Skocz do zawartości

jamnik 46l


winky11111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też właśnie myślałem że neony jakieś, bo tak skalary odpadają na bank ;p(szkoda) , ale bd za jakiś czas akwa 300l więc nie ma problemu. Co do jamnika mojego dopiero bd zamawiał szkło po świętach, więc wymiary mogą lekko się zmienić.Co do obsady to może jakieś pyszczaki, ale te muszlowce, czy nie? Może zrobić wys. 27cm i coś innego jeszcze tam trzymać? Hmmm coś jeszcze? No nie wiem na razie to mi przyszło do głowy czekam na wasze propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami może ? Był ciekawy temat o biotopach azji i przykladowe obsady na małe litraże.

 

wydaje mi się, że będzie to bardzo wdzięcznie wyglądać.

 

pola ryżowe i zasilające je rowy nawadniające

 

przykładowe ekosystemy: sztucznie nawadniane zbiorniki wodne pod uprawę ryżu, duże zmętnienie wody, silnie nagrzewane promieniami słonecznymi z deficytami tlenu w wodzie

parametry wody: odczyn kwaśny pH = 6.5 – 6.9, miękka/średnio twarda gH = 10, kH = 4, temp. 24 – 29 C ,

podłoże: piasek rzeczny, żwirek

aranżacja: zbiornik naświetlony/częściowo zaciemniony, z dużą ilością roślin służących jako kryjówki w tym rośliny pływające, rośliny nie powinny pokrywać całej tafli wody

rośliny: zwartki cryptocoryne, nadwódki hygrophile, limnofile limnophilie, paprocie ceratopteris, bolbitis, microsorium, mchy vesicularia, nurzańce vallisneria, barklaje, wgłębka riccia fluitans

gatunki ryb: guramiowate, żmijogłowate (channa), także karpieńcowate (razbory, brzanki), gupiki (wprowadzane przez człowieka w walce z komarami – wyjadają larwy)

 

przykładowe obsady:

 

akwarium 45L (50x30x30)

1.prętnik karłowaty 1+2/3 + gupiki x 4 (narybek na karmę)

2.bojownik 1 +2/3 + gupiki (jak wyżej)

edit:

Jak dla mnie wymiary Twojego akwarium idealnie wpisują się w "rów nawadniający" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, Bobix też jest zielony bo ani pandy, ani ramirezy nie są z BW...

Ja bym tam dał stado neona zielonego.

To ciekawe gdzie są, bo oba gatunki występują w ameryce południowej :roll: I co do ramirezek to fakt, na wolności w czarnych wodach nie występują, ale do klimatu amazonii jak najbardziej pasują. Kiryski tak samo, lubią Ph w granicach 6,5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting proszę podaj jakieś akwa/fotke azji.Chciałbym podsumować

-jeżeli wybiore BW akwa bd miało wymiary 70x30x20 jaka obsada?

-jeżeli muszlowce to 72x32x27 jaka obsada?

-azja tu czekam jeszcze na zdjęcia itp. żeby mnie to zaciekawiło;p

 

Co do tego nietypowego BW o którym Bobix mówisz to pewno takie 42l na regale wiem widzałem i ono mnie zainspirowało ;p Czekam na dalsze posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-azja tu czekam jeszcze na zdjęcia itp. żeby mnie to zaciekawiło;p

Na łatwiznę idziesz ;p Ale poczuj moc mojego znudzenia ;p

 

tu masz taki właśnie jamnikowaty:

Dołączona grafika

 

reszta pod hasłem biotopy azjatyckie w google images:

http://img215.imageshack.us/img215/6766/37149526.jpg

http://www.akwa.aip.pl/azja.jpg

http://www.wczasyustka.pl/aukcja_nokia/tydzien.jpg

 

W końcu ile można mieć akwariów z pielęgnicami na forum.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting proszę podaj jakieś akwa/fotke azji.Chciałbym podsumować

-jeżeli wybiore BW akwa bd miało wymiary 70x30x20 jaka obsada?

-jeżeli muszlowce to 72x32x27 jaka obsada?

-azja tu czekam jeszcze na zdjęcia itp. żeby mnie to zaciekawiło;p

 

Co do tego nietypowego BW o którym Bobix mówisz to pewno takie 42l na regale wiem widzałem i ono mnie zainspirowało ;p Czekam na dalsze posty

BW: 1+3 p. agassiza i 15 neonków ;)

A do Tangi, dałbym 1+2 muszlowiec wielopręgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...