Skocz do zawartości

Pomóżcie mi to zrozumieć


mateo5991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie które nurtuje mnie od dawna. Posiadam akwarium 65 litrowe, 11 neonków para gupików, filtr kaskadowy FZN-2, sporo roślin itd. wszystko co powinno być. co tydzien wymieniam 20% wody i odmulam dno. Moje akwarium jest porośnietę glonami których nie mogę wytępić w żaden sposób, co jakiś czas zdycha jakaś rybka, na dnie jest pełno brudu chociaż odmulam co tydzień. Natomiast mój sąsiad ma 100 litrowe akwarium w którym trzyma pyszczaki, jest ich za dużo ( przerybienie ) ma zwykły filtr wewnętrzny, co pół roku wymienia całą wodę w akwarium, bierze węża i wlewa prosto z kranu, nie odmula dna, nic nie robi, a jego akwarium jest czyste jak nie wiem co... żadnych glonów przeźroczysta woda, ryby nie zdychają, na dnie nie ma żadnego syfu itp. Prosze wytłumaczcie mi DLaczego? nie mogę tego zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium moje nie działa światło słoneczne, stoi w dobrym miejscu. Oświetlane jest 9 godzin. W filtrze kaskadowym mam Tą podstawową gąbkę + ceramikę, co do podłoża to na samym dnie mam większe kamyczki(naturalny żwir) następnie warstwa średniej wielkości bazaltu, a na samym wierzchu drobny piasek kwarcowy, gdyż chciałbym kupić około 6 kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium moje nie działa światło słoneczne, stoi w dobrym miejscu. Oświetlane jest 9 godzin. W filtrze kaskadowym mam Tą podstawową gąbkę + ceramikę, co do podłoża to na samym dnie mam większe kamyczki(naturalny żwir) następnie warstwa średniej wielkości bazaltu, a na samym wierzchu drobny piasek kwarcowy, gdyż chciałbym kupić około 6 kirysków.

Mam ten sam problem ;). Jedynie u mnie co zauważyłem to problem z nawożeniem. Robiąc kilka miesięcy temu podmianę wkładałem pod korzenie roślin kulki gliniano-torfowe i jedna rozpuściła się w wodzie. Po kilku dniach pełno sinic. Przypomniało mi się o sporej kolejnej podmianie i zaciemnieniu zbiornika na dwa dni. Jak glony były przed zaciemnieniem, tak samo zostały :P. Znalazłem w domu nawóz aqua gainer to chyba jest potas i zacząłem podawać. Glony powoli ustępują, ale nadal są w niektórych miejscach. Czyszczę mechanicznie i przycinam rośliny które są zbyt pokryte glonami. Niby też światło dzienne nie pada mi na baniak, a na podłożu i tak występują. Jeżeli tak się nimi przejąłeś to powinieneś przeczytać kilka poważnych tematów na temat "walki z glonami". Dobrze by było gdybyś podał parametry wody.

 

Ps: Mała lektura glony-f46.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium moje nie działa światło słoneczne, stoi w dobrym miejscu. Oświetlane jest 9 godzin. W filtrze kaskadowym mam Tą podstawową gąbkę + ceramikę, co do podłoża to na samym dnie mam większe kamyczki(naturalny żwir) następnie warstwa średniej wielkości bazaltu, a na samym wierzchu drobny piasek kwarcowy, gdyż chciałbym kupić około 6 kirysków.

Masz kaskadę na krótkim boku? Wlot rury ssącej brudną wodę jest odsłonięty, tak, że swobodnie może zasysać nieczystości? Gąbka na dnie w koszyczku wcale nie ściąga aż tak dobrze całego syfu. Zauważ, że woda jest zasysana do koszyczków nie tylko przez ich dno, ale także przez ścianki boczne. Mam ten sam filtr i podobny litraż i wodę kryształ uzyskałem dopiero po tym jak ceramikę włożyłem do "torby" z agrowłókniny, i jeszcze dałem kilka warstw na sam wierzch koszyczków, tak, żeby wychodząca woda była maksymalnie czysta.

 

Ważne też jest jakie masz oświetlenie, jak nawozić i co2. Bez tego ani rusz i bardzo łatwo o glony :) Najlepiej daj zdjęcie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...