Skocz do zawartości

[54L]Przemysław Szymura-Through The Among Hen


Przemek.Sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pół rocznej przerwie wracam z nowym [narazie] hardscapem.

 

Akwarium: 60x30x30 Float

 

Oświetlenie: 1x24W Sylvania AquaStar

2x24W Philips Master 6500K

Filtracja: Kaskada/Kubeł

Ogrzewanie: Aquel 70W

 

CO2: Butla 1,5kg 24h/doba

Nawożenie: Cała linia Aqua Art

Podłoże: ADA Amazonia NEW 12L, Bacter 100, Clear Super, Penac W ,Penac P

Dekoracje: Manten Stone, jakieś korzenie.

Flora(w planach): Eleocharis parvula, Rotala rotundifolia, Hydrocotyle sp. Japan, Hemianthus callitrichoides Cuba, Christmas moss, Anubias Nana

Fauna(w planach): Krewetki Red Cherry i Amano

 

Zdjęcia z ręki:) Jutro jadę po roślinki.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg641/scaled.php?server=641&filename=dsc0005yxl.jpg&res=landing

 

 

 

http://desmond.imageshack.us/Himg838/scaled.php?server=838&filename=dsc0003gg.jpg&res=landing

 

 

http://desmond.imageshack.us/Himg804/scaled.php?server=804&filename=dsc0004kd.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. Moim zdaniem jak już wybrałeś podłoże ADA Amazonia to powinieneś trzymać się też linii nawozowej ADA, sam próbowałem na tym podłożu nawozić Aqua Art i powiem szczerze sprawiało mi to trochę problemów więc przeszedłem na nawozy ADA i jest dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. Moim zdaniem jak już wybrałeś podłoże ADA Amazonia to powinieneś trzymać się też linii nawozowej ADA, sam próbowałem na tym podłożu nawozić Aqua Art i powiem szczerze sprawiało mi to trochę problemów więc przeszedłem na nawozy ADA i jest dużo lepiej :)

Znam osoby które przesiadły sie z Step na PG tylko dlatego ze za 500ml Stepa masz 1,5L PG:) Fakt że stepami wygodniej sie nawozi i łatwiej jest z startem na amazoni ale z opinii wiem ze i z linia Aqua Art-u nie powinno być problemów:) Jak wyjdzie zobaczymy. Najwyżej przesiądę się na stepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok jak się rozrośnie. Co do mchu to ja na twoim miejscu bym się na razie wstrzymał i zobaczył jak ten będzie reagował. Jak się przyjmie i zacznie rosnąć to będziesz mógł z niego naciągnąć na resztę korzenia. Nie każdy ma rękę do mchów. Jedni nic nie robią i rosną im jak wściekłe , a inni chuchają dmuchają i nic z tego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok jak się rozrośnie. Co do mchu to ja na twoim miejscu bym się na razie wstrzymał i zobaczył jak ten będzie reagował. Jak się przyjmie i zacznie rosnąć to będziesz mógł z niego naciągnąć na resztę korzenia. Nie każdy ma rękę do mchów. Jedni nic nie robią i rosną im jak wściekłe , a inni chuchają dmuchają i nic z tego ;).

Kurcze ja już zamówiłem:P No nic zobaczymy, jak będą rosły jak szalone to będę rozdawał z przycinki:P

 

Akwa fajnie urządzone ale te kable w lampie muszą tak wisieć? ;]

Fotka na szybko robiona ale fakt kable szpecą, postaram się je jakoś upiąć schludnie albo je skrócić. Musiałbym robić dziurę w pokrywie aby je przeprowadzić góra a tego na razie nie chce robić:)

 

Jeśli start przebiegnie w porządku, do tak do miesiąca, na korzeniach w części nadwodnej zasadzę parę roślinek do wabi-kusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szklance pojawiło się już życie:) Ubiegając pytania w stylu "nie za wcześnie" dodam iż startowałem na 10 L starej wody+ro do tego dojrzałe wkłady, a sama woda jest dłużej niż 24H w baniaku czyli tyle ile się daje potocznie na odparowanie chloru:)

 

Fotki będą z rana, po pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej roślin, najlepiej nie tylko in vitro. Niestety sam na amazonii zakładałem i miałem glony na starcie. Większość in vitro padło, potem kupiłem rośliny z przycinki i rosną jak szalone. Nawozisz od startu?

Roślinki będa:) Co do nawożenia to wczoraj podałem 1ml Carbo i 1 ml K+, do tego podmiana wody dzisiaj 10L, planuje podmiany wody co 3 dni po 15L przez 2 tyg. Potem zobaczymy.

 

 

Pozazdrościć... ile męczyłeś się nad ułożeniem tej aranżacji? Anubias strzał w dziesiątkę jednak reszta roślin...trawnik ok ale... te z tyłu...

Z hardscapem może mi godzine zeszło, było troche roboty z łupaniem mantenów na mniejsze. Co do roślin z tyłu to dałem tam rotalle, zobaczymy jak wyjdzie, jeśli nie będzie pasować to dam tam Hydrocotyle sp. japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcja nowych fotek:) ale już z mieszkańcami. Padł mi jeden statecznik i na razie mam 1x24 Philips 865 i 1x24 Sylvania Grolux, na dniach uruchomię jeszcze jedno 1x24 Philips 865.

Woda kryształ.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

https://lh3.googleusercontent.com/-qX3zaF7t-II/T4sSdYkWnxI/AAAAAAAAAIk/ZO4zCY_yyrM/s800/_DSC0026.JPG

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...