Skocz do zawartości

Pomocy akwarium 200l i jego obsada


seba1016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam akwarium 200l full wyposażane z rybkami nie nadającymi się do chodowi razem, dlatego postanowiłem je wszystkie oddać. Zamierzam kupić jakieś nowe, stąd bierze się moje pytanie:

1.Jakie rybki powinienem kupić? Chciałbym rybki dość ładnie wyglądające, najlepiej podobne do bojownika, gupika(Tak by było ich troszkę).

2.Czy mógłbym prosić o napisanie całej obsady jaką powinienem kupić? Chciałbym tylko by został mi w nim zbrojnik lamparci i ewentualnie 4 kirysy lub 2 kiryśniki czarnoplame.

3.Dodatkowo prosiłbym o napisanie na jaką temperaturę ustawić grzałkę, gdyż jak wiadomo zależy to od rodzaju ryb.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam:

Seba1016.

 

P.S o obecnej obsadzie nie chciałbym dyskutować bo jak napisałem jest ona zła i tylko ryby się męczą.

 

@Zdjęcie akwarium:

Dołączona grafika Proszę nie patrzeć na rozchlapana wodę i obsadę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu widział:

1+1 Skalar

30 neon czerwony

10 kirysek pstry

1+1 zbrojnik niebieski.

Co do aranżu to wywal tą ceramikę,dolej wody i dodaj roślin ;)

Fajny pomysł, lecz ja chciałbym by tych rybek było trochę, dlatego preferuje małe rybki a jak wiadomo skalary nie nalezą do ryb małych:).

Wezmę pod uwagę twoja obsadę, lecz by mieć z czego wybierać, to poczekam na inne propozycje:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jednak obsada z neonów przy bojownikach i ramirezach się nie sprawdziła. Połowa neonów została zjedzona, a drugą z tego powodu musiałem oddać. Chciałem więc zapytać się was, co mogę dodać do aktualnej obsady:

 

1+1 P.Ramireza

1+2 Bojownik

2+4 Gupik

10 Kirysek Panda

1+1 Zbrojnik Nieb.

 

prosiłbym o jakieś rybki większe niż neon ponieważ znowu będzie ta sama akcja. Próbowałem już metody z lusterkiem itd, lecz żadna nie pomogła. Dodam tylko, że one uczepiły się tylko neonów.

 

@Pisze post pod postem ponieważ mam na celu odświeżenie tematu, tak aby nie zakładać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Akwarium aktualnie wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

P.S Tak wiem! Jakość zdjęć nie zachwyca, ale mój telefon na więcej nie pozwala.

 

Jego obsada to:

1+2 Bojownik

10 Kirysek pstry

2+4 Gupik

1+1 P.ramireza

1+1 Zbrojnik niebieski

 

Teraz myślę nad dokupieniem jakiś rybek, lecz nie wiem jakich. Jak na razie dostałem propozycje:

- 20 Żałobniczek

- Razbory klinowe

Nie wiem, czy na pewno chce te rybki dlatego proszę o podanie jakiś innych (nie muszą być ławicowe) a ja wybiorę te, które najbardziej mi się spodobają.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przedstawić mój punkt widzenia - pewnie nie znajdzie on poklasku ale chciałem zwrócić uwagę na moim zdaniem bardzo istotną kwestię.Otóż- zastanawiasz się nad obsadą - słusznie - ale zwróć uwagę na całą resztę - wystrój akwarium jest delikatnie mówiąc marny i nawet najlepiej dobrana obsada wrażenia nie będzie robić. Podszedłbym do zagadnienia całościowo - przemyślałbym kwestię obsady ale też należałoby się zastanowić nad całą resztą - tj zapewnieniu tej obsadzie właściwych warunków życia - a to nie tylko właściwa temperatura wody. Ryby potrzebują kryjówek , często wyznaczają swoje rewiry , bardzo często wymagają gęstej roślinności po to aby czuć się bezpiecznie - dopiero wtedy widać ich naturalne zachowania , piękne wybarwienie. Bez zachowania tych warunków jesteś tak na prawdę skazany na ciągłe niepowodzenia. Można w tym litrażu zrobić świetne akwarium - trzeba tylko zachcieć poszukać trochę wiedzy na ten temat - osobiście mam nadzieję że tak się stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

Dużo artykułów przeczytałem na ten temat. Co do roślinności to ona przybywa co możesz zobaczyć patrząc na 1 zdjęcie a na te (wiadomo, że nie będzie od razu cudo tym bardziej, że kupione rośliny są male, więc trzeba czekac aż urosną). Kiedy tylko mogę lub widzę jakaś roślinę wartą kupna to od razu to robię, dlatego nie musisz pisać mi o wizerunku akwarium bo ja wiem co robię i mam wobec niego plany.

