Jump to content

Podłoże


tomek10
 Share

Recommended Posts

Ziemia ogrodowa to naprawdę całkiem niezłe podłoże. Sam stosuję takie od niedawna i powiem szczerze że jestem z niego BARDZO zadowolony. Dodam jeszcze że między ziemie a żwir dałem drobną siatkę żeby podłoża się nie mieszały w razie wyciągania roślin. Łoren pewnie zaraz doda że nie trzeba ;) no ale ja tak zrobiłem i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Mieszają jeszcze ziemie ogrodową z keremzytem, by nie powstawały strefy beztlenowe. Keremzyt dodatkowo jako filtr biologiczny służy. Ogólnie takie podłoże jest chwalone i polecane przez większość akwarystów roślinnych... Niektórzy stosują na samo dno kilka koreczków Osmocote i to przykrywają ziemią ogrodową. Efekt jest niesamowity...

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie każdy żwir, który nie ma miejsc beztlenowych, działa jak filtr. Keramzyt jedynie ma znacznie większą porowatość, przez co jego wydajność się zwiększy. Jeżeli będzie tam nie za wiele roślin, to polecam wybrać te szybciej rosnące, i wysypać najlepiej ziemię tam, gdzie będą prawdopodobnie rośliny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...