Skocz do zawartości

co mogę poprawić w swojej obsadzie?


Wyrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć co oddać czego dokupić żeby rybkom było lepiej;) a więc tak posiadam akwarium 180L(corner) dosyć gęsto zarośnięte, jeden duży korzeń, na podłożu żwirek czarny bazaltowy różna granulacja najwięcej najdrobniejszej moja obsada to:

-bojownik

-10 neonków inessa

-3 gupiki (2+1) wiem że zła proporcja ale jakoś nie mam szczęścia do samiczek ale jeszcze za nim 2 ostatnie zdechły to troszkę się rozmnożyły i pływają malutkie już parę dni więc przeżyją a swoją drogą chcę kupić z 2 jak będę w sklepie

-2 molinezje i nie zliczona ilość małych było ponad 100 ale zostało ok. 30 bo jak podrastają to oddaje

-5 danio (2 czerwone, 2 zielone i jedno niebieskie)

-coś mieczyko podobne chcę oddać tą rybkę bo została sama bo reszta wcześniej padła ze starości a jednak wolę prawdziwe mieczyki co rosną duże i pokaźne

-1 bocja wspaniała(to raczej na pewno do oddania bo rybka dość duża rośnie nie ma za dużo kryjówek i stadna, ale na razie nie miałem czasu oddać)

-2 piskorki(chyba też do oddania bo raczej nie czują się za dobrze na takim podłożu nie dają rady grzebać w żwirku a są całkiem spore)

-1 zbrojnik niebieski(były 2 ale jeden zdechł jak był mały ponoć jakaś niestrawność czy coś bo miał taki napompowany brzuszek)

-1 glonojad syjamski

-3 otoski(nie za mało?)

-1 ślimak taki duży żółty dostałem go to chyba ampularia

-1 cudaczek

 

A więc tak jak w temacie co powinienem oddać co zamienić jakieś rady za wszystko będę bardzo wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wyżej podane 180l

Zauważ, że post był edytowany ;p.

Witam chciałbym się dowiedzieć co oddać czego dokupić żeby rybkom było lepiej;) a więc tak posiadam akwarium 180L(corner) dosyć gęsto zarośnięte, jeden duży korzeń, na podłożu żwirek czarny bazaltowy różna granulacja najwięcej najdrobniejszej moja obsada to:

-bojownik

-10 neonków inessa

-3 gupiki (2+1) wiem że zła proporcja ale jakoś nie mam szczęścia do samiczek ale jeszcze za nim 2 ostatnie zdechły to troszkę się rozmnożyły i pływają malutkie już parę dni więc przeżyją a swoją drogą chcę kupić z 2 jak będę w sklepie

-2 molinezje i nie zliczona ilość małych było ponad 100 ale zostało ok. 30 bo jak podrastają to oddaje

-5 danio (2 czerwone, 2 zielone i jedno niebieskie)

-coś mieczyko podobne chcę oddać tą rybkę bo została sama bo reszta wcześniej padła ze starości a jednak wolę prawdziwe mieczyki co rosną duże i pokaźne

-1 bocja wspaniała(to raczej na pewno do oddania bo rybka dość duża rośnie nie ma za dużo kryjówek i stadna, ale na razie nie miałem czasu oddać)

-2 piskorki(chyba też do oddania bo raczej nie czują się za dobrze na takim podłożu nie dają rady grzebać w żwirku a są całkiem spore)

-1 zbrojnik niebieski(były 2 ale jeden zdechł jak był mały ponoć jakaś niestrawność czy coś bo miał taki napompowany brzuszek)

-1 glonojad syjamski

-3 otoski(nie za mało?)

-1 ślimak taki duży żółty dostałem go to chyba ampularia

-1 cudaczek

 

A więc tak jak w temacie co powinienem oddać co zamienić jakieś rady za wszystko będę bardzo wdzięczny;)

Zastanów się co chcesz zostawić, bo masz taką zupę rybną. Postaw na 2 średnie ławice lub efektowniej 1 dużą ;p.

Zaczęłam pisać o tym ile ryb powinieneś trzymać, ale to starłam, bo po co kiedy masz taką zupkę - musisz wybierać. Co chcesz zostawić, jaka jest twoja docelowa obsada?? Otoski trzymamy w stadkach min. 6 sztuk a na 180l to daj ich z 12 spokojnie. Ale na prawdę przemyśl co chcesz trzymać ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudaczek wymaga chłodniejszej wody niż reszta.

Bocja do oddania tak jak pisałeś.

Glonojada syjamskiego też bym się pozbyła.

Dokupiłabym zbrojnika niebieskiego do pary.

Otoski i piskorki są stadne minimum 6 sztuk - dałabym 10x otoski i 6x piskorek.

Danio też jest ławicowe - dałabym minimum 12 sztuk i zdecydowała się na jedną odmianę kolorystyczną.

Mieczyka i gupiki oddałabym w ogóle.

Dokupiła harem porządnego mieczyka 1 samiec 2 samice.

Z molek też bym zrezygnowała - sam wiesz jak się lęgną.

Neonów dałabym minimum 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z większością się zgadzam ale jeszcze parę pytań;p a więc:

1. Dlaczego pozbyć się glonojada syjamskiego? słyszałem że jest bardzo skuteczny na glony i tylko z tego względu go trzymam i całkiem fajny jest

2.Zbrojnik niebieski i piskorki chyba mają złe podłoże i nie jestem pewien co do nich:/

3.molinezje też głównie trzymam ze względu że gdzieś czytałem że troszkę czyszczą i zjadają taką biała plamę z powierzchni wody więc czy jak się ich pozbędę nie będzie się pojawiała ta plama?

4.Czemu pozbyć się gupików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syjamski też tylko jak jest mały? Ja myślałem, że to tylko zbrojniki a syjamskie nawet jak duże to jedzą i w sklepie mi też tak powiedzieli i na google znalazłem coś o nich to też tak pisało że syjamski jak duży nawet to zjada glony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...