Jump to content

Filtr zewnętrzny i Co2


koza40l
 Share

Recommended Posts

witam. mam małe pytanko. mam 3 akwaria 50l, 40l, i 20l. i to pytanie. czy jest taka możliwość aby podłączyć jeden zewnętrzny filtr do 3 akwa ewentualnie 2 i tak samo z Co2. czy do jednej butli mozna podłączyc 3 akwa ewentualnie 2?

Link to comment
Share on other sites

hmm. no tak, ale nie zależy mi na innych parametrach wody. a mam 3 małe akwa stoją jeden pod drugim. bo nie mam miejsca na wieksze, wiec takie same parametry mi nie przeszkadzają. i czyli mozna podłączyc 3 akwa pod jeden kubełek?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jak sobie wyobrażasz wyregulowanie takiego układu tak aby do każdego akwa zwracał dokładnie tyle samo wody co z niego wyssał? Czysto teoretycznie to może i byłoby możliwe, ale w praktyce to "nie wydaje mnie sie"...

Link to comment
Share on other sites

To nie lepiej kupić trzy oddzielne filtry do tego litrażu to w cenie jakiegoś chińskiego kubła bedziesz miał trzy wewnętrzne.Będziesz miał możliwość stworzenia różnych biotopów.Ale jak chcesz kubeł to weż coś ok 1000l/h i na każdym z węzy zawory powstawiaj.

Link to comment
Share on other sites

Zawory na wężach to się raczej nie sprawdzą: wydaje mi się że woda i tak popłynie tam gdzie będzie miała "najlżej", czyli wypłynie górą... Rozwiązaniem byłoby ustawienie zestawu kaskadowo i zastosowanie przelewów (o odpowiednio dużej przepustowości) i zasysanie wody z najniższego i zwracanie jej do najwyżej postawionego akwarium. Ale to już chyba gra nie warta świeczki.

Link to comment
Share on other sites

Zawory na wężach to się raczej nie sprawdzą: wydaje mi się że woda i tak popłynie tam gdzie będzie miała "najlżej",

Wszystko zależ pewnie od wysokości na jakiej znajdowały by się poszczególne zbiorniki,oraz parametrów filtra.To tak w teorii,bo wcale nie twierdzę że to co piszesz to nie prawda.
Link to comment
Share on other sites

Jest możliwość zrobienia takiego układu ale potrzebował byś w każdym akwa przelew, wszystko podłączone do jednego pojemnika.

Z tego pojemnika filtr by ciągnął wodę, a wodę powracającą musiałbyś podzielić na 3 i na każdym wylocie zawór do regulacji przepływu.

 

Jak masz części, chęci i umiejętności to całość nie wyjdzie drogo ale jak chciałbyś wszystko kupić to taniej wyjdzie 3x filtr wewnętrzny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...