Jump to content

Rośliny w 63 litowym akwa - jakie nawożenie, oświetlenie?

Hubu999
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Mam zamiar w swoim akwarium 63l (60x30x35) mieć następujące rośliny:

-Rotala rotundyfolia pomarańczowa

- Ludwigia green

- Ludwigia repens

- Hydrophila polysperma

- Hygrophila corymbosa

- Alternanthera reineckii roseafolia - wykluczam

- Pogostemon erectus - wykluczam

- Didiplis diandra - wykuczam

- Hedyotis salzmanii

- Staurogyne sp.

- Hydrocotyle sp. Japan - wykluczam

- Taiwan Moss

- Stringy moss

- Sagittaria Subulata

- Hemianthus micranthemoides

- Eleocharis parvula - wykluczam

- Moczarka

- Java moss

- Cabomba

1. Czy wystarczy oświetlenie 0,4W/L? 18W + 8W Philips Aquarelle.

2. Które rośliny potrzebują większego światła i się nie będą nadawać?

3. Czy do takich roślin potrzebna jest bimbrownia? Będą pozytywne skutki w uprawie?

4. Jakie stosować nawozy? Mogą być kulki nawozowe z allegro? Jakieś nawozy w płynie?

5. Czy muszę pod żwirkiem mieć warstwę ziemi? Jeśli tak to jakiej ziemi? Obejdzie się bez tego?

6. Czy taki żwirek będzie dobry: http://img32.imageshack.us/img32/7347/wirekj.jpg Bardzo mi się podoba i chciałbym go mieć w akwarium.

7. Czy rośliny mogą od razu sadzić po zalaniu akwarium?

Przeczytałem bardzo dużo tematów na forum i chcę zrobić dobry start akwarium, mam straszny mętlik i dlatego zadaję tyle pytań.

Zacznijmy od tego , że zdecyduj się na maksymalnie 8 gatunków. Na eleocharis , hydrocotyle sp. japan , pogostemon erectus , didiplis diandra ,

alternanthera reineckii roseafolia będzie oświetlenie za małe. Bimbrownia hmm bym przy takim oświetleniu nie dawał . Nawozy to bym nawoził carbo oraz classic Aqua Artu. Podłoże , dał bym ziemie ( bez nawozów ) i na to siatka i bazalt drobny. Tak , rośliny możesz od razu .

Czyli inne gatunki mogą zostać i sobie poradzą? A czy może być ziemia+siatka+mój żwirek? (przypadł mi do gustu i bym chętnie przy nim został, również mam sporo wydatków i chciałbym trochę ograniczyć i nie kupować bazaltu) Ile cm ziemi i ile żwirku trzeba dać? Z nawozów wystarczy: Planta Gainer Classic- Aqua Art i Carbo CO2? Kulki nawozowe również zastosować?

W takim razie wole zakupić kulki i mój żwirek. Wiem, tylko na początku wybrałem sporo gatunków, wykluczyłem te, które nie przetrwają w moim akwa i potem wybiorę najładniejsze. Mógłbyś mi jakieś jeszcze polecić? Na ostatni plan to chyba moczarka, cabomba i może nurzaniec olbrzmi? Co na drugi i pierwszy plan?

Mam zamiar wydać nie więcej, niż 50zł na rośliny i poczekać, aż się to rozrośnie. Chcę na 3 plan cabombe, moczarkę i może nurzaniec a na korzeń mech jawajski. Jakie byś mi jeszcze polecił rośliny na pierwszy i drugi plan? Na tafli myślałem o pistii.