Skocz do zawartości

[45l] Ogólniak na ziemi ogrodowej.


Akwarysta xenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam , wczoraj zrobiłem coś :D :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trosze o akwarium. sprzęt cały czas ten sam tylko że filtr z drugiego akwarium jest tymczasowo tutaj. oświetlenie 16w. ogrzewania aktualnie nie ma ;)

Roślinki : cryptocoryny , mech , anubias, nadwódka.(jeśli popełniłem błąd to proszę mnie poprawic :P )

Jak wam się podoba ?

Jakie rybki kupić? myślę nad parką/harem. pięlęgniczki ale jakiej ? ew. bojowniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wyżej wygasły -.- wrzucam nowe , dzisiaj byłem u hodowcy także małe zakupy zrobione :P Wiem że muszli byc nie powinno ale chcę coś zobaczyc , bo sąsiadowi w takiej samej zbrojniki składają ikre. :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pływa tam:

1+2 mieczyk

4 kiryski pstre

parka zbrojników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Jestem daleki od totalnej krytyki ale powiem szczerze że jak na akwarystę zarejestrowanego na forum od 18 miesięcy - akwarium wygląda fatalnie - gorzej niż źle. Rozumiałbym tą sytuację gdybyś jako "świeżak"(nowo zarejestrowany) pokazał takie akwarium - nie miał kto podpowiedzieć , doradzić - OK- wtedy nic dziwnego.....Nie jestem jednak w stanie zrozumieć że po półtorej roku czytania forum można zrobić coś takiego !. Porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pokazać to co umiem , ale niestety akwarystyka to nie jest tanie hobby :( jestem 15-latkiem do pracy iśc nie moge jedynie w wakacje więc nie mam za co kupić czegoś fajnego do akwarium ... jak widze że ktoś mi pisze "daj tutaj 6xrazbory galaxy albo pigmeje" to odrazu tą myśl odrzucam ... 1 sztuka u mnie 10zł ,a pigmejów nie ma... Rodzice tez za dużo nie zarabiają ( tata , bo to on tylko pracuje :) ) więc nie mam za co kupić tego co być powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium zrobiłem jeszcze raz od nowa tym razem jest low tech. tylko troszke przesadziłem bo razem ze wszystkim jest 7cm podłoża :/ Woda zrobiła się mętna ale to pewnie dlatego że podłoże jest nowe.

Zdjęcia zrobie jak woda będzie czysta.

Dlaczego od nowa ? Bo kupiłem akwarium 140l i muszę wszystko przenieść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pokazać to co umiem , ale niestety akwarystyka to nie jest tanie hobby :( jestem 15-latkiem do pracy iśc nie moge jedynie w wakacje więc nie mam za co kupić czegoś fajnego do akwarium ... jak widze że ktoś mi pisze "daj tutaj 6xrazbory galaxy albo pigmeje" to odrazu tą myśl odrzucam ... 1 sztuka u mnie 10zł ,a pigmejów nie ma... Rodzice tez za dużo nie zarabiają ( tata , bo to on tylko pracuje :) ) więc nie mam za co kupić tego co być powinno :)

Ja mam 16 lat i wydałem na akwarium 112l ok. 1500 zł przez rok i też nigdzie nie pracuje jedynie w wakacje ,a ty masz 45l i w takim beznadziejnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pokazać to co umiem , ale niestety akwarystyka to nie jest tanie hobby :( jestem 15-latkiem do pracy iśc nie moge jedynie w wakacje więc nie mam za co kupić czegoś fajnego do akwarium ... jak widze że ktoś mi pisze "daj tutaj 6xrazbory galaxy albo pigmeje" to odrazu tą myśl odrzucam ... 1 sztuka u mnie 10zł ,a pigmejów nie ma... Rodzice tez za dużo nie zarabiają ( tata , bo to on tylko pracuje :) ) więc nie mam za co kupić tego co być powinno :)

Ja mam 16 lat i wydałem na akwarium 112l ok. 1500 zł przez rok i też nigdzie nie pracuje jedynie w wakacje ,a ty masz 45l i w takim beznadziejnym stanie

1500zł na 112L ?

Ja nawet połowy z tego nie wydałem na 150cm akwa :P

 

Ja stosunkowo niedawno byłem w waszym wieku, ale zarobiłem na 6 zbiorników o łącznym litrażu ok. 900L.

Ulotki, tam i 13latki biorą. Idź do pizzeri i proś o ulotki na weekendy :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie potrzebne są poważne inwestycje i uruchomienie finansów - może jedynie parę złotych na poprawę oświetlenia - resztę z powodzeniem można wykombinować samemu niemal za darmo. Trzeba jedynie trochę cierpliwości i pomysłu. Podłoże - znaleźć w okolicy budowę i poprosić o pół wiaderka drobnego żwirku (jak nie ma to odsiać przy pomocy skrzyneczki z pomidorów - skutecznie) - myślę że nikt Ci nie odmówi. Ziemia pod żwirek jako substrat - z kretowiska - za darmo. Korzeń - poszukać likwidowanego sadu , dziko rosnacych małych wiśni samosiejek ,czereśni albo buków, lub dębów - wykopać obciąć korzeń umyć okorować , wysuszyć potem wygotować i gotowe - jak widać można - trzeba jedynie troszkę podziałać i uzbroić się w cierpliwość. Akwarystyka to nie jest zajęcie dla ludzi "we wrzątku kąpanych " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w akwarium zrobiłem kilka zmian pokaże wam jak one wyglądały :)

Na początku było tak

Dołączona grafika

 

Następnie zmieniłem świetlówke na 6500k i dodałem rogatka :) + ten sztuczny korzeń ale będzie on całkiem zakryty mchem (kryjówka dla krewetek i zbrojników ok 4-5cm ) za jakiś czas pójdą do 140l

Dołączona grafika

 

To zrobiłem dzisiaj + dodałem więcej rogatka + cryptocoryny . (nadwyżka z 11l , może dojdzie więcej ponieważ może je całkiem wyczyszczę :) )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...