Skocz do zawartości

[250 L] Jakie oświetlenie


oskar9595
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium jest w opłakanym stanie, bo przez ponad 3 lata były te ryby praktycznie tylko karmione, czyszcenie szyb + podmiana wody raz na miesiac lub nawet rzadziej. teraz planuję się za to wziąść pożądnie i przeznaczyć na to dosyć czasu. Troszkę rozmawiałem z różnymi hodowcami i czytałem i doszedłem do wniosku, żeby kupić podłoże Amazonia, butle co2 ( właśnie tu nie wiem i prosiłbym o wasze propozycje) belke oświetleniową 4x39W t5 + rośliny od hodowcy z którym jestem umówiony na 1 i 3 plan za 80 zł. potem kupiłbym nawozy + testy i wszystko by grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz kupywał zestaw co2 i belkę , a po jakimś czasie dopiero nawozy , beznadziejny pomysł. Zobacz jakie są koszta amazoni , worek 9l bedzie dużooo za mało. Akwarium holenderskie nie jest łatwo utrzymać. Z tego co napisałeś , że tak sie zajmowałeś tym akwarium to stawiaj low-techa. Bo potem załapiesz to samo i nie bedzie Ci się chciało i będzie bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej zajmował się tym tata. który już po jakimś czasie miał dość ( mial akwa od młodego). amazonia - 27 l bym musial czyli ok 350 zl. dosyc duzo. wiem o tym, czy moze poelcacie inne podloze, ale rownie dobre za mniejsza kwotę? czyli napiszcie mi w punktach po kolei co najpierw, a co na koncu, bo ja się już pogubiłem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dno wyjdzie 378 zl razem z wysylka, przed chwilą liczyłem ile mam obecnie podłoża w akwa i wyszło ok 27 l, czyli dientycznie jak sprzedają na aukcjach 3x9l. patrzałem też za takim podłozem http://allegro.pl/aqua-substrate-3x5-4k ... 53208.html tylko nie wiem jak przekładają się kilogramy na litry w podłożach tego typu, jedno lżejsze, drugie cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłoża to możesz holendra zrobić nawet na bazlacie. Tylko wtedy kulki gliniano torfowe lub pałeczki nawozowe oraz odpowiednie dostarczenie składników odżywczych poprzez podawanie nawozów do słupa wody.

Możesz skorzystać z tego co napisałem . ;) Wążniejsze bedzie oświetlenie i nawozenie zbiornika niż podłoże. Więc radze poczytac o nawożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu co2 będziesz potrzebował :

-butlę co2 (nabitą)

-reduktor ( najlepiej z dwoma zegarami )

-dwa zaworki zwrotne najlepiej , ale mozę byc jeden ( chociaż zaworki to koszt 1,99zł , wiec to nie majątek)

-licznik bąbelków

-reaktor lub filtr narurowy.

 

Co do nawożenia to musisz sam pomysleć , bo do wyboru masz nawozy takie jak : ada , ferka , aqua art , easy life , gotowce z allgero ( do holendra bym nie polecał) oraz metoda Ei .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda Ei , ale z nią nie wyrobisz , ja sam ledwo ogarniam to ;) . Polecał bym na początek linię aqua artu , najtańsza oraz bardzo dobra. Co do zestawów tonie kupisz żadnego z reaktorem lub filtrem narurowym , wszystkie są ze spiekami ceramicznymi , które będą miały za słąbą rozpuszczalność co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...