Skocz do zawartości

Pielęgniczki Ramireza jaka płeć


goliat_667
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem 4 Pielęgniczki Ramireza teoretycznie miały to być dwie pary (wersja sprzedawcy ze sklepu). Jednak one nie dobierają się w pary a co więcej odnoszę wrażenie, że się wszystkie przeganiają. Proszę o pomoc w identyfikacji płci (dla ułatwienia ponumerowałem zdjęcia). Proszę o konkretne opinie.

 

http://chomikuj.pl/goliat_667

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu spotkałem się na innym forum z opinią że jednak wszystkie Ramirezki to są samice. Czy osoby wypowiadające się już w tym temacie mogą to skomentować? Nowe opinie również mile widziane.

Przesyłam również link do forum, z którego jest taka opinia, (chodzi o rozmowę między użytkownikiem Mięki a użytkownikiem Top2107).

http://www.akwa/pielegniczka-ramireza-d ... 22-31.html

Michał84:Otrzymujesz ostrzeżenie.

 

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz tutaj i porównaj ze swoimi rybami,samica ma różową plamę na brzuchu,nawet młoda.Moim zdaniem masz same samce

Tak widziałem też i to, po prostu chcę skonfrontować wszystkie rozbieżne opinie. Może jednak istnieje opcja, że są one młode lub inny powód, że nie posiadają "typowego" wyglądu da samic? Zaznaczam, że posiadam je od miesiąca i zbyt wiele nie urosły od ich kupna w sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum ;)

Jesli chodzi o rozroznienie płci u tych rybek nie jest to trudne o ile nie sa zbyt młode. I tak jak poprzednicy wspomnieli samice charakteryzują sie różowym brzuszkiem, natomiast panowie przerosnieta pletwa grzbietowa w porównaniu do samic. Często podczas zakupów mozna znaleźć w akwarium rybki które juz wczesniej dobraly sie w pary i poprosić sprzedawcę wlasnie o te.

 

Natomiast jesli chodzi o praktykę jest dużo gorzej. Mieszkam w uk i rybki zostaly wycofane ze sprzedazy ze wzgledu na swoja delikatnosc. Ostatnio udało mi sie chyba cudem znaleźć ramirezy w rodzinnym sklepie. Były bardzo młode, ale ze względu ze cieżko jest je spotkać tu gdzie mieszkam od razu zdecydowałam sie na zakup. Szukałam ich około miesiąca wiec gdy znalazłam nie mogłam sie oprzeć. Sprzedawca pomógł mi wybrać pare. Mam jednak pewne wątpliwości ze wzgledu na zachowanie i proszę kogos o ocenę. Mialam już wczesniej ramirezy w akwarium, bardzo dobraną parę i zupełnie inaczej sie to prazentowało.

 

Poniżej zalaczam zdjecia

 

post-13602-13685168814904_thumb.jpg

 

post-13602-13685168814665_thumb.jpg

 

post-13602-13685168814434_thumb.jpg

 

post-13602-13685168814203_thumb.jpg

 

post-13602-13685168813879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe aby samiec nie miał przerośniętej płetwy? Pytam, ponieważ kupiłem parkę (mam nadzieję) i no właśnie domniemany samiec nie ma przerośniętej płetwy, jednak jest wyraźnie smuklejszy od samicy i nie ma zbyt widocznej czerwonej plamki na brzuchu. Natomiast dużo czasu spędza w tyłach akwarium schowany w roślinach, za korzeniem. Dzisiaj wypłynąl na przód i zauważyłem, że samica go tak jakby atakowała, podpłynęla do niego najpierw w okolice tylnej płetwy i go tak jakby dziubnęła a następnie bardziej z przodu ryby. Natomiast samiec nic sobie z tego nie zrobił, jak pływał w miejscu, tak po ataku nadał pływał.

 

Zdjęcia: sorry za jakość ale nie mam obecnie aparatu. Wydaje mi się, że ma tez obgryzioną tylna płetwę na dole :cry:

 

https://picasaweb.google.com/1026740310 ... directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie potrafi pomóc?

 

Zdjęcia lepszej jakości:

https://picasaweb.google.com/1026740310 ... directlink

 

Niepokoi mnie ta płetwa ogonowa, widać ją dobrze na piątym zdjęciu. Rybka wypłynęła na przód akwarium gdy wyłączyłem filtr i podszedłem do akwarium aby zdjęcia porobić, po włączeniu popłynęla spowrotem na tyły i jest większość czasu obok gąbki filtra. Zauważyłem też, że gdy "wracał" na tyły to się 2 razy otarł najpierw o korzeń a następnie o liść corymbosy + ma cienkie białe odchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to samiec, ale poniewaz znawcą nie jestem lepiej poczekaj aż ktoś inny się wypowie. O ile się doczekasz. Ja mam taki sam problem, domniemana samica obgryzła już samcowi płetwy, ale nikt nie odpowiedział od 4 dni, więc nawet nie liczę na fatygę. Jutro jadę wymienić ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubas, to samczyk, ale ewidentnie mu coś dolega, brzuszek powinien mieć tak samo krągły jak samiczka, u niego to wygląda jak by ponad tydzień nic nie jadł, ocieranie się o przedmioty to ewidentnie przyczyna jakiejś choroby, a skoro je a jest taki chudy to ewidentnie zjadają go jakieś pasożyty od środka, ale w tym temacie nic nie jestem wstanie ci powiedzieć bo nie miałem jeszcze potrzeby zaglądania do działu z chorobami i nic na ich temat nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź kupiłem go w piątek, także zbyt długo u mnie nie jest. Chudy raczej był od początku, natomiast płetwę miał raczej normalną.

 

Karmię suchymi pokarmami z tym, że w piątek troszke tylko zjadł w sobote robiłem ogólnie głodówkę a dzisiaj też kilka płatków suchego.

 

 

o widzę, że jesteś z Kalisza, ja też :)

 

ramirezki jak coś kupiłem na Nowym Świecie

 

 

ogólnie nie wiem co robić, boje się, żeby nie pozarażał pozostałych ryb (dużo tego nie ma bo samiczka ramireza i 2 gupiki ale zasze coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...