Skocz do zawartości

co mogło się dziać z samicą gupika


Rekomendowane odpowiedzi

Po długim okresie przerwy powróciłem do akwarystyki. Nie jestem obecnie w temacie jak to było 20 lat temu. Otóż zdechła mi samica gupika. Zaczeła dziwnie się zachowywać chowała się po trudno dstępnych miejscach była osowiała ale w porach karmienia ożywiała się. Rybki karmię 3 razy dziennie po trochu aby nie przekarmić. No ale wracając do tematu podejrzewałem że może być chora ale po dokładnych obserwacjach niczegoniepokojacego nie znalazłem, przyszło mi na mysl żemoże jest kotna ale aż taka gruga to nie była a i narząd rozrodczy nie był ciemny jak niby powinien być pozatym to była biała samiczka z domieszką czerwonego. Profilaktycznie przeniosłem ją do innego małego akwarum z filtracją 24/h i ogrzewaniem doda taka sama jak w akwarium głównym. Zaczeła pływać przy samej powieszchni a po jakimś czasie poszła na dno i tam siedziała bez ruchu. Po 2 godzinach przeniosłem ją z powrotem do głównego akwarium zaczeła trochę pływać ale zowu poszła na dno. Myślę trudno pójdzie z powrotem do kotnika i zobaczymy co będzie rano. Na efekty nie musiałem czekać po 30min zdechła. Chciałem zapytać co mogło być przyczyną jej zachowania? czyżby stres?

 

akwarium 126l

filtr wewnętrzny JP O14F z deszczownicą, grzałka 100W 24/h temperatura 24-25st. oswietlenie 2x18W

 

obsada

kirysek pstry 5szt

skalar 2szt (parka)

mieczyk 3szt (1samiec 2 samice)

molinezja blacjk Molly 2szt (parka)

danio 2szt (parka)

gupik 1szt ( samica zgon)

mmułojad 2szt (parka)

piskorek Myersa 2szt (parka)

 

rosliny

bacopa, gymnokoronis, cabomba, krynia, moczarka, rogatek, wywłócznik, amania, heteranteria, nadwódka mechpeacock, echinodorus.

podłoże żwirowo-piaskowe z kamieniami naturalnumi ozdobnymi woda 5 tygodni (z uzdatniaczem)

 

Mod.Janusz---Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr bardzo dobrze się sprawuje 800 / h więc nie wydaje mi sie aby był za słaby woda pieknie się napowietrza i filtruje.

 

Edit

 

co do mułojadów nie jestem na 100% w stanie potwierdzić tego tak tylko przypuszczam

 

Edit

 

Skalarki jak na razie są małe jak podrosną oddam komuś kto ma większe akwarium np do naszego szpitala

 

Dulle - Pisownia

Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...