Jump to content

112 L Restart


radi1988neo
 Share

Recommended Posts

Podaj obsadę, bo widzę że masz dużo żyworódek. Muszle wywal, tego kamienia dużego też, bo wygląda nienaturalnie. Fototapetę też wywal :)

I poco ci 2 filtry ? Wyłącz napowietrzanie w filtrze, ruch tafli wystarczy.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Obsada :

2 x gurami marmurkowy

2 + 1 mieczyk ( 2 samica, 1 samiec)

1 + 2 pelęgniczki ramireza

3 x molinezja

3 x danio pręgowany

7 x gupik

z tym że obsada ulegnie totalnej zmianie, te dostałem więc głupio było odmówić.

 

Co do fototapety, miałem tło strukturalne, ale wywaliłem, zabiera dużo miejsca w akwa, po drugie zbiera na siebie glony, na początku wyglądało ładnie a później porosło zielenicami, jest więcej minusów niż plusów (jak zgłębisz temat, sam się przekonasz :) więc wywaliłem i zostawiłem fototapete. Filtr chodzi tylko jeden póki co. Kamień i muszla mi osobiście się podoba. A co powiesz o rozsadzeniu roślin?

Link to comment
Share on other sites

Roślinki które masz z przodu przenieś na tył akwarium.Moczarka w jeden kącik i w grupę,toto drugie w grupę i w drugi kącik-to jakaś żabienica?Koniecznie dokup ich więcej bo na razie pustka-zdobądź jakiś korzeń,troszkę roślin na drugi/pierwszy plan.

Link to comment
Share on other sites

Moczarka (i kabomba? )na tyle. Niech zasłaniają filtr ten większy i skieruj go raczej tak by dawał ruch wodzie po długości akwa, a także bliżej bocznej ściany. Wszystkie z tych roślin posadź w grupach. Muszla i kamień lipa. Fototapeta też nie ciekawa przynajmniej dla mnie i osobiście wolałbym tło strukturalne. Mpożesz poszukać przecież jakiegoś bardziej płaskiego lub sam coś wykombinować. Są tematy w "zrób to sam" Korzeń by też się przydał. I wywal ten drugi filtr;) Musiszz dokupić roślin koniecznie pierwszo i drugo planowych.

Link to comment
Share on other sites

muszla zatwardza wode, kamien tez moze zatwardzac jesli to wapienniak, wywal jeden filtr, a drugi skieruj tak zeby robil ruch tafli wody, dokup rosliny, przyslon roslinami filtr i grzalke, przeloz termometr na boczna szybe

 

temat zalorzony w zlym dziale

Link to comment
Share on other sites

muszlę już wyrzuciłem, jeśli chodzi o kamień to nie wiem czy jest to wapienniak, kupiłem go w sklepie zoologicznym i mówiłem że potrzebuje do akwarium słodkowodnego. Roślinki też przesadziłem tak jak radziliście, mały filtr też wypadł. A jakie proponujecie rośliny na drugi i pierwszy plan?

 

Oświetlenie :2 x 24W

nawozy: JBL Ferropol + easy carbo

Link to comment
Share on other sites

Dalej fototapeta out, kamień też. Rośliny jakoś tako plastikowo wyglądają. Rób foty w nocy, kryptokoryny daj bardziej na boki, dokup najlepiej rotalii, i obsadź nią tył akwa. Pozbądź się jednego haremu żyworódek. Zamiast tego jakaś ławica ;)

Link to comment
Share on other sites

To tak wywal fototapetę . Daj np . czarny bristol . Wywal ten kamień. Kup jakiś fajny rogałęziony korzeń i na niego mech i microsorium. Dokup roślin łatwych w uprawie typu : rogatek , moczarka , nurzaniec . Poszukaj na forum. Wiem , że Beniek i Sławek121 sprzedają korzenie. Rób zdjęcia wieczorem , jak edzie ciemno i co najważniejsze to bez lampy błyskowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...