Skocz do zawartości

[300] - paletki


orzolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mała specyfikacja akwarium:

 

Akwarium - 120x50x50, szkło 10 mm

Oświetlenie - 2x45W i 2x 54W

Filtracja - JBL 1501e (biologiczny), Atman AT-203 2000l/h + gąbka (mechaniczny)

Grzałka - 300W

 

Fauna:

 

13 młodych paletek

10 - kirysków

4 - kosiarki

6 - neonków (pozostałość po 40 sztukach, które posmakowały bocjom w wersji modesta)

 

 

Flora:

A kto to wie i zna sadzone było to co dostałem  ;D

 

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

 

Aktualne zdjęcie akwarium:

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki wizualnie nawet ok, jak na Paletkownie.

Sporo miejsca do pływania co nie zmienia faktu, że mając 300 L dał bym 6-7 szt może 5-6

 

Kolor żwiru to myślę że wina świetlówek, pewnie większość barw to 10 000 jak Aquarelle

No i mogły by być różne barwy Palet. Nie znam się na ich odmianach ale jest sporo chyba do wyboru.

 

Mam 280 wiec sam się zastanawiałem nad paletami ale odpuściłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jedna odmiana kolorystyczna...

Tu nie widzę problemu.Nie każdy chce mieć młode mieszańce.

... przede wszystkim, kto mówi o hodowli nastawionej na rozmnażanie? ;)

Myślę,że 99% akwarystów myśli o tym żeby jednak rozmnożyć posiadane ryby,a w związku z tym trzeba się liczyć z możliwością zbytu nadmiaru potomstwa.

Na pewno łatwiej jest sprzedać czyściochy,niż mieszańce.

 

A ja nie widzę problemu z kolorem roślin. Co kto lubi. ;)

Co kto lubi-tu się zgodzę,z tym że wyraziłem swoją opinię.

Równie dobrze mógłbym komentować Twoją wypowiedź na temat koloru żwirku.

Czego nie zrobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że 99% akwarystów myśli o tym żeby jednak rozmnożyć posiadane ryby

No to tutaj akurat źle myślisz. Owszem każdy ma w życiu na swoim koncie jakiegoś rozmnożonego gupika, ale przytłaczająca większość akwariów w naszej galerii to ozdoby, a nie baniaki tarliskowe. ;)

W każdym razie, niech autor określi czy planuje rozmnożyć palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę,że 99% akwarystów myśli o tym żeby jednak rozmnożyć posiadane ryby

No to tutaj akurat źle myślisz. Owszem każdy ma w życiu na swoim koncie jakiegoś rozmnożonego gupika, ale przytłaczająca większość akwariów w naszej galerii to ozdoby, a nie baniaki tarliskowe. ;)

 

W galerii może,ale nie w głowach akwarystów.

Potwierdzeniem niech będą opisy szczęśliwych userów,którym udało się doprowadzić do tarła,a już na pewno tych,którym udało się rozmnożyć i odchować swoich podopiecznych.

Nie każdy może sobie pozwolić na akwa tarliskowe,ale sądząc po akwa i obsadzie autora tematu-nie ma On z tym problemu.

 

To takie moje rozumowanie,ale fakt faktem niech autor tematu wypowie się na temat swoich planów odnośnie dalszej hodowli swoich palet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, iż nie planuje rozmnażać ryb, które posiadam. Dlaczego? A no dlatego, iż ryby te są moimi pierwszymi paletkami w życiu. Nie są to może jakieś wystawowe egzemplarze, po prostu znajomy z okolicy odchował młode tarlaki i tak oto trafiło kilka sztuk do mnie. Na chwilę obecną ryby pływają już u mnie 4 miesiące. Jeżeli uda mi się je wyprowadzić do przyzwoitej wielkości będę zadowolony. Jeszcze co do rozmnażania to jest taka kwestia, że chyba każdy kto miał do czynienia z paletkami dobrze wie ile czasu i chęci potrzeba żeby mieć młode. Do tego chęci musi mieć jeszcze para ryb :D Codzienne podmiany wody, pilnowanie parametrów w tarliskowym akwarium...nawet nie chce o tym myśleć. Zostawiam to doświadczonym hodowcom niech oni się tym zajmują. W przyszłości na pewno będę posiadał inne odmiany barwne, ale na chwile obecną podoba mi się to co mam. A chyba to jest najważniejsze, że mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Przedstawiam Wam zdjęcia mojego akwarium na chwilę obecną. Red turkusy raz w tygodniu składają ikrę w ogólny, a poza tym jeszcze pigeony od czasu do czasu potrenują ;)

Niestety ryb jest zbyt wiele - to wiem, dlatego jeżeli ktoś miałby ochotę to kilka sztuk pigeonów jest to oddania. Nie są to okazy idealne, ale dla początkującego pasjonaty powinny wystarczyć.

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...