Skocz do zawartości

Mętna woda po piasku kwarcowym.


Volturi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów.

Mam problem z mętną wodą w akwarium po wsypaniu piasku kwarcowego.Ale po kolei.Mam obecnie zbiornik 120 L i dokupiłem drugi 240L.Moja małżonka uparła się aby w tym 240L był piasek kwarcowy więc ok.Kupiłem piasek w zoologicznym (35kg) i wsypałem do akwarium.Na opakowaniu było napisane "piasek kwarcowy - płukany" ale na wszelki wypadek jeszcze go przepłukałem w wiaderku tak ze 3 razy.Zalałem wszystko wodą i wiadomo woda zrobiła się mętna (takie żółto-brązowe mleko). Miałem nadzieję ,że po nocy to wszystko opadnie i woda będzie ok.Rano wstaję a woda prawie taka sama jak wieczorem.Dodam jeszcze ,ze na noc włączyłem tylko filtr wewnętrzny o wydajności 400L/h. Rano dodałem filtr zewnętrzny HW-302.

Jak myślicie co mam jeszcze zrobić aby ta woda się wykrystalizowała?Podmiany?Chemia jakaś?

Proszę o porady i pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję.

 

 

 

P.S. do moderatora

Jeśli post jest napisany nie w tym temacie co trzeba to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobie pracy filtra zewnętrznego woda czyściutka. Ale mam inny kłopot bo mam suma clariasa(około 30 cm) ,który bardzo lubi "wbijać" się w dno.W poprzednim akwa miałem żwirek i to nie stanowiło problemu ale w tym jest ten piasek i zastanawiam się czy ten sum nie będzie mi zbytnio mącił wody?Co wy na to?Jak myślicie dosypać jeszcze warstwę powiedzmy 2-3 cm żwirku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj clariasa.Zbiornik na niego stanowczo za mały.

Zbiornik za mały dla większości obsady jaką posiada Volturie. Przy tym zestawieniu bardzo trudno będzie utrzymać dno w czystości dlatego sum będzie brudził. Żwir na wierzch niewiele tu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj clariasa.Zbiornik na niego stanowczo za mały.

Zbiornik za mały dla większości obsady jaką posiada Volturie. Przy tym zestawieniu bardzo trudno będzie utrzymać dno w czystości dlatego sum będzie brudził. Żwir na wierzch niewiele tu pomoże.

Mówisz ,że 240 L będzie dla nich za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...