Skocz do zawartości

Anentome Helena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 tygodni posiadam 4 ślimaczki anentome helena. 2 młode, 2 dorosłe.

Dorosłe krążą po akwa, a młode siedzą gdzieś w kącie lecz ostatnio wyszły na "podwórko" więc wiem, że są w akwarium całe i zdrowe.

 

Na początki miałem trochę rozdętek więc jeść miały co lecz teraz mnie trochę martwi to, że nie wiem czy one są najedzone czy przeżywają głodówkę.

 

W akwarium tj. 54l są Krewetki RC, 13 Neonów Innesa i 4 Helenki. Karmię je zazwyczaj Ichtio-Vit, 1x w tygodniu mrożoną ochotką i 2x w tygodniu pół tabletki [spirulina/wybarwiająca/mieszanka].

Podawać jakiś pokarm dodatkowo dla ślimaków? Słyszałem, że jedzą tylko pokarmy mięsne więc z tego wszystkiego to tylko ochotką mogły by się zadowolić.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli ślimaków trudno się pozbyć to i helenki nie będą głodowały. jak napisałem wcześniej zjedzą ichtio. Zawsze możesz do akwa wpuścić zatoczki lub świderki.

Ja ma ze 20 szt młodych helenek i kilka dorosłych w 126 l i zatoczków nie są w stanie wytępić. Ramirezy w dodatku zjadają jajka zatoczków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jeśli wpuszczę 1 Helenę to ona mi się może rozmnożyć? Wczoraj wieczorem po zgaszeniu światła zauważyłam malutkiego ślimaczka. Ma cułki i jest okrągły. Wygląda na to ,że muszla zaczyna się dopiero tworzyć. Mam chyba za mały litraż na bocję (112l) a karłowatej nigdzie nie widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...