Skocz do zawartości

zmiana akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprzedaję akwarium 120l.

obsada w nim to:

harem(1+2) gurami złotych

20x bystrzyk griema

sporo krewetek rc(chyba ze 100) które wylądują w akwarium 54l

4 cierniooczki

3 zbrojniki niebieskie(jeden samiec i samiczka dosyć sporawe i jeden złoty malutki).

Z racji tego, że sprzedaję akwarium mam kilka pytań.

Będę czekała na większe akwarium około tygodnia więc czy rybki mogę dać do akwarium 25l na ten czas?

Czy nie skarłowacieją?

Mam w nim(25l) oświetlenie 8w więc roślinkom nie powinno nic zagrażać.

Z niecierpliwością czekam na pytania. pozdrawiam Sidorcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarłowacieć to nie skarłowacieją tylko mogą się zatruć związkami azotowymi. Jak masz dobry filtr w tym małym akwarium i akwarium jest dojrzałe to przez tak krótki czas nic nie powinno się stać.

A nie lepiej dać rybki do w 54 l a krewetki do 25? Później rybki do nowego a krewetki do 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi akwariami opacznie zrozumiałem Twoją wypowiedź.

Tydzień dadzą radę ale musisz wciąż monitorować parametry bo jak NO2 skoczy to padną co słabsze rybki. Mnie akwarium bez kubła wytrzymało tydzień i teraz drugi też ale powoli woda zaczyna kwitnąc (parametry są OK). Mam oczywiście filtrację ale niewystarczającą.

Na pewno w tych 25 l zbrojniki i cierniooczki zrobią "porządek" z roślinami.

Przełóż i obserwuj. Jak coś Cię zaniepokoi to zawsze możesz przełożyć do tych 54 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na duże akwarium bez pozbywania się mniejszego. Weź pod uwagę, że nowe akwarium musi dojrzeć. Jeśli Przełożysz filtr i wodę od razu ze 120l do tego więkrzego to wszystko będzie ok, natomiast jeśli zrobisz wkładom z filtra kilkudniową przerwę to zniszczysz złoża bakterii. Gdy przyjdzie nowe akwa będziesz miała tylko 25l dojżałej wody akwariowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...