Jump to content

Filtr zewnętrzny i Co2

koza40l
 Share

Recommended Posts

witam. mam małe pytanko. mam 3 akwaria 50l, 40l, i 20l. i to pytanie. czy jest taka możliwość aby podłączyć jeden zewnętrzny filtr do 3 akwa ewentualnie 2 i tak samo z Co2. czy do jednej butli mozna podłączyc 3 akwa ewentualnie 2?

hmm. no tak, ale nie zależy mi na innych parametrach wody. a mam 3 małe akwa stoją jeden pod drugim. bo nie mam miejsca na wieksze, wiec takie same parametry mi nie przeszkadzają. i czyli mozna podłączyc 3 akwa pod jeden kubełek?

Ciekawe jak sobie wyobrażasz wyregulowanie takiego układu tak aby do każdego akwa zwracał dokładnie tyle samo wody co z niego wyssał? Czysto teoretycznie to może i byłoby możliwe, ale w praktyce to "nie wydaje mnie sie"...

To nie lepiej kupić trzy oddzielne filtry do tego litrażu to w cenie jakiegoś chińskiego kubła bedziesz miał trzy wewnętrzne.Będziesz miał możliwość stworzenia różnych biotopów.Ale jak chcesz kubeł to weż coś ok 1000l/h i na każdym z węzy zawory powstawiaj.

Zawory na wężach to się raczej nie sprawdzą: wydaje mi się że woda i tak popłynie tam gdzie będzie miała "najlżej", czyli wypłynie górą... Rozwiązaniem byłoby ustawienie zestawu kaskadowo i zastosowanie przelewów (o odpowiednio dużej przepustowości) i zasysanie wody z najniższego i zwracanie jej do najwyżej postawionego akwarium. Ale to już chyba gra nie warta świeczki.

Zawory na wężach to się raczej nie sprawdzą: wydaje mi się że woda i tak popłynie tam gdzie będzie miała "najlżej",

Wszystko zależ pewnie od wysokości na jakiej znajdowały by się poszczególne zbiorniki,oraz parametrów filtra.To tak w teorii,bo wcale nie twierdzę że to co piszesz to nie prawda.

Jest możliwość zrobienia takiego układu ale potrzebował byś w każdym akwa przelew, wszystko podłączone do jednego pojemnika.

Z tego pojemnika filtr by ciągnął wodę, a wodę powracającą musiałbyś podzielić na 3 i na każdym wylocie zawór do regulacji przepływu.

Jak masz części, chęci i umiejętności to całość nie wyjdzie drogo ale jak chciałbyś wszystko kupić to taniej wyjdzie 3x filtr wewnętrzny.