Pytałem się co mogę dodać z rybek a nie co mam zmienić (rozumiem, że przykuło cię brak roślin, ale jak mówiłem są one małe co jest głównym powodem ich mizernego wyglądu). Zresztą jak się przyglądniesz ryby tak czy siak jak na razie mają masę kryjówek do czasu urośnięcia jak i zakupu nowych roślin. Zauważ, że nie każde akwarium musi mieć w sobie masę roślin, ja np. bardziej preferuje więcej korzeni obrośniętych mchami(tak zgadza się! Na dniach kupuje mchy), niż rośliny. I tak sądzę, że roślin jak na ten stan nie jest mało, tylko jak pisałem są małe. Nie chce mieć akwarium zarośniętego, bawić się w podawanie CO2 itp, wole tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Muszle Ci będą zatwardzać wodę. Poza tym są nie najpiękniejsze.

-Kawałek koloseum, czy inna figurka wygląda bardzo, ale to bardzo tandetnie.

-Po prawym korzeniu widać, że był okorowany nożem. Sztucznie to wygląda.

-W warstwie żwirku tej granulacji i takiej miąższości raczej nic Ci się porządnie nie ukorzeni.

-Masz zawalony pierwszy plan niepotrzebnym badziewiem, zamiast zostawić go wolny. Kompozycja jest przez to wyrwana z... nie wiadomo skąd. Na co Ci będą mchy na korzeniach jak nie będziesz korzenia widzieć.

-Dolejże wody do granicy pokrywy.

 

Masz kawał naprawdę epickiego korzenia, a wkładasz tam masę syfu, który odciąga od niego uwagę. Po co? Te dwa korzenie to masa kryjówek. Podziel rośliny w grupy jednego gatunku, żeby sobą coś reprezentowały, z minimum przejdź do maksimum. Od ogółu do szczegółu bo w drugą stronę zajedziesz wszystko "smaczkami" ale nikt na tym dłużej oka nie zawiesi.

 

I zakryj to prawe lico filtra roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey zastosuje się do tego co piszesz wraz z Łorenem. A więc:

1. Muszle i koloseum z ceramiki wywalam.

2. Korzeń ten z prawej wywalam (chyba, że radzicie go zostawić?).

3. Mchów nie zastosuje na korzeniu.

4. Rośliny myślę właśnie teraz posegregować i posadzić w grupach. Doradzicie może w których miejscach posadzić które?

5. Doleje wody jak skończę przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba...a może wyjdźmy od takiego czegoś...zapewne oglądałeś całe mnóstwo galerii różnych zbiorników itd - może coś wpadło Ci szczególnego w oko - coś co w przybliżeniu chciałbyś docelowo osiągnąć w swoim zbiorniku - wiadoma sprawa że i tak nie uda się skopiować bo przecież nie znajdziemy identycznych korzeni..kamieni..itd - ale może łatwiej będzie coś sensownego zaplanować

Od ogółu do szczegółu bo w drugą stronę zajedziesz wszystko

Celnie to kolega Sverting ujął - więc może najpierw jakieś ogólne założenia - co to ma być a potem szczegółowe ustalenia i pomoc jak ten cel osiągnąć :) . Myślę że wspólnymi siłami podołamy - w końcu jest tu trochę doświadczonych akwarystów i nie sądzę aby nie zechcieli pomóc w projekcie Twojego fajnego akwarium.

 

nemo130: Panowie przypominam że to dział obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co wyżej pisałem skończyłem. Korzeń ten z prawej zostawiłem ponieważ jak na razie była duża pustka. Myślałem teraz nad zakupem roślin, dlatego chciałem zapytać czy 2x30W świetlówki w akwarium są odpowiednie? W poradniku na głównej stronie wyczytałem z tabelki, że tak. Jednak żeby się upewnić pytam was:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba - chyba Trzeba by otworzyć nowy temat dotyczący Twojego zbiornika w galerii i tam już omawiać wszystkie problemy czy to dotyczące oświetlenia , kwestii roślin czy całej reszty bo tu mamy dział gdzie powinniśmy się skupić na kwestii obsady ryb a odbiegliśmy już całkowicie od tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? To nie głupi pomysł, chyba tak zrobię. Ba! Na pewno tak zrobię, lecz jak na razie potrzebuje tylko odpowiedzi na to pytanie, dlatego nie warto specjalnie z tego powodu zakładać nowego tematu czyż nie? Tym bardziej, że ja nadal czekam na propozycje ryb które mogą w zgodzie żyć z moją obsadą:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...