Jump to content

Gurami mazaikowy maluszki w ogólnym

adek2605
 Share

Recommended Posts

Witam moje gurami odbyło tarło i dziś zauważyłem małe rybcie w gnieździe.Niestety rzecz stała się w zbiorniku ogólnym 200litrów,patelki i 3 gurami,1 samiec,2 samice .Paletki są młode i małe,wiec nawet nie podpływają do gniazda.I teraz pytanie,co mam zrobić z tymi małymi,odłowić do innego akwarium?? Mogę,czy coś się im stanie??

Michał84:Pisownia.

Podaj dokładną obsadę.

3 gurami mozaikowe 5 paleci 1 kirys 3 kosiarki, 2 glonojadki syjamskie, 2 glonojady niebieskie, 10 neonków, parka kakadu pielęgnic:D i 3 pyszczaki yellow prosto z Malawi:D,ale są małe i bardzo łagodne,nawet raz tam nikt nie podpłyną. Około 50 sztuk złapałem w kotnik plastikowy,a reszta siedzi w gnieździe.Boje się brać je siatką,bo podobnież nawet uniesienie pokrywy może je zabić(zimne powietrze a akwa 29,a w domu 22), a co za tym idzie schwytanie w siat tych mikrobów małych i wrzucenie ich gdzie indziej może je pozabijać ,czyż się nie mylę,czy to tylko mit??

A czytałeś coś o wymaganiach ryb które posiadasz?

Twardość wody itp?

Małych lepiej nie odławiać siatką z uwagi na uszkodzenia.

Z drugiej strony, jeśli sprawnie i szybko to zrobisz, straty mogą być znikome.

A czytałeś coś o wymaganiach ryb które posiadasz?

Twardość wody itp?

Małych lepiej nie odławiać siatką z uwagi na uszkodzenia.

Z drugiej strony, jeśli sprawnie i szybko to zrobisz, straty mogą być znikome.

gh 5

kh 1

ph 6,2

tem 29cel

no3? sie testy skończyły

no2?

Właśnie dziś próbowałem siatką,ale są za malutkie i przelatują przez oczka siatki takie najmniejszej chyba poczekam jeszcze ze 3 dni i spróbuje ponownie,tylko nie wiem jak z tym ochładzaniem powietrza podczas unoszenia pokrywy.