Skocz do zawartości

Rośliny w 63 litowym akwa - jakie nawożenie, oświetlenie?


Hubu999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam zamiar w swoim akwarium 63l (60x30x35) mieć następujące rośliny:

 

-Rotala rotundyfolia pomarańczowa

- Ludwigia green

- Ludwigia repens

- Hydrophila polysperma

- Hygrophila corymbosa

- Alternanthera reineckii roseafolia - wykluczam

- Pogostemon erectus - wykluczam

- Didiplis diandra - wykuczam

- Hedyotis salzmanii

- Staurogyne sp.

- Hydrocotyle sp. Japan - wykluczam

- Taiwan Moss

- Stringy moss

- Sagittaria Subulata

- Hemianthus micranthemoides

- Eleocharis parvula - wykluczam

- Moczarka

- Java moss

- Cabomba

 

1. Czy wystarczy oświetlenie 0,4W/L? 18W + 8W Philips Aquarelle.

2. Które rośliny potrzebują większego światła i się nie będą nadawać?

3. Czy do takich roślin potrzebna jest bimbrownia? Będą pozytywne skutki w uprawie?

4. Jakie stosować nawozy? Mogą być kulki nawozowe z allegro? Jakieś nawozy w płynie?

5. Czy muszę pod żwirkiem mieć warstwę ziemi? Jeśli tak to jakiej ziemi? Obejdzie się bez tego?

6. Czy taki żwirek będzie dobry: http://img32.imageshack.us/img32/7347/wirekj.jpg Bardzo mi się podoba i chciałbym go mieć w akwarium.

7. Czy rośliny mogą od razu sadzić po zalaniu akwarium?

 

Przeczytałem bardzo dużo tematów na forum i chcę zrobić dobry start akwarium, mam straszny mętlik i dlatego zadaję tyle pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego , że zdecyduj się na maksymalnie 8 gatunków. Na eleocharis , hydrocotyle sp. japan , pogostemon erectus , didiplis diandra ,

alternanthera reineckii roseafolia będzie oświetlenie za małe. Bimbrownia hmm bym przy takim oświetleniu nie dawał . Nawozy to bym nawoził carbo oraz classic Aqua Artu. Podłoże , dał bym ziemie ( bez nawozów ) i na to siatka i bazalt drobny. Tak , rośliny możesz od razu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inne gatunki mogą zostać i sobie poradzą? A czy może być ziemia+siatka+mój żwirek? (przypadł mi do gustu i bym chętnie przy nim został, również mam sporo wydatków i chciałbym trochę ograniczyć i nie kupować bazaltu) Ile cm ziemi i ile żwirku trzeba dać? Z nawozów wystarczy: Planta Gainer Classic- Aqua Art i Carbo CO2? Kulki nawozowe również zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wole zakupić kulki i mój żwirek. Wiem, tylko na początku wybrałem sporo gatunków, wykluczyłem te, które nie przetrwają w moim akwa i potem wybiorę najładniejsze. Mógłbyś mi jakieś jeszcze polecić? Na ostatni plan to chyba moczarka, cabomba i może nurzaniec olbrzmi? Co na drugi i pierwszy plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...