Skocz do zawartości

Poważny problem z podłożem


Haczyk94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium stoi ładnie już ponad dwa tygodnie. Wszystko ładnie, ryby zdrowe, rośliny jako tako rosną(zaraz to rozwinę), jedynie jakby kurz w toni wody się unosi i myślę, że może dojrzeć musi akwarium jeszcze albo ruch wody za duży, lecz chyba nie, no albo filtracja..

 

Gryzie mnie jednak, czy na podłożu które posiadam rośliny będą dobrze rosnąć. Czy jest sens kupienia piasku i rozsypania go po dnie i czekanie by z czasem wypełnił luki między kamieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzie mnie jednak, czy na podłożu które posiadam rośliny będą dobrze rosnąć.

A jakie to podłoże? Bo jeśli sam żwirek to już mogę powiedzieć że dobrze rosnąć nie będą. Uzupełnianie piaskiem nie ma najmniejszego sensu. Żeby rośliny dobrze rosły podłoże musi być żyzne/zasobne w składniki odżywcze dla roślin.W zależności od ilości światła muszą także być dodatkowo zasilane nawozami podawanymi do wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz bazalt to widać na fotkach - jeśli nic pod nim nie ma - żadnego substratu czy ziemi to rośliny nie będą dobrze rosły bo nie będą miały jak się prawidłowo ukorzenić . Na razie rośliny wyglądają zdrowo ale z własnego doświadczenia wiem że nawet duże nawożenie nie rekompensuje braku żyznego podłoża.Wydaje mi się że fajnie zaaranżowałeś to akwarium i są duże szanse na powodzenie ale powinieneś uzupełnić wiedzę o informacje na temat podłoża w akwarium roślinnym i zależności - światło / nawożenie . Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pytaj bo szkoda by było zmarnować tego co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja już zapadła to ja bym zrobił to na razie tak ,zrestartowałbym baniak , włożyć zasobne podłoże i niech sobie działa bez praktycznie żadnego nawożenia - może coś tam potasu i od czasu do czasu mikro. Jak będziesz miał pieniądze na przeróbkę oświetlenia i dołożysz światła to podłączysz też wtedy CO2 - nie będzie wymagało to poważniejszych ingerencji w zbiornik. Tak czy inaczej wymiana podłoża jest konieczna a do wakacji moim zdaniem te rośliny nie doczekają w samym jałowym żwirku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...