Skocz do zawartości

Gupiki akwarium


nicola92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialabym zaczac swoja przygode z gupikami.Aktualnie posiadam akwa z 54 l.Chcialabym sie dowiedziec ile moge trzymac tak gupikow oraz jak akwarium musi wygladac chodzi mi o roslinki swiatlo temp itp . Rozniez zebyscie sie pochwalili swoim "gupikarium" :D. :D

 

Michał84:Czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji forum.Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialabym zaczac swoja przygode z gupikami.Aktualnie posiadam akwa z 54 l.Chcialabym sie dowiedziec ile moge trzymac tak gupikow oraz jak akwarium musi wygladac chodzi mi o roslinki swiatlo temp itp . Rozniez zebyscie sie pochwalili swoim "gupikarium" :D. :D

 

Weź sobie 2 samce i ze 4 samice. Gęsta roślinność zapewni młodym kryjówkę i dzięki temu zaraz będziesz miał ich dużo więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy z tym przerybieniem gupików macie?

Hodowałem kiedyś moskiewskie,niestety nie wszystkie młode dziedziczyły piękne kolorki po rodzicach, tak więc zależało mi na wyhodowaniu jak największej ilości narybku do dalszej selekcji.Jakoś przy większej ilości gupików miałem duży problem z utrzymaniem młodych w zbiorniku.

Mam napisać na czerwono że gupiki zjadają swoje młode,a tym samym same regulują swoją liczebność?Bo posty tego typu pojawiają się tu w każdym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie obawiam się że rybki będą mialy za mało miejsca. Myślałam że jest to miejsce gdzie pomaga się akwarysta,a nie namawia do braku rybek z powodu przerybienia. szok..

 

Michał84:To forum jest na pewno miejscem w którym używamy polskich liter,więc zacznij pisać poprawnie.

Po drugie namawiamy ludzi do trzymania rybek wbrew temu co twierdzisz,lecz musisz sobie uświadomić ,że ryby to żywe stworzenia i trzeba im stworzyć jak najlepsze warunki.

Jeżeli chcesz mieć coś w dużych ilościach i dokupować następne,to zajmij się innym hobby,np.znaczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał84 zal mi takich ludzich.Jesli potrzebowalam bym porad o pismo to bym tu nie zajrzala.Jesli przeszkadza ci moja pisownia to nie odpowiadaj na dane artykuly.

 

Za pyskówkę/ot/olewanie próśb - warn. To nie jest tak że jemu przeszkadza Twoja pisownia. Rejestrując się tutaj, zaznaczyłaś opcję "Zapoznałam się z regulaminem forum i go akceptuję". A regulamin forum bezwzględnie wymaga poprawnej pisowni. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie obawiam się że rybki będą mialy za mało miejsca. Myślałam że jest to miejsce gdzie pomaga się akwarysta,a nie namawia do braku rybek z powodu przerybienia. szok.

Widzisz, każdy kto miał doczynienia z gupikami obu płci w jednym zbiorniku (i zna się na akwarystyce) powie Ci że to prosta droga do problemów. Poczytaj o płodności tych ryb oraz o takich rzeczach jak przerybienie zbiornika, szkodliwy poziom NO3/NO2 a zrozumiesz o czym pisałem.

No chyba że planujesz mało roślin (co też NIE JEST dobre dla zbiornika) - wtedy 95% młodych zostanie zjedzonych.

 

ps. my naprawdę dobrze Ci życzymy - obyś miała swoje wymarzone akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam akwarium z gupikami i krewetkami. nicola92 nie zniechęcaj się na początek proponuje Ci 2+1 bo i tak ci się rozmnożą , poszukaj roślinek, które łatwo się uprawia. Wszystko o roślinkach znajdziesz na naszym forum. Jeśli chodzi o przerybienie to nie powinnaś mieć z tym kłopotu jak na tą chwilę- jeśli zobaczysz , że rybek jest po prostu za dużo to zanieś je do sklepu - ja nie mam z tym kłopotu czasem wymienię je na roślinkę czy pokarm- w twoim zoologiku jeśli nie będą chcieli wymienić to po prostu oddaj je bez niczego w zamian (na 99,9% przyjmą je za darmo) może twoje rybki ucieszą inna osobę i rospoczną jej przygodę z akwarystyką

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...