Skocz do zawartości

Gupiki pływają przy powierzchni wody.


Rekomendowane odpowiedzi

były już te tematy, lecz w żadnym na zakończeniu autor tematu nie napisał czy te sposoby które były mu podawane naprawdę pomogły. Więc wstawiam swój.

 

Dziś kupiłem 3 gupiki- 1 samicę i 2 samce. Przed "wrzuceniem" je od razu do wody pozostawiłem torebkę razem z nimi przy powierzchni wody, aby stopniowo przyzwyczajamy się do temperatury w akwarium (około 40 minut tak trzymałem). Po wypuszczeniu pływały w jednym miejscu- pewnie dla tego że widzę pierwszy raz nowe otoczenie. Po jakimś czasie zaczęły pływać po całym akwarium, no i za jakieś 3h znowu przestały. Jedynie pływały przy powierzchni wody tak jakby chciały złapać tlen.

 

 

 

W akwarium, posiadam:

3x- neonki- tak, mało. Tylko tyle ich zostało, nie przystosowałem ich warunków panujących w wodzie, po ich zakupie.

1x glonojada.

1x- BRAk- mam ją od początku.

1x- skalara

3x- gupiki.

 

 

Akwarium 65 litrowe.

Brak roślin i oświetlenia- oświetlenie jedynie słoneczne bo stoi przy oknie.

Żadna ryba tak się nie zachowuje jak te 3 gupiki, pływają normalnie.

 

Taki filtr- http://www.google.pl/imgres?q=filtr+wew ... ,r:0,s:160.

 

 

Od rana do wieczora ustawiam go na maks. że by wieczorem go wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra się nie wyłącza.

Wg mnie masz za małe akwarium na te rybki. Zresztą na skalara i glonojada też.

Pływanie przy powierzchni to efekt braku tlenu lub za dużej ilości CO2 lub zatrucie zw. azotowymi.

Nie piszesz nic o parametrach wody i pielęgnacji akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pyszczaki?

Bez względu jednak na to, masz totalnie pomyloną obsadę w kosteczce wody. 65l. to pewnie brutto, więc masz może 60 litrów? W takiej kałuży chcesz trzymać skalara!?

Dodatkowo Skalary, Neony czy Zbrojniki (glonojad?) wolą kwaśnawe PH a Pyszczaki zasadowe. Już samo to wyjaśnia ich zachowania... Generalnie zostaw sobie Neonki w tym akwarium, reszta do większych i różnych wymogami wody. Filtr powinien działać 24h jak to ktoś już zauważył. Napowietrzasz jakoś wodę?

 

A tak poza tym to cały Twój post zakrawa na spóźniony primaaprilisowy żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalara i glonojada mam od początku, przecież ich nie wywalę.

Woda jest chyba kwaśna, bo z tego co wiem to muszle zakwaszają wodę. W akwarium mam dużo muszli i kamieni.

 

 

Co 1,5 tygodnia podmieniam około 30% wody. Wodę napowietrza filtr. Tylko te pyszczaki się tak zachowują, dziś pływały już normalnie, ale znowu osiadły przy powierzchni. A temperatura wody to 24 Stopnie.

 

 

Znalazłem kalkulator do pomiaru akwarium, pomóżcie mi bo nie potrafię z niego korzystać :Dhttp://andrzej_radomski.users.sggw.pl/aqua/aquamass.php .

 

Szerokość- 70 ccm

Wysokość- 39 cm

Szerokość boku- 33,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządek z obsadą. Proponuje kupić pompkę membranową. Ustaw filtr odpowiednio i go tak zostaw. Muszle zatwardzają wodę, a nie zakwaszają i to, że masz ich dużo wcale nie oznacza, że masz ... wodę. Zrób testy kropelkowe, a się dowiesz co i jak :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym Twoim problemem jest brak podstawowej wiedzy o opiece nad akwarium i hodowanych gatunkach. Nic ponad to. Dużo pracy przed Tobą, jeśli chcesz żeby było dobrze. Samo łączenie pysków z zasadowych i twardych Wielkich Jezior Afrykańskich [nawet nie wiemy który to gatunek...z kilku set, jeśli nie tysięcy jakie tam żyją], z rybami z kwaśnych i miękkich rzek Ameryki Południowej było bardzo kiepskim i nieprzemyślanym pomysłem. Pyszczaki do oddania.

