Jump to content

Problem Z Roslinami

Recommended Posts

Witam wszystkich .Od jakiegos czasu mam akwarium 60 l nie mam jednak pokrywy bo nie było mnie na nią stac:P mam szybe i zrobioną swietlówne 15w .Nie wiem czy przez to rosliny nie rosną bo nie mają odpowiedniego światła.Moze wy mi powiecie przez co może byc to spowodowane miałem wiele gatunków . w sklepie mi poradzli zebym kupił odrzywki dokładnie to postas stosowałem przez 2 mischy i zadnej poprawy

Pozdrawiam

Zanim kupisz rośliny dowiedz się jakie mają wymagania, do oświetlenia 0,25w/l mało roślin będzie się nadawało - lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html

Jeśli o porady pytasz w sklepie, to zapewne też rośliny Ci dobierali - może masz coś z tych? rosliny-pseudo-akwariowe-t9143.html

A jaką masz filtrację i obsadę ryb? I dobrze byłoby się dowiedzieć jakie rośliny masz w tej chwili.

identyfikacja-ryb-i-roslin-f42.html

Masz odbłyśnik do tej świetlówki? Jak nie to zrób dużo daję.

Cryptocoryne wendtii green ,Ceratopteris siliquosa , te roślinki mi dały radę przy 0,2W/l barwa 6500k , wolno ale nie gniły a to już coś :D Rośliny nie rosną czy gniją? Jak nie rosną to wegetują przez oświetlenie, a jak gniją czy nieestetycznie wyglądają to mają pewnie niedobór czegoś;p Jest kilka roślin co da rade , Cryptocoryny głównie nie lecą od światła wiem z dawnego przypadku ;] Ja jestem klientem tego sklepu http://www.roslinyakwariowe.pl/ all masz opisane dokładnie co i jak.

P.S za dużo tych rybek , no i obsada na bank do zmiany (też mam do zmiany:D)