Skocz do zawartości

112 L Restart


radi1988neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obsada :

2 x gurami marmurkowy

2 + 1 mieczyk ( 2 samica, 1 samiec)

1 + 2 pelęgniczki ramireza

3 x molinezja

3 x danio pręgowany

7 x gupik

z tym że obsada ulegnie totalnej zmianie, te dostałem więc głupio było odmówić.

 

Co do fototapety, miałem tło strukturalne, ale wywaliłem, zabiera dużo miejsca w akwa, po drugie zbiera na siebie glony, na początku wyglądało ładnie a później porosło zielenicami, jest więcej minusów niż plusów (jak zgłębisz temat, sam się przekonasz :) więc wywaliłem i zostawiłem fototapete. Filtr chodzi tylko jeden póki co. Kamień i muszla mi osobiście się podoba. A co powiesz o rozsadzeniu roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka (i kabomba? )na tyle. Niech zasłaniają filtr ten większy i skieruj go raczej tak by dawał ruch wodzie po długości akwa, a także bliżej bocznej ściany. Wszystkie z tych roślin posadź w grupach. Muszla i kamień lipa. Fototapeta też nie ciekawa przynajmniej dla mnie i osobiście wolałbym tło strukturalne. Mpożesz poszukać przecież jakiegoś bardziej płaskiego lub sam coś wykombinować. Są tematy w "zrób to sam" Korzeń by też się przydał. I wywal ten drugi filtr;) Musiszz dokupić roślin koniecznie pierwszo i drugo planowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszlę już wyrzuciłem, jeśli chodzi o kamień to nie wiem czy jest to wapienniak, kupiłem go w sklepie zoologicznym i mówiłem że potrzebuje do akwarium słodkowodnego. Roślinki też przesadziłem tak jak radziliście, mały filtr też wypadł. A jakie proponujecie rośliny na drugi i pierwszy plan?

 

Oświetlenie :2 x 24W

nawozy: JBL Ferropol + easy carbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wywal fototapetę . Daj np . czarny bristol . Wywal ten kamień. Kup jakiś fajny rogałęziony korzeń i na niego mech i microsorium. Dokup roślin łatwych w uprawie typu : rogatek , moczarka , nurzaniec . Poszukaj na forum. Wiem , że Beniek i Sławek121 sprzedają korzenie. Rób zdjęcia wieczorem , jak edzie ciemno i co najważniejsze to bez lampy błyskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...