Jump to content

[450 l] Mój kawałek Ameryki Poludniowej

daemon37
 Share

Recommended Posts

Witam

Nadszedł czas, ażeby zarejestrować się na forum i na początek zaprezentować jeden ze zbiorników. Piszcie co myślicie, na wszelkie rady i sugestie jestem otwarty, człowiek uczy się cale życie.

Z akwarystyką miałem do czynienia jako młody dzieciak, później nastąpiła dosyć długa przerwa, ale jak to mówią stara miłość mnie rdzewieje i teraz bez akwarystyki nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania. Akwaria upycham gdzie się da, ku przerażeniu kolegów z pracy i domowników.

Na początek 450 litrów Ameryki Południowej, to zbiornik znajdujący się w domu i moje oczko w głowie, metamorfozy przechodził juz nie jeden raz, ale od zawsze były w nim pielęgnice, obecnie prezentuje najnowszą aranżację, "jeszcze ciepłą" :-)

Troszkę o samym baniaku:

Zbiornik: 150 X 60 X 50

Filtracja: Eheim 2080 oraz Eheim 2229 (biologiczny)

Oświetlenie: 2x T8 36W (z reguły używana tylko jedna świetlówka - tylna)

Ogrzewanie: Eheim Jager 2 X 150W

Tło: Back to Nature "Orinoco"

Dekoracja: korzenie i kamienie

Flora: Cryptocoryne, Microsorium, Anubias, Cladophora

Fauna: Aequidens rivulatus - para, Parachromis motaguensis - samica (docelowo para), Megalechis thoracata - 4 sztuki, Glyptoperichthys gibbiceps - 1 sztuka, Ancistrus dolichopterus - 5 sztuk

post-13633-13685168828506_thumb.jpg

post-13633-13685168829054_thumb.jpg

post-13633-13685168829555_thumb.jpg

post-13633-13685168830127_thumb.jpg

post-13633-13685168830674_thumb.jpg

ok parachromis motaguensis występują w Ameryce środkowej, pozwoliłem sobie na pewien skrót myślowy, więc wszystkich dotkniętych pewną rozbieżnością w tym co w tytule, a tym co w baniaku szczerze przepraszam