Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w obsadzeniu nietypowego akwarium


Uniq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 96l dosc nietypowe - 55 x 43 x 41

 

Grzalka z termostatem - Sonipar 100W

Filtr wewnetrzny - Aqua Szut Turbo 750N

 

Zalezaloby mi na Gurami, ale domyslam sie ze odpada...

Czy jest jakas opcja w nim na normalne rybki czy jestem skazany na Gupiki ??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedzmy:

 

1 + 2 Prętniki,

1 + 1 Pielęgniczki Ramireza,

6 Kirysków Pstrych / Spiżowych,

1 + 1 Zbrojnika Niebieskiego

 

Czy tak by odpowiadało i czy mógłbym ewentualnie coś dorzucic jeszcze, bo tak pusto ? Powiedzmy Skalary, bo z tego co wyczytałem to im zależy bardziej na wysokości niż na długości ?

 

Platki - w sensie zmienniaki plamiste tak ? Nie przepadam za żyworodkami :P Od tego mam 25l i w nim harem Endlera, a chciałbym coś większego, a niestety nie stac mnie na większe akwarium.

 

I jeszcze jakie mógłbym roślinki tam wrzucic, chciałbym również piaszczyste dno - czy piasek z plaży mógłby się nadac ? W moim 25l posiadam piasek z plaży, wypłukany, wyparzony, "upieczony" i jakieś tam mchy na kamieniach i korzeniu - zresztą też znalezionego na plaży i tak już 6 miesięcy Endlery pływają, się mnożą na potęgę itp.

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)

 

 

[ btw - Kto normalny ustawia pod ctrl + c ustawienia karty graficznej przez co nie można zrobic popularnego znaku PL ? Thx ATI ]

 

nemo130: Wejdź w ustawienia karty i usuń skrót, lub przypisz inną literę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli powiedzmy:

 

1+2 Prętnika

1+1 Ramirezy

1+1 Zbrojnik

6 Kirysek Panda

 

i będzie ok ? A co z reszta moich pytań - roślinki, piasek itp ?

 

Sorki ale nie pisze tego tak dla jaj tylko proszę o pomoc Was gdyż w zoologicznym to wiadomo - wszystko sprzedadzą żeby tylko zarobić.. nieważne, czy ktoś chce kupić Piranie do 25l - ważne żeby sprzedać

 

dzięki nemo130 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnika widziałbym jeszcze jak w akwarium byłoby dużo korzeni, no ale na upartego mozna go dać. Co do roslin piasku itp. to z plaży ja bym raczej nie brał, kupisz ze zoologicznego za 15zł i masz pewność że jest ok. Jakie masz oświetlenie, bo jeżeli mało tzn. 0,3W/l to tyko rosliny cieniolubne. Może preferujesz jakiś styl akwarium? Napisz o tym wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek lepszy (tańszy) z Castoramy. Plażowy może zatwardzać wodę.

Rośliny dopasuj do ryb. Ramirezy lubią się przeciskać między listkami. Dobry nurzaniec i najas guadelupensis. Ładnie wygląda wąkrotka, Zbrojniki i kirysu buszują po dnie więc rośliny co się słabo ukorzeniają zostaną wykopane. Na przód sagittaria subulata, bacopa karoliniana.

Dla zbrojników konieczne drewno (celuloza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu hm... Nie wiem :P Chciałbym żeby było ładnie i na pewno nie BW, co do nawożenia - jeśli nie będzie to szkodzić rybom to oczywiście że coś możecie polecić ;).. Co do CO2 - nie sądze. Jako oświetlenie póki co będzie służyć jak już pisałem wcześniej Lampka Biurkowa z żarówka energooszczędną 13W - cos a'la http://nokautimg2.pl/p-a4-76-a476a52b65 ... 002-17.jpg, lecz z czasem i to ulegnie zmianie - tez możecie doradzić co tam dać.

 

Ok to piach zakupie w sklepie, jakieś korzenie też, mam polówki kokosów więc tez się tam znajdą, ewentualnie mam jeszcze takie stare gliniane doniczki to myślę że też dla nich zastosowanie znajdę..

 

Co do obsady to jak nikt nie widzi zastrzeżeń to pozostanie taka jak napisałem wcześniej, a co do roślin to postawie na Nurzańce, Najas Guadelupensis, oczywiście Wąkrotka, może jakieś mchy na korzenie (?), Sagittaria Subulata jak znajde i jak już wcześniej wspomniałem - jakaś kryptokoryna lub Żabienica i coś pływającego dla prętników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady, jednak akwarium zostanie wymienione na 128l - 80 x 40 x 40 i pytanie - czy tam mogą sobie pływać Gurami ? ;) Nie wiem ale jakoś bardzo mi zależy na Mozaikowych bądź Marmurkowych ;)

 

nemo130: To temat na inne subforum zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...