Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem, co za przyczyna?


Koks030
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj pojawił się problem z oświetleniem w akwa. Pokrywa i oświetlenie kupiłem normalnie z akwarium jakieś 8 miesięcy temu, więc wszystko było podłączone.

Wczoraj zaczęło coś w tej pokrywie buczeć i światło "pulsowało", jakby trochę nie łączyła świetlówka. Próbowałem lekko to przyciskać w różnych miejscach ale tylko na chwilę czasem przestawało buczeć. I jeszcze jedno pytanie, po co na pokrywie obok świetlówki jest taka jakby zakrętka? Nie wiem do czego to, nie sprawdzałem ale da się to odkręcić. Proszę bardzo o pomoc, ponieważ takie światło na pewno drażni rybki, więc wyłączyłem ale znowu rośliny w końcu zaczną padać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokręciłem teraz wszystko co się dało, i ten korek, i przy kablu, i na końcach świetlówki i teraz to tylko cały czas się włącza i wyłącza, tak jak to w tych starych lampach świetlówkowych nieraz się widzi, że przerywają, przy dociskaniu na to zamknięte hermetycznie to reaguje, że albo w ogóle się nie włącza albo na dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokręciłem teraz wszystko co się dało, i ten korek, i przy kablu, i na końcach świetlówki i teraz to tylko cały czas się włącza i wyłącza, tak jak to w tych starych lampach świetlówkowych nieraz się widzi, że przerywają, przy dociskaniu na to zamknięte hermetycznie to reaguje, że albo w ogóle się nie włącza albo na dłużej...

Oj, elektrycy, elektrycy - przecież to jest oczywiste - rura wypalona. Nie ma podtrzymania wyładowania. Zapala sie na jakiś czas i gaśnie. Starter jest dobry, ponieważ dochodzi do zapłony.

 

Eh...

Tutaj akurat jestem pewien, ponieważ znam się na tym - większy ze mnie elektryk (20 lat doświadczenia), niż akwarysta (6 miesięcy).

 

Pozdr.

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie DZIĘKI za pomoc koledzy, teraz tylko muszę kupić nową świetlówkę, bo pomimo nowego startera i tak mrugała aż się spaliła chyba całkowicie, więc wie ktoś może jak wymienić w pokrywie świetlówkę?

 

edit

 

czytałem teraz na googlach jak zmieniać świetlówkę ale nie wiem czy może nowa świetlówka np. innej długości, czy da się dopasować ciut krótszą od starej?

 

edit

 

Hurra - sukces!

Zamontowałem nową świetlówkę i jest gitara! Starter był dobry, włożyłem stary, bo nowy się chyba spalił jak zostawiłem włączone światło i tak cały czas od nowa zapalał je. Problem był od początku tylko i wyłącznie ze świetlówką, chociaż dziwne bo miała ona dopiero 8 miesięcy, świece akwarium 16 godzin dziennie, więc może dlatego szybciej się zużyła . Nowa świetlówka jest prawie taka sama z rozmiarów, trochę jest za długa, z 1 cm, nie chcą się do końca dokręcić plastikowe osłonki ale chyba może być lekko nie dokręcone...

 

Dzięki wszystkim za pomoc :D

 

Andrerw: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...