Jump to content

112 L Restart

radi1988neo
 Share

Recommended Posts

Podaj obsadę, bo widzę że masz dużo żyworódek. Muszle wywal, tego kamienia dużego też, bo wygląda nienaturalnie. Fototapetę też wywal :)

I poco ci 2 filtry ? Wyłącz napowietrzanie w filtrze, ruch tafli wystarczy.

Pozdro.

Obsada :

2 x gurami marmurkowy

2 + 1 mieczyk ( 2 samica, 1 samiec)

1 + 2 pelęgniczki ramireza

3 x molinezja

3 x danio pręgowany

7 x gupik

z tym że obsada ulegnie totalnej zmianie, te dostałem więc głupio było odmówić.

Co do fototapety, miałem tło strukturalne, ale wywaliłem, zabiera dużo miejsca w akwa, po drugie zbiera na siebie glony, na początku wyglądało ładnie a później porosło zielenicami, jest więcej minusów niż plusów (jak zgłębisz temat, sam się przekonasz :) więc wywaliłem i zostawiłem fototapete. Filtr chodzi tylko jeden póki co. Kamień i muszla mi osobiście się podoba. A co powiesz o rozsadzeniu roślin?

Roślinki które masz z przodu przenieś na tył akwarium.Moczarka w jeden kącik i w grupę,toto drugie w grupę i w drugi kącik-to jakaś żabienica?Koniecznie dokup ich więcej bo na razie pustka-zdobądź jakiś korzeń,troszkę roślin na drugi/pierwszy plan.

Moczarka (i kabomba? )na tyle. Niech zasłaniają filtr ten większy i skieruj go raczej tak by dawał ruch wodzie po długości akwa, a także bliżej bocznej ściany. Wszystkie z tych roślin posadź w grupach. Muszla i kamień lipa. Fototapeta też nie ciekawa przynajmniej dla mnie i osobiście wolałbym tło strukturalne. Mpożesz poszukać przecież jakiegoś bardziej płaskiego lub sam coś wykombinować. Są tematy w "zrób to sam" Korzeń by też się przydał. I wywal ten drugi filtr;) Musiszz dokupić roślin koniecznie pierwszo i drugo planowych.

muszla zatwardza wode, kamien tez moze zatwardzac jesli to wapienniak, wywal jeden filtr, a drugi skieruj tak zeby robil ruch tafli wody, dokup rosliny, przyslon roslinami filtr i grzalke, przeloz termometr na boczna szybe

temat zalorzony w zlym dziale

muszlę już wyrzuciłem, jeśli chodzi o kamień to nie wiem czy jest to wapienniak, kupiłem go w sklepie zoologicznym i mówiłem że potrzebuje do akwarium słodkowodnego. Roślinki też przesadziłem tak jak radziliście, mały filtr też wypadł. A jakie proponujecie rośliny na drugi i pierwszy plan?

Oświetlenie :2 x 24W

nawozy: JBL Ferropol + easy carbo

Dalej fototapeta out, kamień też. Rośliny jakoś tako plastikowo wyglądają. Rób foty w nocy, kryptokoryny daj bardziej na boki, dokup najlepiej rotalii, i obsadź nią tył akwa. Pozbądź się jednego haremu żyworódek. Zamiast tego jakaś ławica ;)

To tak wywal fototapetę . Daj np . czarny bristol . Wywal ten kamień. Kup jakiś fajny rogałęziony korzeń i na niego mech i microsorium. Dokup roślin łatwych w uprawie typu : rogatek , moczarka , nurzaniec . Poszukaj na forum. Wiem , że Beniek i Sławek121 sprzedają korzenie. Rób zdjęcia wieczorem , jak edzie ciemno i co najważniejsze to bez lampy błyskowej.