się go pozbądź. Molinezje nie nadają się do tego akwa. Kardynałki wolą chłodniejszą wodę więc też nie. Dokup kirysków tak, aby było min. 6 (nie wiem czy pstre się tu nadają). Dokup odmulacz, siatkę do łapania ryb, nawozy, testy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatke mam a odmulacz to filter:D podobno odlowic rybki poruszyc kamieniami i filter przerobi....

 

jakie nawozy i czy to konieczne? drogie te testy?

 

woda kolo 24 to kardynalki nie ogarna? z podlozem okej? i co jak pojawia sie glony?

podobno wczesniej zaczynaly sie od filtra pozniej osiadaly na szybach i roslinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...