Jump to content

Ryby na wieczór pływają pod samą taflą.

Share

Recommended Posts

Kilka dni temu wieczór zauważyłem, że pare rybek ( 2 pawie oczka, kirysek i 2 płatki wypływają mi pod samą taflę wody koło grzałki i filtra i tam sobie siedzą a powinny jak reszta rybek przy dnie.

Temperatura 24 stopnie, filtr atman przerzuca 300 litrów za godzinę. Grzałka też atmana z termostatem. Akwarium 54 litry zostało założone 3 tygodnie temu natomiast rybki pływają od tygodnia

Rybki: 5 pawich oczek, 7 neonków, 2płatki, 4 kiryski i 2 glonoady

Być może mój filtr jest źle podłączony. Mam takie końcówki na do niego jak na screenie: http://imageshack.us/photo/my-images/829/filtra.jpg/ Do filtra jest podłączona końcówka nr1 i do nie wężyk który idzie poza akwarium. Koncówki nr 2,3 i 4 leżą w pudełku. Może je też trzeba wykorzystać? Jak to podłączyć?

No i ktoś wyżej wspomniał że mam oddać glonojady. Niby dlaczego mam je oddawać?

W sumie nie masz jakiś agresywnych ryb, ale zauważyłeś może ataki między rybami?

Jakieś inne objawy tych ryb? Jedzą normalnie? Jakieś zmiany na ciele?

Filtr masz dobrze podłączony.

Jakie masz te Glonojady? Jaki gatunek konkretnie?

Nie ma miejsca nic podobnego. Rybki przez dzień normalnie spokojnie sobie pływają, nie ma żadnych ataków. Przychodzi wieczór to połowa wypływa do góry ( zawsze w jedno miejsce koło grzałki - woda w akwarium ma 24stopnie i tam sobie 'stoja')

Na co są te dodatkowe końcówki w tym filtrze ( u mnie nie wykorzystane)?

Glonojady mam takie: http://www.superakwarium.pl/glonojad-zb ... id799.html

Rybki nie był wpuszczone na raz, nie mają zaczerwienionych skrzeli, woda jest podmieniana (ok 20%)

Testów żadnych nie robiłem. Rybki przez dzień zachowują się normalnie. Tylko wieczór połowa z nich siedzi przy samej tafli

(chociaż wczoraj już tylko pawie oczko samiczka i jedna neonka wypłynęły do góry. Reszta spokojnie była przy dnie. )