Skocz do zawartości

Rozmnażanie żałobniczek (pytania)


Sebax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;D

 

Mam zamiar kupić sobie 1+2 żałobniczek do mojego

Akwa -112L

Temp -26*C

PH - ok 7 (takie jak w kranie)

Twardość wody - po niżej 12zy komu

 

Pytania;

- czy uda mi się je rozmnożyć ?

- co ile się rozmnażają ?

- jak skłonić je do tarła ?

-czy komuś się udało je rozmnożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już to o Żalobniczce ale nie zawsze informacje są zgodne bo czy żałobniczka rozrzuca ikrę po całym akwarium ? Bo o kardynałkach było tak samo napisane a jednak nie rozrucają ikry tylko ją przyklejają do liści.

 

- czy załobniczka trze się tak jak zbrojnik niebieski ?

- co ile żałobniczki obywają tarło ?

- co ile mogę się spodziewać ikry ?

- czy obsada 2-ch samiczek i 3-ch samców będzie dobre ?

- ma ktoś zdjęcia porównujące samca i samiczkę ?

 

Proszę o odpowiedzi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o odpowiedzi

- czy załobniczka trze się tak jak zbrojnik niebieski ?

- co ile żałobniczki obywają tarło ?

- co ile mogę się spodziewać ikry ?

- czy obsada 2-ch samiczek i 3-ch samców będzie dobre ?

- ma ktoś zdjęcia porównujące samca i samiczkę ?

 

Proszę o odpowiedzi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płodność tej rybki jest legendarna. Jedna samiczka może znieść do 2000 sztuk ikry. Z odchowaniem takiej ilości potmstwa są jednak spore kłopoty, chociażby konieczność bardzo częstej podmiany wody.

 

Z uwagi na płodność, spore akwarium tarliskowe, 40-60 litrów dla jednej pary. Pierzaste rośliny, bardzo gęsto - ograniczy to zjadanie ikry przez rodziców. Do tego ruszt ikrowy. Po tarle zbiornik zacieniamy, do czasu aż narybek zacznie aktywnie szukać pokarmu. Można próbować rozmnażania w grupie, ale z uwagi na płodność nie polecam. Zbyt duża ilość narybku może sprawić, że szybko kumulujące się produkty przemiany materii zabiją całą populację. Twardość, odczyn i temperatura wody nie mają wielkiego znaczenia, można przyjąć 22 stopnie i pH 6,5-7, bliżej 7.

 

Karmienie jest dość proste, najlepiej oczywiście pokarmem żywym (pierwotniaki, potem larwy solowca), ale z jego braku nie powinno być większych problemów jeśli użyjemy dobrej jakości pokarmu suchego. Młode rosną dość szybko.

źródło:akwarium.vegie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...