Od rana do wieczora ustawiam go na maks. że by wieczorem go wyłączyć.

To + obsada, główna przyczyna Twoich problemów. Poczytaj o poprawnej opiece nad akwarium, a w szczególności cyklu nitryfikacyjnym i parametrach wody, przede wszystkim, w odniesieniu do hodowli konkretnych ryb. W przeciwnym wypadku to nie ostatnie kłopoty jakie napotkasz.

Skalara i glonojada mam od początku, przecież ich nie wywalę.

Skalary rosną ogromne, dla nich min to 180-200l. Dla zbrojników min 100l. Jak chodzi o parametry wody, to preferują wodę zupełnie przeciwną do pysków. Bezwzględnie i obowiązkowo do oddania komuś kto ma warunki, albo choćby do sklepu. W Twoim akwarium karłowacieją. Bez tego nie ma dalszej rozmowy. Nie ma zgody na forum na męczenie ryb, dla swojego "widzi mi się".

Woda jest chyba kwaśna, bo z tego co wiem to muszle zakwaszają wodę. W akwarium mam dużo muszli i kamieni.

Niestety wiesz źle, bo one nie zakwaszają wody, tylko ją zatwardzają. Jeszcze kwestia jakie to muszle. Pal licho jak jakieś winniczków, ale jeśli to lakierowane pamiątki znad morza...to jest bardzo źle.

Znalazłem kalkulator do pomiaru akwarium, pomóżcie mi bo nie potrafię z niego korzystać :D

Obliczanie objętości brył to materiał z gimnazjum... ;)

(Długość x Szerokość x Wysokość) / 1000 = litraż.

 

Więc jeszcze raz, jasno i wyraźnie, po lekturze innych Twoich tematów, konkretne przyczyny co jest nie tak:

- złe parametry wody.

- wyłączanie filtra na noc.

- źle dobrana obsada.

- mimo tego kupowanie nowych ryb bez wiedzy o nich.

- niepoprawna opieka nad akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość- 70 ccm

Wysokość- 39 cm

Szerokość boku- 33,5

 

Pisał u góry, to nie ma jednak żadnego znaczenia jak zauważył Atreyu. I tak się nie nadaje dla żadnych jego ryb prócz Neonków. Jednakże to tylko teoretycznie nadaje się dla nich patrząc na wywody właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Galaktyko ale zejdź na Ziemię. Podaję wymiary jego akwarium : pyszczaki-plywaja-przy-powierzchni-wody-t46326.html#p415774 zawarte w tym poście. A poważnie to zaraz pod jego postem jest Twój. Wystarczy uważniej czytać. Proponuję też śledzić wątki od początku do końca a nie po łebkach wtedy łatwiej o zrozumienie treści WSZYSTKICH postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Galaktyko ale zejdź na Ziemię. Podaję wymiary jego akwarium : pyszczaki-plywaja-przy-powierzchni-wody-t46326.html#p415774 zawarte w tym poście. A poważnie to zaraz pod jego postem jest Twój. Wystarczy uważniej czytać. Proponuję też śledzić wątki od początku do końca a nie po łebkach wtedy łatwiej o zrozumienie treści WSZYSTKICH postów.

Zauważ, że zawsze śledzę wątki od początku do końca! Rozumiem treść postów. Każdy jest omylny - czasami się zdarza ;p. I tak post kieruje do autora wątku były tam pytania i w związku z tym czekam na odpowiedź ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne! Poczytaj troszkę o akwarystyce te twoim mniemaniem bąbelki, które robi filtr to tlen, który w małym stopniu rozpuszcza się w wodzie. Filtr daje go mniej dlatego napowietrzacz przyda się u mnie chodzi non stop i jest the best. Do tego ty odłączasz filtr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. to to że neonki i pyszczaki można trzymać razem.

 

Pokaż mi tego debila który tak stwierdził. Będę pierwszy który rzuci w niego encyklopedią ryb.

