Jump to content

[54L] Całkowita wymiana ryb i podłoża

qwertyui666
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu nowy, pierwszy temat i post. :)

Może podam obsadę mojego akwa a Wy mi doradzicie co i jak?

2x Skalar Żaglowiec - są małe, najmniejsze jakie były, ale wiem, że muszę je jak najszybciej oddać bo się męczą. :(

5x Molinezja

2x Kosiarka

4x Danio Pręgowane

1x Miedzik albo Mieczyk, nie wiem, dostałem..

po poczytaniu stwierdzam, że żadna z moich ryb nie może być w takim małym akwa, prawda?

Drugie moje pytanie dotyczy podłoża. Aktualnie mam kupny żwir kolorowy + drobne kamyku uzbierane przeze mnie, ale rośliny nie rosną.. :( Co w nim zmienić? Słyszałem, że na spód można piasku dodać.

Z góry dziękuję za pomoc, Mateusz.

Witam

Więc tak zrób restart. Wszystkie rybki jakie wymieniłeś nie nadają sie do twojego akwarium. CZyli najpierw oddajesz wszystkie rybki. Potem woda daj nową i niech akwarium sobie spokojnie dojrzewa ( czyli woda stara out) . Następnie wyciągasz podłoże . Myjesz akwarium . Czyścisz sprzęt . Jak masz wszystko wyczyszczone dał bym jbl aquabasiss + i na to bazalt 2-4 mm czarny. Zalewasz nową wodą. Dajesz korzonek na niego mech. Rośliny daj łatwe w uprawie typu: zwartki , rogatek , moczarka , nurzaniec , gałęzatka , duży henio , żabienica delikatna , sagitaria , rotala indica , rotala rotundofilia , hydrocotyle , hygrophilia , limnophilia , microsorium , wgłębka , wywłócznik. Wybierz z tego maks 7 gatunków i zakup w ilości po 6-8 gałązek ( jak to łodygowce :) ) Sadzisz rośliny według planów ( 1,2,3 plan) , aby uzyskać głębie. Proponuje zakupić easy carbo lub aqua artu carbo i stosować 1,5 zalecanej dawki. Wkładasz filtr i grzłąke i włączasz . W takim stanie chodzi akwarium 2 tygodnie i potem wpuszczamy rybki . Proponuje obsadę : 1+1 ramireza , 8 neon zielony, 6 kirysek pigmej lub otosek . I cieszymy sie piękny akwarium , tylko karmimy rybki oraz lejemy carbo + przsycinamy roślin.

Podaj jeszcze na wszelki wypadek jakie masz oświetlenie.

• 2 weeks later...

Akwa stoi puste, korzeń mam, śliczny :) Jutro będzie żwir i jakieś rośliny, jeszcze nie wiem jakie. Co do obsady to chciałem:

10x neon inessa

1 +1 pielęgniczka kakadu/ramireza

6x otosek/kirys pigmej.

Będzie dobrze?

@

a i kupiłem jeszcze jakieś tabletki, które się kładzie pod korzeń roślinki, będą potrzebne, czy kasa w błoto?

Kakadu trzymamy w haremach lecz wydaje mi się, że za małe akwarium, parka ramirezek może być i inne ryby podane przez Ciebie też. Co do tabletek to na pewno nie zaszkodzą i będą dobre lecz pewnie dużo taniej wyszły by kulki gliniano torfowe.

• 4 weeks later...

Witam, mam obsadę:

1 + 1 p. kakadu, chce kupić jeszcze jedną samiczkę

2x kirysek pstry

2x kosiarka (wiem, że za małe akwa, ale są jeszcze małe, potem oddaje do kumpla)

10x neon inessa

Czy mogę coś jeszcze dokupić? Chciałem kupić samicę kakadu, 2-4 kiryski i 2-4 neonki?