Skocz do zawartości

Różnica w cenie akwarium z Float i Guardian.


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd bierze się różnica w cenie akwarium z Guardiana i z Floata?

Bo się różnią przejrzystością. Mam taki baniak w domu nawet. ;)

Taki,czyli jaki?

Bo mowa jest o dwóch szkłach.

 

A w temacie:

Chwyt marketingowy dla zbicia kasy na czymś nowym.

 

"Float - standardowe szkło z którego klejone są tradycyjne akwaria - posiada niebiesko-zielonkawe zabarwienie

 

Guardian - swego czasu bardzo modny zamiennik szkła float cechujący się jaśniejszą barwą szkła. Jest to jednak efekt optyczny widoczny "na sucho" lub w akwarium zalanym świeżą, krystalicznie przejrzystą wodą. Z uwagi iż szkło Guardian posiada przepuszczalność świetlną niewiele większą niż zwykłe szkło float - po kilku dniach różnice w wyglądzie akwarium są niewidoczne. Zatem po co przepłacać za szkło Guardian?"

 

Na`kilku z tych stron można się dowiedzieć ciekawych rzeczy:

http://www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&q=szk%C5%82o+guardian&oq=szk%C5%82o+g&aq=3&aqi=g4&aql=&gs_l=hp.1.3.0l4.3732l6861l0l11256l7l7l0l0l0l0l526l2230l2-4j2j0j1l7l0.frgbld.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=4e71f42244e5823f&biw=939&bih=394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i takie i takie. Różnica jest zarówno przed zalaniem, jak i po zalaniu. Pisałem już o tym dawniej na forum. Pamiętajmy że guardian to dalej typ szkła float, tylko o lepszej przejrzystości. Opti to nie jest, ba do opti bardzo daleko, ale różnica na plus jest widoczna. Proporcjonalna do ceny moim zdaniem. Szczególnie warto się nad tym zastanowić w większych baniakach, bo im szkło grubsze, tym różnica będzie bardziej widoczna. Osobiście myślę że każdy następny baniak nie opti jaki będę kupował, to będzie guardian na wymiar. ;)

 

Mniej internetu, więcej własnego doświadczenia. ;)

 

PS: Dlaczego połowa tamtych linków jest o kant...stołu?

Choćby dlatego że część jest związana z firmami i osobami które sprzedają Opti, a to że ludzie wybierają guardiana jako tańszą alternatywę [którą nie jest] jest im strasznie na rękę. Powstają wtedy choćby takie manipulacyjne artykuły jak ten AquaArtu: http://www.aqua-art.pl/pl/porady/faq/85 ... och-taniej jaki to guardian jest zły, to samo tyczy się RA które cytujesz. Nie wszystko co pisze w internecie to prawda, a jak pisze to jakiś producent w kwestii wychwalania swojego konkurencyjnego produktu to...chyba nie muszę tłumaczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w pierwszym poście, że szklarze widzą, że w obrębie partii szkła Float i Guardian nie ma praktycznie żadnej różnicy. I we Floacie i w Guardianie zdarzają się mniej i bardziej zabarwione. Mnie ciekawiło po prostu na waszym doświadczeniu dlaczego dwa zbliżone szkła o podobnych parametrach i praktycznie identycznych cenach daja tak rózne ceny gotowych akwariów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pamiętajmy że guardian to dalej typ szkła float, tylko o lepszej przejrzystości.

OptiWhite to także typ floata ;)

 

Pisałem w pierwszym poście, że szklarze widzą, że w obrębie partii szkła Float i Guardian nie ma praktycznie żadnej różnicy.

Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Większą trudność sprawiłoby mi odróżnienie OW od Guardiana :) Żeby nie być gołosłownym dwie foty akwa z frontem ze szkła (8mm) Guardian i OptiWhite:

 

Na razie nie powiem które jest które. Spróbujcie zgadnąć :mrgreen: Ja różnicy nie widzę (na żywo). Jedno jest pewne - gdyby przednia szyba była zwykłym floatem taki widok jak na poniższych zdjęciach byłby nie możliwy do uzyskania.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Większą trudność sprawiłoby mi odróżnienie OW od Guardiana :)

No widzisz, a u mnie guardianowi bliżej do floata, tylko różnica jest jak najbardziej widoczna.

U Sławka różnicy nie ma.

Zależy od szkła. Nie można powiedzieć że zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Większą trudność sprawiłoby mi odróżnienie OW od Guardiana :)

No widzisz, a u mnie guardianowi bliżej do floata, tylko różnica jest jak najbardziej widoczna.

U Sławka różnicy nie ma.

Zależy od szkła. Nie można powiedzieć że zawsze.

A widzisz. Całkiem możliwe że Guardiany są różne. Tego już nie wiem. Ja pokaże jak wygląda mój na długości:

 

http://img196.imageshack.us/img196/530/p1040463x.jpg

Prawa krawędź Guardian, lewa OW.

PS. Na tej focie widać nawet super przejrzystość dwóch bocznych Guardianów o łącznej grubiści 16mm ;)

 

A gdy akwa stoi prostopadle do ściany więc nic nie świeci przez szybę prawie nie widać różnicy między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy akwa stoi prostopadle do ściany więc nic nie świeci przez szybę prawie nie widać różnicy między nimi.

Powiem tak: gdyby nie było widać różnicy, to ludzie nie płaciliby grubych tysięcy za kilkusetlitrowe OW, tylko wybieraliby dużo tańszy guardian. Zresztą samo szkło byłoby też dużo bardziej popularne, a już więcej baniaków sprzedaje się z OW niż guardiana.

 

Jak dla mnie jakość szkła i różnica ze zwykłym floatem, jest proporcjonalna do różnicy w cenie. Jest lepiej niż float, ale opti to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ze szkoły pamiętam to tak:

-float to technologia produkcji a nie gatunek szkła

-barwa szkła zależy od dodatków do niego tzw - im mniej żelaza i innych metali ciężkich to szkło ma jaśniejszą barwę;

-a Guardian to chyba firma, która ma swoje "specjalne" mieszanki dzięki czemu ich float jest inny niż float Pilkingtona

Reasumując:

-wszyscy mamy szkło typu float jedni lepsze inni gorsze; jedni od Guardiana inni od Pilkingtona

-czasem "Pan Heniek" w hucie coś zwali, sypnie mu się dwie garście za dużo i kolor szkła się zmienia

 

Jakoś tak to było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A widzisz. Całkiem możliwe że Guardiany są różne. Tego już nie wiem. Ja pokaże jak wygląda mój na długości:

 

http://img196.imageshack.us/img196/530/p1040463x.jpg

Prawa krawędź Guardian, lewa OW.

PS. Na tej focie widać nawet super przejrzystość dwóch bocznych Guardianów o łącznej grubiści 16mm ;)

 

A gdy akwa stoi prostopadle do ściany więc nic nie świeci przez szybę prawie nie widać różnicy między nimi.

 

Zdjęcie wygasło więc wrzucam raz jeszcze: http://pokazywarka.pl/tqzfi0/#zdjecie13858786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...