Do tego akwarium nadają się jedynie neonki, z tych co mam. Jakie jeszcze?

Sporo gatunków:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

 

Oczywiście jakiekolwiek zakupy gdy:

- oddasz rybki które się nie nadają.

- rozwiążesz problem z filtracją.

 

W obecnym stanie, nie dam gwarancji że coś nowego przeżyje tam dłużej niż parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, każde forum to co innego piszecie.

Np. to to że neonki i pyszczaki można trzymać razem.

Bzdura. Neony wolą kwaśną, miękką wodę, a pyszczaki twardą i zasadową. Ponawiam pytanie - jaki to gatunek?

 

A jeżeli chodzi o ten "brzęczyk"- to on jedynie robi bąbelki, więc to samo co filtr.

Teoretycznie tak. Filtr musi być włączony cały czas. Wtedy nawet bąbelki nie są potrzebne-wystarcza ruch tafli wody.

 

Do tego akwarium nadają się jedynie neonki, z tych co mam. Jakie jeszcze?

Nie ten dział. A poza tym :google::szukaj:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kto tak stwierdził dołączam się do pytania Atreyu z chęcią przyjmę ten zaszczytny cel i jako 2 przy... mu encyklopedią akwarystyczną II tomową. Już zbieram moje księgi haha ;p. Uwierz z doświadczenia wiem, że to najlepsze forum, tutaj nie kłamią. Nie wiem dlaczego, ale mam konta na różnych forach i jakoś za często na nie nie zaglądam tylko na te wracam codziennie i mi się nie nudzi ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GALAKTYKA- O obsadę też, tylko mnie trochę dziwi to że przykładowo neonki mam już ponad 5 miesięcy i się tak nie zachowują, tzn. żadne ryby się tak nie zachowują. A myślę ze jeżeli brakowało by im tlenu to wszystkie by pływały przy powierzchni.

 

 

 

Willow- Neony Innesa, gupiki o okrągłych ogonach.

 

Heh... sory pomyliły mi się nazwy ryb :D nie miejcie to za złe.

 

Chodzi o GUPIKI,a nie o PYSZCZAKI. Już zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie mi tak doradzili, że by najlepiej wziąść 2 samce i 1 samicę. Nie wiem czy czasami ta ich samiczka to nie samiec.

Jest duża- to niby samiczka, ale na wikipedi patrzę że ma takie same ubarwienie jak ta moja i pod obrazkiem pisze "samiec".

 

 

Ta pomarańczowa:

 

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0508231449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostane ostrzeżenie za spam ale przyłącze się do dyskusji bo jak czytam to już nie mogę.

Po co Wy wszyscy wogóle staracie się wbić cokolwiek temu osobnikowi do głowy??

Osoba tak zapatrzona w siebie i wierząca w swoją nieomylność że nie zadała sobie trudu nawet żeby poszukać na forum podstawowych informacji o rybach które posiada. Nie odróżniać pyszczaków od gupików? - sorry. Jakby założyć temat, że mi sumy rekinie w 30 litrach padają a po 5 dniach zaciętej dyskusji napisać, że właściwie chodziło o danio... Marnowanie czasu forumowiczów bez zadania sobie trudu przejrzenia forum. Podklejone tematy naprawde pomagają, wiem coś o tym bo sam jestem świeży w temacie.

 

Po udzielonych wyczerpujących wskazówkach przez Atreyu (naprawdę podziwiam cierpliwość) między innymi o wyłączaniu filtra koleś pisze:

 

O obsadę też, tylko mnie trochę dziwi to że przykładowo neonki mam już ponad 5 miesięcy i się tak nie zachowują, tzn. żadne ryby się tak nie zachowują. A myślę ze jeżeli brakowało by im tlenu to wszystkie by pływały przy powierzchni.

:evil:

 

Tok rozumowania na zasadzie: welonka żyje w kuli czyli jej dobrze, jakby było źle to by padła.

Ja wiem, że forum jest po to aby pomagać ale skoro ktoś nie przyjmuje żadnych argumentów.

Według mnie pełna hipokryzja

 

Naprawdę podziwiam Waszą cierpliwość i charytatywne zacięcie edukacyjne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...