Jump to content

[95l] Atualizacja 21.04 (2 tyg od zalania)

Jaco90
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałbym przedstawić jedno z moich akwarium dzień po zalaniu xD ponieważ zmieniałem podłożę ( proszę się nie śmiać)

Na pierwszy raz pokaże wam:

akwa 95l 63x36x43

Filtr Aquael fan plus3

Napowietrzacz + kostka lipowa JBL

Oświetlenie 42W 6500k + 11W 8000k (0,55W/L)

Grzałka 100W z termostatem Atman

Podłoże Jbl Manado 10l + JBL AquaBasis plus 5l

Dekoracje Korzeń

Nawożenie: Co2 dzwon ,aquaflorin, oraz Aqua art classic oraz ferro+, Aqua art carbo

Fauna:Wiem że porażka

9 neon innesa

5 zwinnik jarzeniec

2 karlik szponiasty

2 glonojad syjamski

1 gupik samiec

2 zbrojnik

2 otoski

2 gurami mozaikowy

2 prętnik karłowy

2 mieczyki

4 brzanka pięciopręga

8 red cherry 1cm

1 krewetka filtrująca

Flora:

kabomba

Rotala rotun. green

kryptokoryna wendi green

anubias barteri

Ceratopteris siliquosa

gałęzatka

limnobium

moczarka

wgłębka

mech jawajski

saggitaris subulata

acorus gramineus

Lomariopsis lineata

hygrophila siamensis

hygrophilia polysperma

nadwódka ....

i ... ...

Aglaonema?Huh?

10.04.12

Echinodorus tenellus

Rotala rotundifolia indica

Ludwiga repens

14.04.12

Hemianthus callitrichodes

16.04.12

Rotala wallichii.

17.04.12

ludwigia brevipes

eustralis stellata

Witam

Chciałbym przedstawić jedno z moich akwarium dzień po zalaniu xD ponieważ zmieniałem podłożę ( proszę się nie śmiać)

A niby z czego się śmiać? Podłoże fajnie się prezentuje.Ceramiczne skałki to jakieś nieporozumienie-może i lżejsze ale estetyka i wpływ na parametry (możliwy) dyskwalifikują jako ozdobę akwariową.Masz w zbiorniku zupę rybną w myśl zasady im więcej gatunków tym ciekawszy zbiornik-założenie błędne uwierz mi.Skup się na kilku gatunkach (3-4) zwłaszcza,że zbiornik masz nieduży.

Jak dołożysz oświetlenie to elochris acicularis da radę sobie bez problemu.

Wyciągnij brzęczyk-napowietrzacz z akwarium i skieruj płetwę przy wylocie z filtra na taflę wody,

jej ruch wystarczy do napowietrzania.

Dokup 4-5 krewetek filtrujących,są gatunkiem stadnym.

Na zbrojniki i gurami za małe akwarium,trzeba oddać.Na ich miejsce proponuję 6 otosków lub przylgi chińskie.

Dalej w temacie obsad nie udzielę się,nie jest to moja mocna strona,niech się inni wypowiedzą.

Co do roślin to ładnie,zielono.

Ale raczej polyspermę należało by usunąć bo duża rośnie i bardzo się rozkrzewia,zacieni szybko zbiornik.

Rotalkę daj na środek koło korzenia choć jest mało wymagająca na środku będzie o wiele lepiej rosła i nie przechyli się w kierunku światła.Skałki też wyciąg,zyskasz miejsce dla roślin a poza tym nie będzie ich widać jak wszystko się rozrośnie.

Czarne tło od razu podkreśli roślinki i jest najodpowiedniejsze.

Ogólnie ładnie to wygląda ale trzeba mały porządek zrobić z obsadą i rozmieszczeniem roślin,posadź je planowo poczytaj do jakich rozmiarów dorastają będzie ci łatwiej to zrobić.

Masz szansę stworzyć naprawdę piękne akwarium roślinne,choć już bardzo ładnie zaczyna wyglądać.Zacznij od zrobienia porządku z obsadą,rośliny zawsze można przesadzić.Pozdrawiam.

Gurami mozaikowe nic nie robi neonką ani żadnym inny rybką , jak dla mnie to najspokojniejsze ryby.

Ogólnie akwaria mam od 2 miesięcy , pojęcia nie miałem o obsadach itd , robiłem wg tego co mówili w zoologi. Klasycznie kupiłem rybki , roślinki nie wiadomo jakie , posadziłem gdzie miejsce było w żwirku , miałem nawet zamek :D i sztuczna roślinkę. Po kilkudziesięciu godzinach spędzonych na forum postanowiłem powywalać zbędne zamki i inne paście , następnie dokupiłem oświetlenie i dokupiłem kilka roślinek. W końcu żeby to miało ręce i nogi ( wiem daleko do tego) Ogólnie na akwa to 95l wydałem blisko 1000zł łącznie , ciężko było od razu dać taką sumę przy innych wydatkach. Dlatego teraz , gdy moja skarbonka (auto) nie wymaga wkładu , zakupiłem podłożę przesadziłem troszkę rośliny i mam kilka także zamówionych jak np rotala indica i ludwiga .Właśnie rotalke indice miałem zamiar dać zaraz za korzeniem. Mogę dać zdj jak wyglądało akwarium miesiąc temu ... xD No to na trawnik kupię eleocharis acicularis , chyba że możę być parvula , bo jest niższa?

Ogólnie na akwa to 95l wydałem blisko 1000zł łącznie

No to zostałeś solidnie oskubany,bo ja wydałem tyle na Swoje 200 z szafką,dwoma modułami oświetleniowymi i filtrem zewnętrznym że o życiu nie wspomnę 8-)

Tak w przybliżeniu to oświetlenie grzałka filtr napowietrzacz to 320 zł ;p

Podłoże i roślinki to prawie 300zl :D bo sporo roślin mi poleciało;p

Dzwon i co2 ,nawozy 90zł

Akwarium 100zł

Dekoracje i inne paści (akcesoria) 100zł

Obsada to na pewno ponad 300zł :) Całkiem inna była na początku ale ... mi chorowały na fleksibakterioze czy jakoś a ja lałem na pleśniawkę... tak stwierdził znajomy że to pleśniawka xD

A zakładałem ze full akwa wyjdzie mnie 200zl .. xD, a dzis jade po paravule moze urosnie xd

• 2 weeks later...