Skocz do zawartości

Kretetkarium (45l)


tadek0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY!!! Zakupiłem moje 2 w życiu akwarium (45l) i wyposarzenie :

- filtr gąbkowy ( do akwa 45l )

- napowietrzacz ( do akwa 45l )

- pokrywa

- 2 świetlówki na całej długości akwarium

 

 

W akwarium chce miec krewetki ( kantońska "CZERWONA" i zielona ( babaulti). Słyszałem że w ogrzewanym pomieszczeniu można zrezygnowac z grzałki w hodowli krewetek. Czy to prawda ?

Nie jestem zdecydowany co do roślin chciałbym miec :

-Mech jawajski

-gałęzatka

-Pływacz trawiasty

-nurzaniec śrubowy ( regularnie przycianany )

-bakopa drobnolistna

 

Czy można krewetki i te rośliny hodowac w temp. 22 stopni ( temp w moim pokoju )????????????

Proszę o odp. doświadczonych akwarystów, a nie niemających pojęca głupich dzi - dzi

 

 

świetlówki mają łączną moc 25V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak..jeśli w pokoju masz 22 stop. to woda będzie troszeczkę zimniejsza(1, góra 2 stopnie)

Nurzańca sie nie przycina ponieważ gnije, co do tego Pływacza trawiastego to nie wiem czy go znajdziesz w zoologu.

Życzę powodzenia ale od takich tematów nie jest galeria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie miksuj krewetek-wbrew pierwszemu wrażeniu efekt lepszy daje jedna odmiana.Poza tym będą się krzyżowały i wyjdą Ci kundelki których nie sprzedasz a po kilku pokoleniach pewnie będą bezpłodne :-)

Tak, a zwłaszcza red cherry z babaulti :roll: . Proponuję najpierw czytać tematy zanim doda się taki bezmyślny post. Co do efektu to co kto woli a z bezpłodnością bym polemizował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetka katońska "czerwona" to crystal red tak dla świadomości Willow. ;)

I Runner ma rację, że te 2 odmiany mogą się krzyżować, ponieważ obie krewetki są z rodziny Caridina dlatego jeśli chcesz mieć 2 gatunki krewetek to jeden z rodziny Caridina, a drugi z rodziny Neocaridina inaczej będą się krzyżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...