Skocz do zawartości

krewetki w akwa


lukkuj1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę dokupić kilka krewetek do mojego akwarium 62 litry. Obsada to 3 danio pregowane 3 kirysy spizowe 2 mieczyki 2 otoski/kosiarki/ 4 glonojady małe, 2 teczanki wernera.

Czy ryby nie zaintersują sie krewetkami??

Podłoże mam pomaranczowo-białe, krojowek bardzo mało ale duzo roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie podłoże mam naturalne- zwir specyfik pod rosliny na to piasek kwarcowy i dopiero do ozdoby pomaranczowe podloze na jakis czas dla zmiany

a co do obsady to nie kazałem sie wypowiadac na ten temat tylko n a temat krewetek

ps. nie stac mnie palancie wyżej na duze akwaria i osprzetowienie do nich, ciesze sie tym czym mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, krewetki są częścią obsady, a ta Twoja jest, co by to dużo mówić, tragikomiczna.

Tak samo jak tragiczny był pomysł dodania nienaturalnego kolorowego żwirku.

Nie stać Cię na duże akwarium? To po co hodujesz ryby do dużych baniaków? Nie inteligentniej było wybrać takie nadające się do Twojego baniaka? Dziwna logika.

 

Za wyzwiska i ortografię - odpoczynek, temat zamykamy. Nie będę zniżał się do tego poziomu dyskusji.

 

PS: A wiecie co, między tymi wszystkimi wyzwiskami i groźbami na PW, był zarzut że zamknąłem żeby postawić na swoim i zupełnie się nie znam na rybach, a także nie dałem się wypowiedzieć innym. Także proszę innych, nie krępujcie się, możecie wyrazić swoją opinię w temacie krewet do zupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio - ryba ławicowa minimum 6 sztuk, bardzo aktywna i wymaga akwa minimum 80 cm długości.

Kirysy także są stadne i za duże do 60 l.

Mieczyki minimum 140 l. Trzymamy je w haremach.

Otoski stadne.

Kosiarki za duża ryba do tego akwa też stadna.

Glonojady minimum 100 l.

Tęczanki też nie nadają się do tego litrażu.

 

Obsada jest źle dobrana, ryby będą się "stresowały" ze względu na nienaturalne - różowe podłoże, które może przy okazji je podtruwać.

Poza tym, żeby było na temat połowa obsady potraktuje krewetki jak żywy pokarm.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że akurat obsada nie zrobiłaby krzywdy krewetkom. Jednakże jest źle dobrana jako całokształt. Ludzie kupują wszystkiego po trochu, zamiast pomyśleć. Wydajesz swoje pieniądze na żywe zwierzęta, więc warto zastanowić się czy będzie im dobrze. Jesteś początkujący? Było zadać pytanie dot. obsady. Mieczyki do oddania, glonojad i kosiarka też podobnie jak tęczanki i danio. Co do kirysków możesz je zostawić, trzy to trochę mało ale powinny się zaaklimatyzować. (pod warunkiem odpowiedniego urządzenia akwarium - żwir pomarańczowy - out). Otosków dokup ze dwa. Możesz wpuścić tam jakąś ławicę np. neon innesa x10. Jak do tego dołożysz 5 krewetek powinno być ok.

 

Zapewne akwarium nie dojrzałe, zalane chlorem i problem z obsadą zaraz sam się rozwiąże. Jeśli nie poprawisz tego wszystkiego rybki długo nie pożyją, a krewetki pouciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...