Skocz do zawartości

Mieczyk Hellera:D


żwirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

mam do Was takie pytanie. Postanowiłem odnieść swoje mieczyki do sklepu, jako, że mam akwa 54litry, sprzedawca mi je wcisną i było mi ich po prostu żal. I gościu mi tym razem powiedział, że tą odmiane mieczyka hellera można spokojnie trzymać w moim zbiorniku, bo to jest taki gatunek, który się do tego nadaje. Ponoć ten koleś interesuje się akwarystyką od wielu lat, pasją zaraził go dziadek i wydawał się obeznany w temacie. Np. odrazu odradził mi skalary(pytanie test:P), ale powiedział, że te mieczyki, z danego zbiornika moge spokojnie mieć. Tak samo jedną odmianę molinezji, a inne już nie. Po czym pokazał mi taki katalog firmy tropica, gdzie były różne ryby i litraże zbiorników i właśnie było napisane tak jak on mówił. Co wy sądzicie, drodzy forumowicze?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no raczej nie, śliczne smukłe mieczyki...pomarańczowe, z carnym mieczem i samiczki pomarańczowe podpalane na biało:-) Nie są ogromne, są takie średniaczki i wydaje mi się, że dobrze się u mnie czują, w sumie i tak planuje kupić większe akwarium, ale nie zakładałbym tego tematu, gdyby coś takiego powiedział mi sprzedawca(uznałbym, że to jeden z tych nieduczonych), ale tak pisało w tej książeczce, a to już coś:-) Nawiasem książeczka jest rozprowadzana przez sklep Trzmiel we Wrocku, a to chyba jedno z najlepszych miejsc tego typu w moim mieście:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura,ten gatunek mieczyka jest bodajże największym z rodziny xiphophorus,sam zakładam akwa 63litry i rezygnuje z mieczyków pomimo że to moje ulubione ryby.

Dziadek tego sprzedawcy musiał chyba cierpieć na poważną chorobę głowy,pewnie jakiś zanik mózgu i przeszło na ojca a teraz na syna.

Co do tych biuretynów to nie książki i już takich bzdur się tam naczytałem że wierze ci iż tak napisali w tej ulotce.

Jeżeli już chcesz hodować ryby z tego rodzaju w takim akwa to możesz zmienniaki plamiste lub wielobarwne,jeszcze są mieczyki pigmejskie ale te są rzadkością.

tu znajdziesz wypisane przeze mnie ryby z rodzaju xiphophorus

viewtopic.php?f=2&t=3955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...