Skocz do zawartości

[45l] Ogólniak na ziemi ogrodowej.


Akwarysta xenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym zaprezentować niedawno kupione ( jakieś 40min temu :D ) akwarium Firmy Wromak

Akwa ma wymiary 50x30x30

Filtracja: Aquael fan1 plus

Ogrzewanie : brak

Oświetlenie : 14w

Rośliny : brak , będą cryptocoryny

Obsada : Myślę nad parką barwniaków jeśli będą złe do tego akwarium to poproszę o propozycje :)

Podłoże : Żwirek

Fotki :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zapomniałem dodać , mini plan akwarium :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na barwniki za małe akwa ,na obsada do 45l :

-1x3 bojownik syjamski do tego krewetki red cherry lub

-kardynałki chinskie/neony innesa z 10 (ryba stadna) + cos na dno krewetki lub niewielkie kiryski jakies .

-albo głupiki 1x2 ale po jakims czasie bedziesz miał ich pełno

___________________________________________________________________

54l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1x3 bojownik syjamski do tego krewetki red cherry lub

-kardynałki chinskie/neony innesa z 10 (ryba stadna) + cos na dno krewetki lub niewielkie kiryski jakies .

-albo gupiki 1x2 ale po jakims czasie bedziesz miał ich pełno

No nie wiem, bojownik to ryba ciepłolubna, a kardynałki zimnolubne, gupików bym tu nie dawał, ale to kwestia gustu ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki będą na 100% Korzeń też .

Obsada będzie tymczasowo taka : 1+1 zmienniak wielobarwny , xx rc , małe kiryski pstre ( sztuk 3 z czasem dojdzie kolejne tyle )

Jak przyjdę ze szkoły to od razu biorę się za czyszczenie akwa płukanie żwirku :P itp. Wieczorem będą fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje zła lokalizacja akwarium, zbyt blisko okna co przy tak małym zbiorniczku szybko cię zniechęci do dalszej zabawy przez tragiczny wysyp glonów. Czy ten żwir to twój wybór ? Osobiście sugerował bym drobniejszy i jednolity. A co do zielska to najlepiej sadzić mając trochę więcej wody bo wtedy widać jak dana roślina się układa w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje zła lokalizacja akwarium, zbyt blisko okna co przy tak małym zbiorniczku szybko cię zniechęci do dalszej zabawy przez tragiczny wysyp glonów. Czy ten żwir to twój wybór ? Osobiście sugerował bym drobniejszy i jednolity. A co do zielska to najlepiej sadzić mając trochę więcej wody bo wtedy widać jak dana roślina się układa w wodzie.

Słońce jest tylko pod wieczór a wtedy mam zasłonięte okno gdyż świeci mi na monitor więc źle nie jest , co do żwiru to kiedyś miałem większy a kiryski bardzo dobrze żyły :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG.. jak ci mówia że podłoże słabe to ich posłuchaj...wygląda ono tragicznie! Nie ma co oceniać bo jesli ci sie nie chciało napełnić akwarium 40l w jeden dzień to..sory ale nie widzę cię w roli akwarysty, rośliny też raczej długo nie przetrwają w takich warunkach. Polecam troche poczytać o akwarystyce, wymaganiach roślin i ryb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało ci się?? Na kirysy pstre akwarium za małe. Po co zakładasz temat - pytam, bo zadawałeś pytania mając je potem w poważaniu. Radzili tobie dobrze, a ty przychodzisz piszesz co masz wg. niedopasowane do litrażu plany akwarium dotyczące zarybienia są strasznie wybujane w kosmos. Te podłoże zmniejsza optycznie akwarium, masz w złym miejscu akwarium i nie tłumacz się roletami, bo ja też mam i ci powiem, że to najgorsza wymówka ;p. Przyczep ten termometr.

P.S. piękne akwarium na parapecie - o ile to akwarium z tak brudną wręcz zakwitniętą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało ci się?? Na kirysy pstre akwarium za małe. Po co zakładasz temat - pytam, bo zadawałeś pytania mając je potem w poważaniu. Radzili tobie dobrze, a ty przychodzisz piszesz co masz wg. niedopasowane do litrażu plany akwarium dotyczące zarybienia są strasznie wybujane w kosmos. Te podłoże zmniejsza optycznie akwarium, masz w złym miejscu akwarium i nie tłumacz się roletami, bo ja też mam i ci powiem, że to najgorsza wymówka ;p. Przyczep ten termometr.

P.S. piękne akwarium na parapecie - o ile to akwarium z tak brudną wręcz zakwitniętą wodą.

A co mam podłoże załatwić tak o , powiem i już do mnie jedzie ... Rybek nie oddam bo nie mam komu w zoologu nie przyjmują bo mają nadmiar . Na wakacje będzie czarny bazalt na razie nie mam pieniążków na ten cel co do termometru to musze kupić przyssawkę bo ta ma już z 8lat :D Akwarium na parapecie to pozostałości po krewetkarium nie wiem dlaczego taka woda zrobiła się brudna może przez korzeń a i musiałem tam dać rybki bo nie chciałem ich w misce trzymać

Isirdo : żwirek tak jak wyżej co do doświadczenia to czytam i wiem dużo w teorii , w praktyce niestety wszystko jest drogie nie mam na to kasy nie pochodzę z bogatej rodziny ... a zarobek swój to tylko w wakacje ( zbieram jagody :P ) Jak się z rodzinką wybudujemy to w pokoju mam zamiar postawić 240l i tam pokaże cały swój kunszt ^^

Fotka na szybko termometr pływa :P Temp. w akwa to 26 stopni planuję zakup żabienicy żeby zasłonić filtr co do obsady to myślę nad dodaniem harem bojka aktualnie jest : 1+2 platka 4 k.pstre xx Rc

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...