Jump to content

ph


mlody88k
 Share

Recommended Posts

Witam chcialem sie spytac czy mam obnizyc pH wody??

Zrobilem test wody i posiadam 7.5 ogolnie warunki prawidlowe ale czy nie za wysokie poniewaz pani w sklepie ppoowiedzila mi ze powinna miec obojetny 7 ale cos jej nie ufam hehe

prosze o jakies podpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

a co proponujecie w takim razie... babka w zoologicznym tak doradzila ..:(

W 95% przypadków, w sklepie dostaniesz akurat takie ryby, jakie będą mieli. Do sklepu idzie się z gotową listą, bo jak ktoś dopiero zaczyna, to nawciskają mu wszystkiego jak leci.

 

W kwestii obsady dobrej do Twojego baniaka:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

 

Przy czym konkretniej z tego co masz:

- mieczyki - dorastają do 12-13cm, bok Twojego baniaka 30... odpadają. Możesz je zastąpić blisko z nimi spokrewnionymi, ale dużo mniejszymi i bardziej kolorowymi platkami. Poza tym, żyworódki hodujemy w haremach.

- razborki - spoko, można nawet dokupić.

- glonojad - optymistycznie zbrojnik niebieski, dorastający do 13cm, pesymistycznie wlepiono Ci pleco/gibka który dorasta do 40-50cm. Oczywiście do oddania. Poza tym w kwestii glonożercy, lepiej sprawdzą się otoski.

- kiryski pstre - jest to jeden z większych gatunków kirysków, te do oddania, możesz je wymienić na pigmeje/pandy/malutkie. Oczywiście w ilości przynajmniej 6 sztuk danego gatunku, bo kiryski są stadne, o tym pani w zoologu pewnie też nie wspomniała. Jak zdecydujesz się wyżej na otoski, to lepiej bez kirysów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...