Skocz do zawartości

PROBLEM Z PŁETWAMI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam na imię Karol i jestem totalnie początkujący. Mam akwarium od kilku tygodni. Niestety, pewna pani chciała się szybko jego pozbyć no i dostałem je w bardzo szybkim czasie z kilkoma rybkami. Nie miałem więc czasu zapoznać się ogólnie z akwarystyką i duużo czytałem na ten temat w ostatnim czasie. Teraz minęło już kilka tygodni i woda w akwarium jest już dojrzała. Akwarium jest już zarybione, ale planuję dokupienie jeszcze kilku black molly i kilku gupików. Mam jednak poważny problem (poniżej posiadane gatunki ryb)

 

- molinezje black molly (parka)

- molinezje (zapomniałem jakie w każdym razie są złote i płetwy ogonowe jakby w kształcie półksięzyca)

- gupiki (parka, samica prawdopodobnie w ciąży)

- mieczyki (parka - prawdopodobnie bo nie mam zaufania do sprzedawcy i nie wiem jak rozpoznać płeć)

- neonki (7)

- bocja mysia

- glonojad

- dwie rybki których nie znam gatunku ponieważ ich nie kupowałem tylko były już załączone do akwarium.

jedna z nich jest wielkości neona i złota a druga większa, płaska i biaława.

 

link do zdjęć(tutaj można wrzucać tylko dużo mniejsze zdjęcia) : http://speedy.sh/N37gD/Desktop.rar

 

Teraz sedno problemu. Wczoraj zauważyłem, że samiec gupika i jedna z molinecji black molly mają mozno poobszarpywane płetwy ogonowe. :c

Od razu wyszukałem wszystko na temat bocji mysiej i tam było napisane, ze jest znana ze swoich agresywnych zachowań. Wyłowiłem ją i postanowiłem obserwować co będzie dalej. Niestety dziś rano zauważyłem że samiec gupika NIE POSIADA już płewty ogonowej i kilka innych rybek doznało niewielkiego uszczerbku. Wpuściłem bocję a odłowiłem tą mniejszą rybkę ze zdjęć bo w zoologicznych pani coś wspominała że ona może być drapieżna(nie pamiętam już). W każdym razie, smutno mi z powodu rybek i proszę Was o pomoc bo nei mam pojęcia co mam zrobić w takiej sytuacji. Moglibyście rozpoznać gatunki rybek ze zdjęć? Co mam zrobić z winowajcą? Jest jakiś preparat regeneracyjny? POMOCY

 

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc akwarium nie takie małe.

Ja na twoim miejscu oddałbym te obie rybki skoro nie wiadomo jakie to. Możliwe, że to one obgryzają te ryby.

Ta druga przypomina mi lekko Proporczykowca.

Co do ataków tych ryb to nie musisz tego widzieć. Możliwe, że atakują te ryby w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje i mieczyki powinny być w haremach.

Jeden samiec na dwie samice, może stąd agresja w zbiorniku, choć wydaje mi się to dziwne.

Pozostaje tylko ta bocja mysia w kręgu podejrzeń.

Słyszałam też, że neony mogą podgryzać gupiku - to było w jakimś poradniku początkującego akwarysty - jednak nie sądzę by to było możliwe na taką skalę. Jakie są te neony? Inessa czy może czerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inessa. Wciąż nie mam pojęcia co mam zrobić... skoro to jest kardynałek chiński to go wpuszczę. Zauważyłem też że jeden z neonków ma lekko naderwaną płetwę. Czy to normalne że neony się ganiają?

 

A co do rybek - mam oddać bocję?

 

*i nie jestem pewny czy molinezje to parka... nie wiem jak rozpoznać i mam wątpliwości z tą przekształconą płetwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inessa. Wciąż nie mam pojęcia co mam zrobić... skoro to jest kardynałek chiński to go wpuszczę. Zauważyłem też że jeden z neonków ma lekko naderwaną płetwę. Czy to normalne że neony się ganiają?

 

A co do rybek - mam oddać bocję?

 

*i nie jestem pewny czy molinezje to parka... nie wiem jak rozpoznać i mam wątpliwości z tą przekształconą płetwą...

Dodaj zdjęcie w dziale identyfikacji.

Neony zawsze się ganiają w obrębie ławicy, ale nie robią sobie krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...