Jump to content

Poważny problem z podłożem


Recommended Posts

Akwarium stoi ładnie już ponad dwa tygodnie. Wszystko ładnie, ryby zdrowe, rośliny jako tako rosną(zaraz to rozwinę), jedynie jakby kurz w toni wody się unosi i myślę, że może dojrzeć musi akwarium jeszcze albo ruch wody za duży, lecz chyba nie, no albo filtracja..

 

Gryzie mnie jednak, czy na podłożu które posiadam rośliny będą dobrze rosnąć. Czy jest sens kupienia piasku i rozsypania go po dnie i czekanie by z czasem wypełnił luki między kamieniami?

Link to comment
Share on other sites

Gryzie mnie jednak, czy na podłożu które posiadam rośliny będą dobrze rosnąć.

A jakie to podłoże? Bo jeśli sam żwirek to już mogę powiedzieć że dobrze rosnąć nie będą. Uzupełnianie piaskiem nie ma najmniejszego sensu. Żeby rośliny dobrze rosły podłoże musi być żyzne/zasobne w składniki odżywcze dla roślin.W zależności od ilości światła muszą także być dodatkowo zasilane nawozami podawanymi do wody.
Link to comment
Share on other sites

To że masz bazalt to widać na fotkach - jeśli nic pod nim nie ma - żadnego substratu czy ziemi to rośliny nie będą dobrze rosły bo nie będą miały jak się prawidłowo ukorzenić . Na razie rośliny wyglądają zdrowo ale z własnego doświadczenia wiem że nawet duże nawożenie nie rekompensuje braku żyznego podłoża.Wydaje mi się że fajnie zaaranżowałeś to akwarium i są duże szanse na powodzenie ale powinieneś uzupełnić wiedzę o informacje na temat podłoża w akwarium roślinnym i zależności - światło / nawożenie . Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pytaj bo szkoda by było zmarnować tego co masz.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli decyzja już zapadła to ja bym zrobił to na razie tak ,zrestartowałbym baniak , włożyć zasobne podłoże i niech sobie działa bez praktycznie żadnego nawożenia - może coś tam potasu i od czasu do czasu mikro. Jak będziesz miał pieniądze na przeróbkę oświetlenia i dołożysz światła to podłączysz też wtedy CO2 - nie będzie wymagało to poważniejszych ingerencji w zbiornik. Tak czy inaczej wymiana podłoża jest konieczna a do wakacji moim zdaniem te rośliny nie doczekają w samym jałowym żwirku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...