Jump to content

Ospa a temperatura


Recommended Posts

Wczoraj zauważyłam u swoich rybek białe plamki, jestem prawie pewna, że to ospa. Teraz pytanie do ilu stopni podwyższyć wodę, aby nie ugotować rybek? Czytałam kilka postów, w których pisze, że do 32 c. Boje się jednak, że moje rybki zdechną. Nie mam możliwości kupienia leku, ponieważ są święta... Czy istnieje inny sposób na powstrzymanie choroby?

 

PS:Półki co podniosłam temperaturę do 29 stopni....

 

Proszę o szybką odpowiedz!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To samo pytanie. Moja obsada to: Kiryski pstre, Gupiki (w tym narybek), Neon czerwony i Mieczyki. Chorobę zauważyłem tylko u Neonów i niewielkie ślady u mieczyków pozostałe reszta nie przejawia objawów. Póki co podniosłem temperaturę do 30 st. a Kiryski przełożyłem do kuli bo nie mam dla nich nic lepszego na tą chwilę ale wolał bym żeby wróciły do akwarium czy przy tej temperaturze będzie to dla nich zdrowe? Przez jak długi czas powinienem utrzymywać taką temperaturę? Może ją powinienem zmienić? Właśnie zamówiłem Tropical Ichtio bo w sklepach w okolicy nic nie znalazłem.

 

Dulle. Pisownia.

Link to comment
Share on other sites

Temperaturę podnosimy stopniowo. O 2 stopnie na dobę do 30*.

30* utrzymujemy od 12 do 24 godzin to skutecznie zabija kulorzęska.

Obniżamy temperaturę też stopniowo, o 2* na dobę.

Link to comment
Share on other sites

Ok z temperaturą rozumiem. A kuracja ichtio trwa niezależnie od zmian temperatury.

Sorry że tak o szczegóły wypytuję le mam akwarium miesiąc dopiero i wolę zapytać niż zaszkodzić rybom.

Link to comment
Share on other sites

Miałem problem z ospą wcześniej. Temperaturę podwyższyłem stopniowo do 28 stopni i przez dwa tygodnie wg. opisu producenta, stosowałem kurację "GREEN ichtio" zoolek'u. Gdy objawy ustąpiły na dobre wrzuciłem do filtra węgiel na kilka dni. Do teraz mam spokój czyli jakieś 2 miesiące. Moim rybkom pomogło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ospy ale nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę to tutaj. Czy ospa może być przyczyną tego że u Neonów czerwonych zmniejsza się na ciele ryby powierzchnia koloru czerwonego a na jego miejscu pojawia się srebrny i czerwony u niektórych rybek blaknie? Inne rybki w zasadzie nie chorują mam samicę Gupika i dwa Mieczyki, u Gupika i większego z Mieczyków nie było żadnych białych kropek, mniejszy miał kilka bardzo małych ale po zwiększeniu temperatury do 32 stopni na kilkanaście godzin nie ma też śladów u Mieczyka. Mam też Kiryski pstre u nich nie ma żadnych objawów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...