Skocz do zawartości

Biała woda w akwarium


Scoobany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że podobnych tematów było wiele, jednak nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

 

Jakieś 2 miesiące temu założyłem akwarium. 112 litrów, podłoże drobniutki piasek, sporo roślin, rybki to kiryski, gupiki, neonki, prętniki, otoski i 2 ślimaki helenki. Od samego początku borykałem się z "białą wodą" w akwarium. Niestety, nie schodziła. Po miesiące akwarium praktycznie się przeczyściło, wtedy zrobiłem błąd i podmieniłem ok. 50% wody. Biała woda wróciła... . Utrzymywała się przez 2 tygodnie, gdzie po tym czasie polecono mi, abym zresetował akwarium, bo coś z florą bakteryjną jest nie tak. Wywaliłem piasek, gdyż mówiono mi, że tworzą się w nim strefy beztlenowe. Kupiłem ogrodniczy, drobny żwirek (1-4mm), czysty z rzeczki, płukany, bez dodatków chemii itp. Gotowałem go w wielkim garze przez ponad 2 godziny. Następnie kilkukrotnie przepłukałem i wsadziłem. Wlałem nowej wody oraz około 20 litrów starej wody z poprzedniego akwarium. Woda od razu była mętna, jednak wiadomo, musi osiąść i się ustać. Wrzuciłem rybki, bo w garze kilka dni by im ciężko było. Teraz woda dalej jest mleczna.

 

Nie wiem co może być przyczyną. Sąsiad w tym samym czasie robił restart akwarium tą samą wodą z wodociągów i wodę ma krystalicznie czystą już 2 3 dniach.

 

Światło to 2x18W, świecę przez 14 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta-nie dojrzałe akwarium. Napisz jakiego filtru używasz i czym jest wypełniony.

Jeżeli dobrze żyjesz z sąsiadem to poproś go o wodę w jego akwarium. Szybciej dzieki temu zamknie się cykl azotowy. Kontroluj parametry no2 i no3

Poczytaj na temat cyklu azotowego w akwarium i mgły w akwarium. Wujek google wszystko ci dokladnie opowie o tym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać - potrzeba czasu.

Poproś sąsiada żeby zrobił sobie podmianę wody i możliwie jak najwięcej dał ci starej wody.

Potrzebujesz jak najszybciej zamknąć cykl azotowy. NIE UŻYWAJ DO TEGO ŻADNEJ CHEMII która daje pożywkę dla bakterii. U ciebie to zadanie spełniają ryby (odchody). Najlepiej było by jak byś posiadał testy na no2 i no3. I gdy no2 spadnie do zera oznaczać to będzie koniec twoich problemów. Tak to wygląda od strony chemicznej.

 

Z drugiej strony, niekiedy bywa tak że żwir nie jest idealnie wypłukany i powstaje identycznie biała, mętna woda. Zrób mały test:

1. weź 2 takie same przezroczyste szklanki (bądź inne przezroczyste naczynie np słoik)

2. Do obydwóch nalej czystą wodę z kranu.

3. Do jednego z naczyń nasyp z 3cm podłoża.

4. Wymieszaj i obserwuj.

Jeżeli wody będą porównywalnie czyste znaczy to że woda mętnieje w akwarium przez brak flory bakteryjnej (może nie brak a małą ilość flory bakt...)

Jeżeli woda w naczyniu z piaskiem będzie brudniejsza oznacza to że źle wypłukany piasek. Przez ruch wody w akwarium nigdy nie może osiąść na dnie i dlatego cały czas unosi się dając efekt mętnej, zamglonej wody). Samoczynnie żeby to wyczyścić potrzeba bardzo dużo czasu i chyba przez cotygodniową podmianę wody będzie klarowność się poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 20 procent.

Jednak najlepiej posiadać testy na no3 i dobrać taką ilość podmienianej wody aby no3 zachować na dobrym poziomie. Nie więcej niż 30 procent. Nie polecam robić tego samego dnia podmiany wody i czyszczenie filtra. Grozi to zachwianiem równowagi biologicznej-czytaj mgła w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...